bugün

(bkz: iktidarsızlık)
bi elli yılın daha iktidarıdır. (ayrıca akp'dir ak parti değildir)

isterse hemen bundan sonraki seçimde iktidar olamasın akp.
hatta bundan sonra hiç iktidar olamasın.
hatta ve hatta meclise bile giremesin. değişen bir şey olmayacak.

bu kara bulut kolay kalkmayacak. bi elli sene daha duracak.
kurtulmak, izlerini-lekelerini silmek çok zor. her hücreye, her kapıya, her binaya, her nefese ve her hedefe o denli sirayet ettiler ki bir böcek gibi, temizlemek çok zor olacak.

ama elbet ferahlayacağız.
türkiyede ondan daha iyi parti varsa buyursun gelsinler efenim dedirten partidir.chpleri mhpleri dpleri anapları da biliyoruz biz.
harami iktidarıdır.
(bkz: a k partisi)
(bkz: ak parti iktidarı)
(bkz: zombilerin gecesi)**
yakında t.c. vatandaşlarınada fiyat koyup satması beklenilen iktidar. sata sata zaten bir biz kaldık.
özel iktidardır. zira özelleştirmedik bi bok bırakmamışlardır devlette. yakında kendilerinide özelleştirdiklerini ifşa ederlerse şaşırmam. zaten özeller neyse.
öyle bir iktidardır ki, muhalefeti ve yandaşları dahil herkes bir gerçek olarak şunu kabul eder:

bu adamların alternatifi yoktur, olacağı da şüphelidir ve adamlar en az * 2 dönem daha iktidardır.
nedeni ise merkezi bir partidir ve toplumun her kesimini kucaklamaktadır.

not: liberalim...
--spoiler--

bu adamların alternatifi yoktur, olacağı da şüphelidir ve adamlar en az * 2 dönem daha iktidardır.
nedeni ise merkezi bir partidir ve toplumun her kesimini kucaklamaktadır.

--spoiler--

alternatifi olmayışı toplumun eğitim seviyesi ile doğru orantılıdır. zaten akp gibi zihniyetlerin iktidar olmadığı bir türkiye dünyanın süper güçlerinden biri olurdu.

2 dönem daha iktidarda kalacaklarına dair kehanet ise malesef doğrudur. gizli kapılar arkasında daha imzalanacak birçok vatana ihanet anlaşmaları onları bekliyor...
ideolojileri ugruna bizi mahkum ettirilen parti.
denize düşüldüğü bir sırada, konjonktür bir parti olarak sarılınmış yılandır. ekonomiyi uğrattıkları zarar önümüzdeki on yılda daha da net anlaşılacaktır. maalesef ülke idaresine talip olanların içinde, halka en yakın gibi görünmeyi başarabilmiş bu vesile ile iktidar olma başarısı göstermmiş partidir. fakat, onlarda, halkı belli bir mutlu azınlığın kölesi olmaktan kurtaramamıştır.
uyarıcılarla(kömür makarna vs.) ayakta duran iktidardır.
seçimlerde halkın oyuyla demokratik yollarla oluşan iktidardır. sadece kömürle, makarnayla vs. ile oy topluyorlar diyerek milletin çoğunluğunu aptal yerine koymaya kalkmayın. oturun alternatif politikalar üretin ve o oyları siz alın. ya da sanal alemde, kahve muhabbetlerinde dövünün durun.

not: bu tespiti yapmak için ak parti seçmeni olmaya gerek yok. zırvalamadan önce düşünün diye peşinen uyarmış olayım.
sadece bir örnek vermek gerekirse: *
http://www.habernet.net/haber.php?haber_id=28038
iktidarlığa susamış iktidardır. bu nedir kardeşim ya mubarek saltanata imza atmak istiyorlar herhalde. dünya kimseye kalmaz daha anlayamadılar. kalsaydı sultan süleymana kalırdı.
devlete ait hiçbir şey bırakmayan, her şeyi özelleştiren sevgili iktidarımız.
8 yıl iktidarda kalıp hala 'biz yapıcaz ama yaptırmıyorlar ki 'diye ağlayan iktidardır.

sen hem 8 sene tek başına iktidar ol, hem cumhurbaşkanlığına, yargıya, polis teşkilatına, üniversitelere, belediyelere sahip ol, hem kendi zenginlerin, kendi kanalların, gazetelerin, kendi dalkavukların, kendi para babaların, şeyhlerin, ağaların olsun hala da çıkıp aslında çok iyi işler yapacağını ama işte onların! izin vermediklerini,hep sizi! engellediklerini söyleyip zırla. şaka gibi iktidarsınız vesselam.

işbu entrye son verirken, sözlük ahalisinin pek bir sevdiği, gözümüzün nuru bir bakınız vererek konuyu özetlemek niyetindeyim. buyursunlar efenim;

(bkz: artık tutmayın şu küçük enişteyi)
(bkz: türk milleti hiç bu kadar haine sahip olmamıştı/#8903920)
faşizm.
(bkz: serbest çağrışım)
yıllardır hainlerin gizli elleriyle yönetilen ülkede kendi adamlarınıda doyurarak eski çarpık düzeni degiştirmeye çalışan parti iktidarı. kurunun yanında yaşta yanar söylemi bu iktidar zamanında cuk diye yerine oturur.partiden kğpan çürük elmalarda partiyi yıpratacak her türlü boku efiyetle mideye indirirler.
2002'den 2010'a.

görsel

iyiyiz böyle hamdolsun.
aşağıdaki yazıyı okuyunca nasıl iktidar olunur anlayacaksınız:
Ferhan Şensoy Aydınlık gazetesinde yazdı

KABUSTU GERÇEK OLDU

Kapısında "iMAMIN KAHVESi" yazmıyordu ama mahalle halkı öyle adlandırıyordu o kahveyi.

- Arkadaşlar, seçim sabahı saat altıdan itibaren burada toplanacağız!

dedi kahveci, çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu kalabalığa. Kalabalıktan soru soran olmadı, yanıt veren olmadı.

- Ben altıda gelemem!

diyen olmadı. Kahveci sürdürdü konuşmasını:

- Sandığa ilk giden arkadaşımız, oy pusulasını cebine koyup sandığa boş zarf atacak. Hızla oy pusulasını buraya getirecek, ben gereken yere mühürü basacağım. Bizde mühür var! Geçen seçimde yanlış yere basan oldu, pusulayı yanlış katladığı için oyu geçersiz sayılan oldu, çok fire verdik. Mühürlenmiş oy pusulasını cebine koyan ikinci arkadaşımız sandığa gidip onu zarfa koyacak, ona verilen boş oy pusulasını kahveye getirecek. Benbasacağımmühürü, üçüncü arkadaşımız gidip onu sandığa atacak, buraya boş oy pusulası getirecek. Böylece her sandıkta sadece bir tek oy firemiz olacak. Üstelik biz de hepinizin doğru oy kullandığından emin olacağız. Herkes bunun mükafatını görecek.

Kalabalıktan itiraz eden olmadı.

- Seçim günü çay ve simit kahvemizin ikramıdır. Ücret ödenmemesi rica olunur. Hayırlı seçimler!

diye tamamladı sözlerini mühür sahibi kahveci. Kalabalık sessizce dağıldı. Hepsinin seçim sabahı orada olacağından emindi kahveci.

Olayda her şey yasal gibi görünüyor. Yasal olmayan kahvecide mühür bulunması! Bu durumda böyle bir şeyin önünün alınması olası değil!

Sanmayın ki varsayımlar üretiyorum. Anlattığım hikaye geçen seçimde Başkent'in bir mahallesinden, o kahvede gerçekleşmiş bir olay! O kahve yerli yerinde duruyor, kahvecinin de elbette mühürü var.

iMAMIN KAHVESi'ni ülke çapında bir zincir olarak düşünürseniz olay ürkütücü! Kabus!

Seçmen sayısından çok daha fazla oy pusulası basılması da mide bulandırıcı. Bir oy pusulası yırtüırsa diye, yedek mi yani fazla basılan? Kazaen yırtılsa yırtılsa kaç tane yırtılır? Üstelik yüzde 100 katılım görülmüş değil. Kahvecideki mühürden başkalarında da olduğunu düşünün. Bunların kimilerinde "yedek" py pusulaları da olduğunu düşünün. Ürkütücü! Kabus!

istanbul'un Şirinevler semtinde oturan Orhan Bey, oğlunun nikah işlemleri için ikametgah belgesi almak üzere nüfus müdürlüğüne başvurduğunda adresinin değiştiğini, kendi evinde 7 kişiden oluşan Çöl-han Ailesi'nin ikamet ettiğini öğrendi.

- Manyak mısınız siz nüfusun müdürü bey? demek istediyse de diyemedi. Nüfusun müdürüne öyle şeyler söylenemez, müdürün söyledikleri usa sığmaz bile olsa!

- Müdür bey 3 gün önce kızım ehliyet için buradan ikametgah belgesi aldı. Devrisi gün babamın ölüm beyanı için geldiğimde böyle bir sorun olmadı. Dün mü taşındılar bizim eve 7 kişiden oluşan Çölhan Ailesi, bizden gizli, biz orada oturmayı sürdürürken? Üstelik bizim eve 7 kişi sığmaz!

- Valla burada öyle görünüyor... Orhan Bey savcılığa başvurdu. Savcılık

Emniyet'in Orhan Bey hakkında bilgi toplamasını istedi. Orhan Bey'in gerçekte olmayan bir adreste, 5/1 diye olmayan bir kapı numarasında ikamet ettiği ortaya çıktı! Orhan Bey evinin tapusuyla harita müdürlüğünde yer tespiti yaptırdı. Ancak bu da adamın kendi evinde oturduğunu ve adresini kamtlamasma yetmedi. Bu seçimde Orhan Bey ve ailesi oy kullanamazken, 7 kişilik Çölhan Ailesi hem Şirinevler'de hem de gerçek adreslerinde 14 oy kullanacak!

Sanmayın ki varsayımlar üretiyorum. Anlattığım hikaye Mayıs ayı başında Şirinevler'de yaşanmış bir olay!

Şirinevler'deki alicengiz oyununu ülke çapında bir zincir olarak düşünürseniz olay ürkütücü! Kabus!

Yarın sabah erkenden nüfus müdürlüğüne gidip benim evde kaç AKP'linin ikamet ettiğini öğreneceğim. En azından evdaşlarrn sayışım bilelim. Bir de acaba ben evimde mi oturuyorum? Ben ben miyim? Ben kimim? Benim evde ortalıkta görünmeden oturan sanal arkadaşlar kim?

Böyle bir sarmalın içinde yuvarlanıyoruz seçime. Bu ve beşbenzemezi dümenler AKP'yi gene iktidara taşıyabilir, belki daha az milletvekili ile. Gene geçen dönemki gibi bir TBMM ile karşı karşıya kalabiliriz. Sessiz bir Meclis! "El kaldırüacak" komutu üstüne topluca el kaldıranlar... Kamer Genç olmasa izlemeye değmez tatsız tuzsuz oturumlar, boş konuşmalar kapandı geçtiğimiz dönem. Kamer Genç, Meclis'in çok önemli bir rengi. Zaman zaman tek basma muhalefet yapmış bir milletveküi. Sessiz ve renksiz Meclis'e, bağımsız sesler, bağımsız renkler gerek. Karanlık Meclis'e aydınlık gerek. Atatürk'e dü uzatana;

-Höt! diyecek ses gerek Meclis'te bir genel başkana sormadan oy kullanabilecek milletvekilleri gerek.

Doğu Perinçek'in, Çetin Doğan'ın, Tuncay Özkan'm yer alması TBMM'ye düzey getirecektir.

Ne kadar çok bağımsız milletveküi olursa o denli bağımsız olur Meclis.

işin lamı cimi, cim borhu yok! Kabustu gerçek oldu!

Kabustu son bulsun!
Bugün Türkiye'nin yegane umudu, tek seveni Ülkücü Hareket mensuplarını bile tutuklamağa cüret edebilen bu iktidara ve sahiplerine bir cevap gerekiyor... Bakalım bu cevap nasıl olacak...
(bkz: yusuf ziya arpacık)
(bkz: Erdem Karakoç)
kurtlu toprağa açılım tohumu serpen, o tohumdan fide çıkmasını bekleme gafletini ısrarla sürdüren iktidar.