bugün

Adamdır. Laf yok kayaya.
arkasında apo posteriyle, önünde onlarca kansızla ve ağzında " vallahi apoyu özledik " nidalarıyla coşan baltadır.

http://video.uludagsozluk.com/v/ahmet-kaya-96003/

müzik adamıymış.
sanat adamıymış.

afedersin ama, "isterse beethoven olsun y*rram".
Sesi iyidir Kötüdür bilemem. insandır değildir bilemem. Tarzını seversiniz sevmezsiniz bilemem. Ama adam değildir vesselam. Bu arada Dinlemem Ahmet Kaya'yı ama arkadaşlar dinlerken duyduğum kadarıyla güzelmiş sesi.
doğum günün kutlu olsun güzel insan.
apoda onu ozlemismidiracaba, tez zamanda kankasi apoyuda yanina alir ins...
ciğerimizin köşesi, yalnızlığımızın şarkısı, hüznümüzün tarifi, sevincimizin şiiridir.

yıldızlar ülkesindedir şu anda nice güzel adamlarımız -kadınlarımız gibi.

biraz da biz ağlayalım sana sakalın en çok yakıştığı güzel adam.
" bilimle anla beni, felsefeyle anla beni, tarihle anla beni ve öyle yargıla " dediginde sen her gün yeniden dogacagin bir ölümle veda edecegini hiçbirimiz bilemezdik..iyi ki bu hayatta birbiri ile rastlaşabilecek zaman dilimlerinde dogmusuz da seni tanimamis olmak gibi bir kotu kader yasamamisim..
Doğum günün kutlu olsun yerini hic dolduramayacagim buyuk ve guzel adam.
Hep hasretle gözüm..
ölünün arkasından küfür edilmez sözünü defalarca çiğnettiren şahıs.

bak gene ettim.

aha bir daha.
En koyu ülkücülerin bile gizliden gizliye hayranlıkla dinlediği efsanevi şarkıcıdır.
doğru söyleyen her kesi vatan haini belleyen bir ülkede, ezilip gitmemek uğruna çok savaş vermiş olan en güzel ses..

yüreğime basa basa içimden yar gidiyor, ağlama iki gözüm biraz daha dur.
fasist kopeklerin uzerinden devamli prim yapmaya calistigi abimiz.. lan oglum siktirip gitsenize lan. nedir bu kucukluk ve asaglik kompleksi sizlerdeki gidin parkta falan oynayin ne bileyim zeka yasiniza gore davranin..

gelmis birde bok atiyor yok adam degildi yok bilmem neydi yok soyleydi.. sabah sabah sovdurtecekler kendilerine..

dogum gunun kutlu olsun ahmet abi.. senden ogrendigim insan sevgisi icin tesekkur ederim sana..
Bir kez bile canli canli dinleyemeyecek olmanin huznunu yasatan sanatcidir. Dogum gunu kutlu olsun. Onu dinletmeyen sistemin mk.

Dogum gunun kutlu olsun mutlu ol senelerce sana boncuktan kus yaptim konacak pencerene...
pkkya yardım ve yataklık suçundan dava açılıp, ceza kesilen birine halen daha vatan aşığıydı gözüyle bakanlarda ayrıca bir haindir.
nice seneler ahmet kaya. Belleklerde yerin daim kalacaktır ebediyen.
bugün doğum günü kutlanan adam. Bugün siz kutlayın ölüm yıldönümünü de biz kutlarız. *
Bugün doğum günü olan çok çok büyük bir insan. Kutlu olsun.

--spoiler--
Tutsam şu karanlığı tutsam da yırtsam.
--spoiler--
oha diyerek uyanmama sebep olmuştur; aynı günde doğmuşuz yuppi.
Bu ulkenin her ne goruse sahip olurlarsa olsunlar sarkilarina eslik eden insanlarin ortak paydasidir ahmet kaya.

Dogum gunun kutlu olsun usta.
bugün doğum günü olan büyük sanatçı. bazı götüne çatal bıçak giresiceler yüzünden ülkeden sürülerek vatan hasretiyle erken yaşta göçmüştür kendisi. sebep olanlara yazıklar olsun.
iyiki doğdun ahmet kaya kalbimizde yaşıyorsun.
dogum gunu olan buyuk usta, hem kisiligi hem yetenegi ile asla unutulmayacak buyuk ustad.
ortak payda ve büyük üstad, doğum günü kutlu olsun.
yaşasaydı bugün 56 olacaktı. insanlar kendisinin 50 sinde falan öldüğünü düşünür çünkü kısacık ömrüne o kadar büyük güzellikler sığdırmıştır ki ne 56 yeter ne 76. yeri dolmaycaktır. bu arada kendisene küfür edenlere bende küfür ediyorum gene ettim..gene ettim.
hala serdar ortaç kılıklı adamlar tarafından eleştirilen büyük halk sanatçısı. doğum günün kutlu olsun bahtiyar!
hainliğinden ötürü ülkeden def edilmiş birinin doğum gününü kutlamak nasıl bir mideye sahip olmakla vuku bulur enteresan gerçekten.