bugün

gerçekten sesi ve müziğine diyeceğimiz yok.... amaaa o zamanki ahmet kaya, şu anki bdp lilerin aynısıydı, pkk sempatizanıydı...
kaliteli süper müziklere şarkılara imza atardı, ama pkkliydı ibne keşke olmasaydı..
imza attığı yüzlerce müthiş şarkıları canlı canlı ağız tadıyla dinleyememenin verdigi o içi kasıp kavuran bir hezeyandır vücutta.

belki bi çok insanın gözünde bir terörist yandaşı olabilir ancak icra ettiği sanatı ne kadar ustalıkla yaptığı ve sunması göz önüne alındığında aslında zamanında ne kadar büyük bir şarkıcı, müzisyen, söz ustası bir degerimizi kaybettiğimizi anlayacağız.
bir teröristin konserine gidemedi diye kim üzülür ki? orospu çocuğunun önde gidenidir.

(bkz: vallahi bir dostu özledik)
sikimde bile olmayan üzüntüdür. pkklının en önde gideninin konserine giden de benim gözümde pkklıdır.

sanatını seviyorum ben abi diyenlerin de amk.
ahmet kaya resitaller'i dinleyerek azaltılmaya çalışılan üzüntüdür..

destekledikleri partiden, sevdiği kişilerden, ülkenin başında olan insanlardan bu ülkeye daha çok katkısı olmuş, onlardan daha çok bu ülkeyi sevmiş ve bölünmemesini defalarca dile getirmiş bir insanın bölücü damgası yemesi ne kadar acıdır..

ve daha acı olanı insanlar bunu göremeyecek kadar kör olmasıdır.. onlar önlerine sunulan yemleri yiyip önüne atıldığı kemikleri başkalarına kullanırlar ancak..
bir ahnet kaya bir zeki müren. ne çok isterdim ikisi de yaşasaydı, ikisinin de konserlerine gidebilseydim. olmadı, olamadı ama en azından hatıralarına sahip çıkılmalıydı bence. zeki müren'in ölüm yıldönümüne tev bile artık çelenk göndermiyor. (zeki müren mal varlığının yarısını tev'e geri kalan yarısını da mehmetçik vakfı'na bırakmıştı.)
Hep bunu düşünmüşümdür. Konserine gidip şarkılarına yana yakıla eşlik etmek istediğim insandır ve bunun artık mümkün olmadığının farkında olmanın büyük üzüntüsünü yaşıyorum.
üzüntüsü her daim hissedilecek olandır.
bir kazım koyuncu konserine gidememenin verdiği üzüntü değildir.
canlı dinleyememenin vermiş olduğu, onlarca kişiyle beraber şarkılarını söylememiş olmanın getirdiği üzüntüdür..

--spoiler--
birazdan buraya "vallahi biz apoyu" özledik temalı hürriyet manşetli videoları koyan arkadaşlarla görebilirsiniz, korkmayın..

ayrıca bunları söylemek insana nasıl üzüntü verir, hainler, putperestler gibi laflarıda duyabilirsiniz.. evet..
--spoiler--
çok üzgünüm. (bkz: ühü)

"vallahi apoyu özledim." diyen adamla işim olmaz. o adamla işi olanla dahi işim olmaz.