bugün

genelde hürriyet, cumhuriyet, sözcü, oda tv, sol gibi medya sıçıntılarının asparagaslarına inanan sazanizmalarla aynı havayı solumaktır.
zavallılarla aynı ülkede yaşanıldığı gerçeğini hatırlatmıştır.

(bkz: başlık sıçmak)
Cok mutsuzsan defolup gidebilirsin cevabinin verilmesi gereken durumdur.
Sen serdar ortac dinlemeye devam et canim.
Serdar ortaç a sanatçı diyebilen bir ülkede yaşamaktan iyidir.
rte ye adam diyenlerle aynı ülkede yaşamaktan kat be kat iyidir.
(bkz: türk kürt kardeştir/#19649971)
ahmet kaya bir suçlu değildir. ülkesinden sıf kürt olduğunu söylediği için sınırdışı edilmiş bir adamdır. bunu söyledi diye arkasından çatallar bıçaklar fırlatılmıştır. ülke sınırları içinde olduğu sürece hiçbir bölücü söylem kullanmamıştır. her fırsatta ülkesini sevdiğini, bölünmesini istemediğini üstüne basa basa söylemiştir. bir düşünün ya. böyle bir insana bu kadar şerefsizlik yapıldıktan sonra apoyu özledik dese de, apoyla yatakta basılsa da sonuna kadar haklıdır. ben kürdüm dediği için ülkeden kovulur mu bir insan ya. utanıyorum yaşadığım ülkeden..
zorunda kaldıgımız, bırakıldıgımız durum. insanın sehidine saygısı olur da dinlemez, dinletmez, adam demez.

bu hayvandan bozma pezevenkler ne anlar sehide saygıdan.
bir ideolojisi olmadan anasinin dibinde yasayan, ne oldugu hakkinda fikri olmayip zikri olan.. arastirmak gibi bi aliskanligi olmadan onune ne verirlerse kafasina yazip dogru veya yanlis ayrimini yapamayacak kadar dusunce ozurlulerinin bok atmasidir..

canim senin hic ailen tehdit edildi mi? sen hic yapmadigin sey icin su anda vatansever olarak anilan bir gazetenin, televizyonun attigi iftiralara maruz kaldin mi? sen hic cok sevdigin ulkenden zorla ayrildin mi? senin hic dusuncen oldu mu? sen hic insan sevgisi nedir bildin mi? sadece insan olmasi yeterli dili dini irki fark etmeksizin her olumu lanetleyip daima iyilikten bahsettin mi?

heh simdi git ve onune verilenle yetin sakin arastirip olmayan ufkunu genisletmeye calisma..
sindirim sistemi beyninde olan tek hücreli yazarlarla yaşamaktan çok çok iyidir.
solunan her hava için şükredilesi yaşam.

No pasaran!
--spoiler--
"burda, bu şarkımı söylerken, benim türkiye'de yaşadığım çok zor günlerde bir merhabasını istediğim, fakat o merhabayı benden esirgeyen, ulusal anlamda bu kaderi paylaştığım bütün arkadaşlarıma ve dostlarıma ince bir sitemdir. umarım bunu anlarlar... "
--spoiler--

-anlayamadılar.
ahmet kaya terörist bir vatan hainidir.net.
(bkz: Uçurtmam tellere takıldı)
bizleri sanatçılığı ilgilendirir beğenmeyen dinlemesin.
ahmet kayayla aynı ülkede yaşamak bir gurur kaynağıdır. beğenmeyen çeker gider.
(bkz: cumhurbaşkanlığı kültür ve sanat büyük ödülü)
(bkz: ya sev ya terket)
normaldir lakin ahmet kaya ya hakaret edebilen beyinsizlerle yaşamak büyük hakaret biz insanlara...
Kendisi apo piçini özledim diye havlamasına rağmen vatan hainlerinin vatansever olarak gösterdikleri kişidir. Bunların yanı sıra sesi güzel siyasi görüşü beni ilgilendirmez diyen bir kesim daha vardır. Bunlarla yaşamak daha zordur.
ahmet kaya her ne kadar yanlış şeyler yapmış olsa da ''büyük'' bir sanatçıdır. şarkıları her kesim insanca dinlenir ve saygı görür. tabi sevmeyenlere de saygı duyarım ama ahmet kaya gibi bir sanatçı kolay kolay bulamaz bu ülke.
utanç vericidir.
siktir git yaşama o zaman denir..

hayatla ilgili bir görüşü olmayan ancak sadece televizyon izlediği kadar ülkedeki insanları tanıyan.. medyanın köpeği olmuş anasının dizinin dibinde oturan tipler tarafından ahmet kaya'nın vatan haini ilan edilmesinden sonra bundan haz ve mutluluk duyan embesillerin ahmet kaya'ya bok atma çabasıdır..

(bkz: siktirin gidin)
atasına sövenden beklenebilecek bir harekettir. zira basit bir şarkıcıdır/türkücüdür. yıllardır dinlerim. adamlığı ayrı durumdur, ideolojisi ayrı bir muammadır. ama sonuç olarak korku adama neler yaptırır. o kadar da cesur değilmiş. http://www.youtube.com/watch?v=__av7zza0tg
sözü söyleyen kişi için onurdur.