bugün

gerçekten sesi her ne kadar güzel olursa olsun umurumda bile değil. o bir vatan haini, terörist, pkk destekçisi. eee ne yapalım yani dinlemeyelim mi? diyenleri duyar gibiyim çevremde o kadar çok ki bunlardan. evet arkadaş sen türksen gerçekten seviyorum türkiyemi diyorsan diyebiliyorsan dinlemeyeceksin. geçenlerde bir tv programında ağladıkça şarkısını çok seviyorum diyen bir dangalağa rast geldim sinirlerim zıpladı. sen biliyor musun o sözlerin manasını? ne anlatmak istediği? şehit ailelerinin gözyaşıyla o dağların yeşereceğini biliyor musun? cahil insana gerçekten tahammülüm yok. böyle bir şeye de türk olarak, vatanının milletini seven biri olarak her zaman karşı olacağım.
her türk gencinin boynunun borcu olandır.

"vallahi sayın öcalanı özledik"
"arabamı şerefsizlerin ülkesinde bıraktım"

gibi söylemlere sahip bir leştir kendisi.
terör örgütünü savunmuş olan bir insandan nefret etmek kadar doğal bir olayın olmayacağı durumdur. asla ahmet kaya dinlemesek bile ne yazık ki şarkılarına bir kulak aşinalığı söz konusudur.
anlaşılamadığı için olandır. zamanın ötesinde demokratik düşüncelere sahip olan, sadece kendisine değil başkalarına-başka gruplara yapılan haksızlığa karşı da baş kaldıran bir insandır. tipik doğulu jestlerinin getirdiği iticiliği olmasına rağmen iyi bir insan, harika bir ses, büyüleyici bir yorumdur. ırkçılığın alemi yok, kimler ne hatalar yapmış da affedilmiş. bu adamcağız mı günah keçisi şimdi? lütfen milliyetçilikle ırlçılığı karıştırıp insanları galyana getirmeyin, gerilim meydana getirmeyin.
not: türk milliyetçisiyim.
ahmet kaya gibi ülkesi için hayatını veren, ülkesini çok sevmiş, ileri görüşlü bir insandan nefret etmek... ilginç tabii. düşüncelerini anlayamayan insanlarin görüşleri olabilir ancak. biraz da hatayı ülkede, ülkeyi yönetenlerinde ve ülke halkında aramalı. herkes dört dörtlük o tu kaka zaten. neyse rahmetliyi seven deli gibi seviyor zaten. sayı yeterince fazla. gereksizler sevmesin zaten. adı kirlenmesin.