bugün

Begendigim ancak o kadrodan daha iyisini bekledigim film. Engin gunaydin'in oynadigi karakter cok gercekti bazi sahnelerde "baska birinin yerine utanma" duygusuna kapiliyordum. Aslinda belki de ben diyaloglari cok komik bulamadim. Ama bu da ne bekledigimizle ilgili ya. Sonucta duygusal bi yani da vardi filmin. Yine de basariliydi, "trans birey" gondermesi cok iyiydi zaten bana gore ayta sozeri harikaydi ve filme bambaska bir renk katiyordu. Derya karadas'a aptal rolu cok yakismisti. Demet evgar zaten muthisti. Suan fark ettim, sanirim filmi cok begenmisim.
Pazartesi günü gittiğim film. Vizyona gireli epey olmasına rağmen ve pazartesi olmasına rağmen sinema salonu doluydu. ilk 15-20 dk kadar "gülmeyeceğim galiba, bu muymuş" derken film bir açıldı harbiden gülmekten çenem ağrıdı. Tekrar gitmeyi düşünüyorum.
Abartıldığı kadar iyi olmayan film.
Keyifli bir film. Son düğün sahneleri gereksiz. Genel olarak iyi.
gerçek bir komedi filmi. gülse birsel bu filmle hala formunda olduğunu kanıtlamıştır. filmde hiç zorlama bir espriye ya da sahneye denk gelmedim. son derece akıcı, son derece başarılı ve son derece keyifliydi.
dünkü jet sosyete faciasından sonra berbat olacağını düşündüğümden sürüklenerek götürüldüğüm film.
ancak beklediğim gibi çıkmadı. iyi vakit geçirdim.
sadece demet evgar ve engin günaydın için bile iZlenir.
behice hanım da iyiydi.
gora'dan sonra türkiye'de gittiğim bir komedi filmi bulunmamaktaydı. kutsal damacana, recep ivedik serileri, hatta arog vs. bile bana hitap etmemişti. sonunda gerçekten keyifli vakit geçirdiğim güldüğüm bir film izledim.

--spoiler--
gülse birsel'in başarılı olduğu bir nokta varsa bu gaziantep adana gibi güneydoğu ailelerini çok iyi gözlemlemesidir. avrupa yakası'ndaki makbule-sacit(gaziantep) -sütçüoğlu ailesi(gaziantep ama istanbula göç etmiş), dilber hala-osman(adana) gibi karakterleri gerçekten başarıyla karşımıza getirmişti.

özellikle adana'dan gelip istanbul'da okuyan emir karakteri bizlerin özel üniversitede gördüğü klasik adanalıdır. muhteşem bir gözlemdir bu. tebrik ediyorum.
--spoiler--
Komedi filmi lansmanında tüm ödülleri toplayacağına inandığım film.
Son dönemlerde çekilmiş en iyi film. Hatta organize işlerle birlikte son 10 yılın en iyi işi olabilir. Engin Günaydın her zaman olduğu gibi efsane bir performans sergilemiş ama burhandan kendisini sıyırmalı artık. Zira, tek bir rolle anılmayacak kadar değerli bir oyuncu. Demet Evgarda engin Günaydın gibi bir efsanenin yanında sırıtmamış, iyi iş çıkartmış. Gülsenin karakteri bana biraz itici geldi. Erdal abi Adanalı rolünü müthiş oynamış keza diğer oyuncularda. Sözün özü; gerçekten izlenilesi bir film. Ben sevdim.
Türk komedi filmlerinin ortalamasını biraz olsun yükselten güzel film .
Cok fazla beğenmediğim film.
engin günaydın'ın o rezil oyunculuğunu konuşturduğu vasat bir türk filmi.

şu filme gülen adamda iq seviyesi aranmamalıdır.
demet evgar'ı çıkarsan filmde hiçbirşey kalmıyor.

--spoiler--
gülse birsel bi yerde ipin ucunu o kadar kaçırmış ki, yok abi bu filmin sonunu bağlayamayacağım diye nescafesi ile sabaha karşı son bi kaç cümle yazmış ve film bitmiş..

senaryonun en başından "kırık" başlaması beni biraz filmin başında soğuttu..

görece "etken" bir hayat yaşayan solmaz'ın, edilgen fikret'i bu kadar hemen kabullenmesi falan kabul edilemez, solmazın hayat tarzına uygun adam yine de eski kocası..

gel sana ev verelim, kiralık dairem var falan saçma olmuş.. o tipte bir kadın asla öyle bi adamla muhatap olmaz, doğruya doğru..

biraz alternatif peri masalı başlangıcı olmuşta, olmamış, bence tanışmaları ve kaynaşmaları çok başka olmalıydı..
--spoiler--
Sinema'da izlenmesi benim için en keyifli filmdi diyebilirim. ki yaşım da fena sayılmaz. Etraftan gelen kahkaha sesleri, coşkulu tepkiler, liseli kızların kahkaha ile karışık tepkileri, yanımdaki arkadaşımın gülmekten sallanan tavrı.
Hem çok keyifle izlediğim hem de bir film'e hiç olmadan kahkaha attığım anları yaşatmıştır.
Demet evgar ve Engin Günaydın'ın oyunculuk performansları çok başarılıydı ancak benim gözüme çarpan performansların başında devrim yakut vardı ki çok iyi bir performans.
engin günaydın hayranı olarak şahsen kendisinin bir çok filmini izlemiş bulunmaktayım.engin abi'yi izlerken çoğumuzun aklında ki burhan altıntop karakterini düşünüyoruz bu adamın filmini çekmelisin artık sayın gülse birsel hemen hemen her filmde ben burhan altıntopu görüyorum.filme gelirsek aile mesajı vermekte namuslu gibi takılanların giyimden işinden dolaylı diğerlerini dışladığı ama aslında onlardan farkı olmadığını anladım filmin ana öyküsü bu oyunculuklar zaten on numara isim olarak bakıldığı zaman muazzam her neyse sözü fazla uzatmadan eğlenceli filmdir.
"Gerçeklerin önünde sonunda 'sahneye' çıkma gibi bir alışkanlığı vardır."

görsel
An itibariyle show tv'de.
internette bulması, cia'nın orta doğu gizli belgelerini bulmak kadar zor olan filmdir. Bari Sen yapma be Gülse, fakirler de izleyip gülse'ydi...
idare eder bir film olmuş netflixten izledim. ama 5 milyon izlenecek kadar bir numarası da yok. ve derya karadaş denen zattan iyice gıcık kaptım. bu kadar itici bir oyunculuk zor bulunur. belki de yalan dünyadan beri hep aynı rolü oynadığı içindir bilmiyorum.
filme yeni başladım. ilk 30 dk için dayanamayıp entry girmek istedim. Şu Demet Evgar'ın kızı rolünde oynayan arkadaş, inşallah sana bir daha hiç bir yapımdan teklif gelmez.
O kızın yapmacık oyunculuğu ve itici tavırları hariç orta karar Türk filmi sayılabir.
Tabi ki komedi dalında enlerin arasına uzaktan yakından giremez.
Ama sağolsun Engin Günaydın filmi orta seviyede tutmak için çabalıyor.
Dizisi olsa cok guzel olurdu.ayrica harun sinanoglunu görünce duygulandim.
şimdi bitirdim, yurtdışında netflixte seyretmek için mecburen bekliyorsun.

ben gerçekten beğendim. seviyeyi yükseltmişler yere tüküren magandalı komedilerden sonra.