bugün

bugün inşaatta rastladığım, telefonunun mp3'de ahmet şafak şarkıları çalan kürtdür. şaşkınlıkla yönelttiğim bir soruya tam tersi sakinlikte cevap verdi;
- siz ahmet kaya, şivan perver dinlersiniz de biz ahmet şafak dinleyemez miyiz?
helal olsun dedim içimden, ''dar kalıplara sıkışıp kalmamış'' diye de düşünce gecirdim zihnimden.
(bkz: önyargılarınızı sikim)
ahmet şafak dinleyen türk, ahmet kaya ve şivan bilmemne dinlemez.
ahmet şafak mı ? o da kim. yazdığı 3 tane ilkokul kıvamlı yazı için adamı yazar hatta filozof ilan edeceksiniz neredeyse. müzikal kalitesi de iyi değil bu adamın, dinledim bazı parçalarını.

şivan perwer de ahmet kaya da milyonların yüreğine hitap etmiş sanatçılardır.

ister bölücü diyin ister delici, dünya kabul etmiş bu adamları siz kabul etmeseniz kaç yazar. zaten nerede meyve veren ağaç var kırın dallarını. ismail türüt olsun kanaat önderiniz size de o yakışır zaten.

eit: ilkokul kıvamlı tabiri eksik kalmış, kitap ve roman yazmışmış arkadaş bir de. ebru şallı'nın, tuğba özay'ın, hatta parasını veren herkesin kitap yazdığı bir ülkede yaşıyoruz. sosyolojik tespit yapmış bir de arkadaş, hangi bilim çevreleri bu tespitlerden faydalanmış bilemiyorum. azerbaycan, istanbuldan daha güzel demek, bir sosyolojik tespit değildir, şimdi dağılabilirsiniz.
ilkokul kıvamlı sanatçı.. Konserlerden arta kalan zamanlarda 6 adet kitap yazmıştır.. 2 tanesi roman, 3 tane sosyal-politik inceleme kitapları ve son kitabı da sanat şöhret dünyası üzerine deneme kitabı'dır..
müziğin dili, dini, ırkı yoktur, ne zaman anlaşılacak bu?!
gönül yarası filmini hatırlayın bir sahne vardı orada, evet evet o aklına gelen. işte bir kez daha izle onu ve kişileri ötekileştirme;
http://www.youtube.com/watch?v=WG6jXpTzOTg
kulak temizliği için doktora para bayılmak yerine kendince bir tedavi yöntemi geliştirmiştir. tebrik edilesidir. *
bir kürdü kürtçe tehdit eden ülkücü kürt değildir. güney afrikalı ülkücüden daha çok yarmıştı beni. bu muhteşem deneyimler için:

(bkz: edirnekapı öğrenci yurdu)
olmaz olsundur. biz sizin tivorlu ismailinizi, şivan perverinizi, apocu ahmet kayanızı dinlemiyoruz sizde bizim sanatçılarımızı dinlemeyin ulan!
müzik evrenseldir bari müziğe şu ırkçılık saçmslığını bulaştırmayın.
Ilahi dinleyen ateist gibidir.
havyar yiyen kürttür ayrıca. bu kadar lüks senin neyine maho dayı? he mi?
Veya solcu? Komünist? Bunlarcı lakin kürt değil.
Olabilir mi? gayet olabilir.

insan, önyargılar barındığında değil, bunlardan arındığında güzeldir.

Geçen gün takside bir şarkısına denk geldim, gençten bir çocuk, benle yaşıttır veya biraz küçük.

Neyleyim şarkısı çalmaya başladı Ahmet Şafak'ın, çok sevdim yav. Ben zaten zaman zaman ali Kınık filan da dinlerim.

--spoiler--
Neyleyim beni ateşe atanı
Neyleyim sözünü unutanı
Kıranı dökeni, yüreğimi sökeni
Gül sandım dikeni, neyleyim
--spoiler--

Yandı yürek kebap oldu kardeşim ya. Sonra pek içkili bir gece, tekrara alıp uyumuşum.

Ağzına yüreğine sağlık Ahmet Şafak abi.