bugün

tam bir ekran yüzü.. yorumları iyi-kötü tartışılır ama hangi programa katılırsa katılsın acayip izlenir..
futbol üzerine derin analizler yapabilen, zaman zaman eşeğin kulağında sel sebebi olabilen, buna rağmen meslektaşlarından birkaç gömlek üstün olduğu düşünülen televizyon karakteridir.

ziya şengül, gökmen özdenak, sinan engin, serhat ulueren gibi komplike düşünce yapısına sahip insanların arasında bu kadarcık kusur da hoşgörülebilir durumdadır.

sinan engin için (bkz: fb ile gs nin şampiyonluğa oynamadığı lig temizdir)

ziya şengül için bir örnekleme:
ahmet çakar: türk sineması için cüneyt arkın neyse, türk futbolu için de alex odur.
ziya şengül: ya ahmet saçmalıyorsun bazen. gittin alex'i, cüneyt arkın'la kıyaslıyorsun...
ahmet çakar'ın içsesi: allah'ım neydi günahım?

gökmen özdenak için bir örnekleme:
gökmen özdenak: sence penaltı, bence değil. yorum farkı ahmetciğim.
ahmet çakar: gökmen abi futbol oyun kuralları der ki...
gökmen özdenak: bırak ahmet futbol oyun kurallarını falan şimdi.

serhat ulueren için:
bu adamın her kelamı ayrı bomba... herhangi birini canlandırın zihninizde de yormayın beni. *
konuşmasını iyi bilen,nitekim bu özelliği bazı çevrelerce farkedilip,bi dönem tv de yarışma sunuculuğu yaptırılmış olan eski hakem.
kim 500 tokat ister yarışmasının karizmatik! sunucusu.
ancelotti nefreti tavan yapmış futbol yorumcusu.

http://fanatik.ekolay.net...tail_27_152398.htm?ver=80
şahsi fikrime göre türk insanını çok iyi tanımış ve çözmüş insandır. bu sayede hem bu yönde istediği gibi yorumlarını yapmakta, hemde olayları yorumlayabilmektedir. ayrıca her yorumunda işi eyyam kavramına bağladığı görülmüştür. hareketini biraz beğenmediği kişiye hemen eyyam yapma der acımaz. bununla beraber spor programlarında son yılların en çok kazanan ve yüksek transfer ücretlerini alan yorumcularından biridir. şahsıma göre en güzel zamanı ersin düzen, kazım kanat, gürcan bilgiç ile beraber yaptığı santra programıydı. bir de ilk senesinde altı pas. yorumlarında ve popülaritesinde zirveye ulaşmıştı.
dün akşamki son kale programındaki sarışın, kendine güvenen ve onun seviyesiz dalga geçmelerine pabuç bırakmayan kadın karşısında tipik cinsiyetçi yaklaşım sergilemiş kadının ne alkolikliğini ne evli olmamasını ne de terbiyesizliğini bırakmıştır.kadına üstüne üstlük şantaj yapmıştır.sanane arkadaşım kadın alkol alıyorsa alıyordur, adamla birlikte yaşıyorsa yaşıyordur.sen oturduğun yerden sadece sana boyun eğmedi diye senin istediğin kelimeleri söylemedi diye kadının üstü kapalı ve bazende açık biçimde ne namussuzluğunu bıraktın ne dominantlığını ne alkolikliğini. vay efendim bir hanımefendi nasıl olurda parmak hareketi yaparmış.öyle bir yapar ki helede senin gibi 40 tane adam öyle ağzını eğe eğe, küfür ede ede üstüne gelip te birde üstüne namus bekçiliği adı altında tacize yeltenirse sadece parmak hareketi yapmaz yedirir o parmağı sana ahmet efendi yedirir.asıl hanımefendilikte budur.hiçbir takımı tutmuyorum olay nedir bilmiyorum programını da lanet olsun izlemem ama dün gece tesadüfen denk geldim ve bir kadın olarak bu adamları ekranda görmekten midem bulandı.fanatizmin tek sebebi bu adamlardır.bu kadını salonlara almayın 5 yıl ceza verin diye barbar bağırıyordu.senide rtük 15 yıl kapatsın ulaşılama iyişallahhhh.
egosu gittikçe sekreter jale'nin kıçına benzeyen spor yorumcusu. arda turan'ın roma ziyareti hakkındaki tartışmada kendini haklı çıkarmak uğruna ''gitmişse ne olmuş. tatilde gitmiş. hem roma hemen şurası, yürüsen iki günde gidersin'' gibi saçma ve mantıksız cümleler kurmuştur. saçmalamayı rutine bağlaması eski bir izleyicisi olarak üzüyor beni. kendisini her gün bir avuç fındık yemeye davet ediyorum.
aslen galatasaraylı olduğu gerçeği bunca yıl nasıl gizlenmiştir, hayretle izlenmektedir.

o kadar delikanlıdır ki, itiraf edemez. et be hocam, et de rahatla be...
ismi nedeniyle edepsiz esprilere maruz bırakılan hakem şeysi.
aslen galatasaray'lı olduğunu hiçbir zaman gizleyememiş eski hakem. az buçuk futbolla ilgilenen herkes bilir bunu yıllardır.
galatasaraylı olduğunu yıllardır gizlemeyi başarmıştır, aksi olsaydı bu kadar entry içinde yazılmış olurdu.
DÜN AKŞAM YAYINLANAN (bkz: SON KALE) PROGRAMINDA (bkz: YILDIRIM DEMiRÖREN)i SAVUNMAK iÇiN (bkz: ÇARŞI)YA SÖYLEMEDiĞiNi BIRAKMAMIŞ VE REYTiNG FAALiYETLERiNE BiR YENiSiNi DAHA EKLEMiŞTiR.

------------SPOiLER---------
"Yazıklar olsun böyle taraftara. 100 yılın en kötü taraftarı. Beni şeref tribününe assalar da bunu söyleyeceğim. Türkiye'nin gelmiş geçmiş en kötü taraftarı. Yemişim desibelini. Sen istersen stadı yık. Ne işe yarar. Geçsinler bu ayakları. tekrardan söylüyorum Beşiktaş taraftarı Türkiye'nin ve 100 yılın en kötü taraftarıdır."
türk televizyonlarının son dönemde gördüğü en büyük fenomen.
maradona hakkında yaptığı ''o botokslu yanaklarıyla kart gaylere benzemiş'' açıklamasıyla koparmış hakem hocası, hakem eskisi, yorumcu, hayat gurusu.
az önce galiba gökmen özdenak a sunları söyleyip benı güldürmüş insandır,

sen almanya daki bayer münih i bilimisin, bayer münşen... *
atıp tutmaktan başka bi işe yaramayan,futbolla yakından uzaktan alakası olmayan showman.
(bkz: yemişim ernst i uğur incemandan farkı ne)
(bkz: şansa bak programı)
futboldan çaktığını sanan amma ve lakin futbolun ''f'' sinden bile çakmayan kişidir. bakmayın soyisminin çakar olduğuna...
Herkese atıp tutarak bu ülkede rating yapıldığını gösteren şahıs.
bazı söyledikleri çok mantıklı öyle bildiniz şeyleri söylemiyor ilginç mantıklı tespitler yapıor ama para için hertarafa saldırıyor her konuya bir cümlesi var ordan kaybediyor şebelik oluyor.
eğer televizyonda yaptıklarını benim buraya yazacaklarım için bana dava açma ihtimali olmayan biri yapsaydı o kişiye şebek, saldırgan, şövenist, laf ebesi, orospu kılıklı, başı götü ayrı oynuyor derdim. bakın dedim demiyorum, derdim diyorum.
türk futbolunu yorumlayan en zeki adamlar arasında yer alır.
aşırı derecede eski beşiktaşlı ailtonu andıran doktor,yorumcu,eski hakem.
konuşurken tonlama ve konuşma şekilleriyle hayatın sırrını verecek izlenimi veren, en renkli spor programlarının vazgeçilmez insanı, doktor, eski hakem, televizyon yorumcusu.
fanatik derecede galatasaray'ı tutan ve bunu gizleme gereği duymayan eski hakem, yorumcu.