bugün

sevmeyenlerinin hatta kendisinden nefret edenlerin bile bayıla bayıla dinlediği güzide sanatçı...
sadece şu fotoğrafına bakılarak, ve sonuna kadar şu şarkısı dinlenerek hüzünle yad edilmesi gereken sanatçı.

http://sphotos.ak.fbcdn.n...185_1176482_1033380_n.jpg

http://fizy.com/#s/1ajf4q
serdar ortaç burada kürtçe şarkı söylenilmez dediği sanatçı.
adam gibi sanatçı işte uzatmaya gerek yok daha iyisini yap sonra konuş.

edit: memleketin insanları için kafa yorup şarkı yapan adamdır. birileri sizin paranızla am sikerken bu adam vatan hainliğini göze alıp şarkı yapmıştır. daha da ileri gidiyorum; elimde yetki olsa bu adama istiklal marşına beste yaptırırdım. evet akifin istiklal marşına. halkına bu kadar yabancı bu kadar uzak olan devletin yetiştirdiği insanlar arasında da halka düşman adamlar olması doğaldır. ahmet kaya düşmanlığı ahmet kaya'ya olan düşmanlık değil. birilerinin düşmanlığı dünya görüşü haline getirmesidir. ahmet kaya esas sahibidir bu vatanın. ona düşman olanlardan daha çok vatanını sever.

not: yazdıklarımdan yola çıkarak kürt olduğumu düşünenler olacaktır. düşünce ile milliyetin paralel gittiğini gitmesi gerektiğini düşünen insanlardır bunlar. fanatik taraftar kafasıyla fikir üretenleri yanıltmak istemezdim ama türküm.
ölümünün üzerinden yıllar geçse dahi siyasi obje olarak kullanıldığını görüyordum eminim ki mezarından.
kemikleri de sızlıyordur. ne olursa olsun.
"Şafak türküsü" deyince, başka birşeyin söylenmesinin gereksiz olduğu kişi.
değeri anlaşılamayan, hatta şimdilerde "değerini yeni anlıyoruz" vızıltıları ile yine anlayamadığımız ölümsüz sanatçı.
o başka bambaşka şeyler söyledi, bugün onu savunanlar demokrasiyi "araç" olarak görenler. özgürlük nedir bilmeyenler.
bu adam özgürlüktür, olmadı çeker gider.
var mı böyle adam, yok. ve ne yazık ki, hala anlayan da yok.
siyasi görüşü kendisinden farklı olan insanların bile* haklı olmaları durumunda yanında duracak kadar adam gibi adam olan, insanı yüreğinden vuran şarkılar yapmış büyük müzik adamı.

http://fizy.com/#s/1lsvsb
--spoiler--
ölümü özledim anne
yaşamak isterken delice

baba olamayacağım örneğin
toprak olmak ne garip şey anne
--spoiler--
ülkenin hayata dair en çok söz söyleyen sanatçısı olmasına rağmen,sözleri yarım kalmıştır.vallahi apo'yu özledik diyerek bence bütün hayatı ve yaptıklarıyla çelişmiştir.bu kadar barıştan taraf bir adamın silahla,terörle aynı cümlede kullanılması bile hakaret olacakken kendi kendini bu keşmekeşin içine çekmiştir.yine de yaşadıklarını düşününce kendisine kızamıyorum.kürtçe şarkı söyleyeceğim dedi diye linç edilmiş,doğduğu büyüdüğü topraklardan kovulmuş bir adam.el birliğiyle radikalleştirdik kendisini. keşke olmasaydı sonumuz böyle.
Akşamlar böyle biter.
Hep böyle dertli biter.
Evli evine gider.
Kuşlar yuvaya döner.

Bir de sen gitme.
Bir de sen gitme.
Bir de sen gitme.
içimden
Yaralıyım ben.

Giden bu yolculardan
En çok ben şanssızım.
Ne kadar çok yaşadıysam
O kadar çok yalnızım.

Biraz da sen ağla
Biraz da sen ağla
Ölürken bile hasretim sana
Bir tek sen anla
adam gibi adamdır. özellikle videonun altındaki son yoruma dikkat.

http://www.facebook.com/v...deo.php?v=153936971291957
ali osman baydemir, ahmet türk vb... itleri görünce buna bölücü diyesim kalmadı artık canlısı varken ölüsüne sövmeye de gerek yok diye düşünmeye başladım.
"devrimci, mazlumun kavgasında ölen insandır." sözünün hakkını veren güzel insan. ahmet kaya; takıntılarını, kompleksini aşabilmiş nadir sanatçılardan biriydi. ne yapsak ne etsek, onun gibisini bir daha göremeyeceğiz.
--spoiler--
Biri saksımızı çiğneyip gitti
Biri duvarları yıktı camları kırdı
Biri milyon kere çoğaltıp hüzünleri
Her şeyi kötüledi
Bizi yaraladı
Biri şarabımızı döktü
Soğanımızı çaldı
Biri hiç yoktan vurdu kafeste kuşumuzu
Ciğerim yanıyor
Yüreğim kanıyor
Olmasaydı sonumuz böyle
--spoiler--
çok severek dinlenilen, birilerinin meydanlarda adını anarak oy istediği şahıstır.'kürdüz ölene kadar vallahi apoyu özledik' diyen bi vatan haini olduğunu düşündüğüm insandır ayrıca.
terörist örgütüne sempati duyabilen ölmüş. lan bir insan nasıl olur terörist örgüte sempati duyar? bebek katillerinin yanında yer almaktan, onlar için şarkı söylemekten nasıl olur gurur duyar? ilginç. terörist sevdalısı.
10 yıl önce bugünlerde, hazırlık sonbahara duyguları içinde paris yalnızlığında boğuluyordu. paris in o kasvetli havası beton gibi bir adama bile kalp krizi geçirtebilir. hele bir de sonbahar gelmişse.
keşke hiç o sazı eline almasaydı, hiç çıkmasaydı doğduğu adıyaman'ın koyaklarından, hiç görmeseydi istanbul'u paris'i, biz de tanımasaydık bu güzel insanı...
beni burada arama anne, saçlarına yıldız düşmüş koparma anne... gözümüz yaşarıyor, yüreğim kanıyor olmasaydı sonumuz böle... ölümü özledim anne, yaşamak isterken delice... beni vur onlara verme... bırak ay gitsin, sen kal bu gece vay aman...
teröristlerin bayrağı önünde şarkı söylüyecek kadar vatan sever biriydi. rivayet o dur ki ölürken ne mutlu türkim diyene dahi demiştir. o derece türkiye sevdalısıydı.
Sözlerini yazarken, bestelerini yaparken, nasıl bir hal içinde bulundugunu hep merak ettiğim sanatcı. Hiç bi insanın erişemediği ya da yalnızca onun gibi insanların erişebildigi hüzne, huzura, aşka ve acıya, özgürlüğe ve esarete ulaştıgını düşünüyorum.
badem gözlü olmuştur.
türkiyeye gelmiş en iyi müzik yapan adam. sesinin eşi benzeri yoktur ve inanılmaz bir derinliği vardır
--spoiler--
merhaba soylu sevdam merhaba...
--spoiler--
yalnızlık içindeki hazin bir akşamda, o huzurlu sesiyle artık bulunduğu uzak diyarlardan yarenlik eden adam..
çok uzakta öyle bir yer var, o yerlerde mutluluklar dedin mutluluklar be gözüm..
hüznün, aşkı, isyanın ve utancımızın sesi...
gece gece şu yorumunu dinleyince ve aklıma yaşadıkları gelince hüngür hüngür ağlatan adamdır...

http://www.dailymotion.co...-turkusu-canli-alev_music
güncel Önemli Başlıklar