bugün

yaran tespittir.
pişmiş kelle gibi sırıtıyor işte. neden olduğu onla birlikte mezara girecek..
gayet normaldir. adam pozitif mk. güler istediği kadar sizene. izindeyiz kısa adam...
Yüz kaslarında bir sıkıntıdan dolayı da olabilir.
Zira adamı sadece gülerken gördük. Hiç yüzü asık, sinirli, ağlamaklı, üzgün gören oldu mu? Adam sadece gülümsüyor. Belki de sadece onu yapabildiği içindir?
bu da ayrı bir hastalık. herhalde artık bu devletin başına normal birisi gelmeyecek.
ahmet davutoğlu başbakan olduğunda hürriyet gazetesinde bir haber vardı. Davutoğluna yakın isimler onun başbakanlık serüvenine başladığı noktada hayatından kimi kesitleri paylaşıyorlardı. dikkatimi çeken nokta ise davutoğlu için bir şeyi bir kez okuduğunda bir daha asla unutmayacağı olmuştu. peki bu mümkün müdür? tabi ki! dünyada bunun örnekleri vardır fakat burada mümkün olma durumundan ziyade davutoğlunun diğer yorumların geneline bakınca stratejik derinlik hezimeti bir yana akademik kariyeri ve onun izdüşümleri ile insanlara yansıttığı etkiydi.
bu etki salt kendini akademik bağlamda geliştirmekle uğraşmış normal bir insanın etkisinden daha öte ve daha ilerici bir şeydi.
açıkçası o zamanda benim hoşuma gitmişti.
işte bu noktada elde ettiğimiz bilgiler bize açıkça davutoğlunun sürekli gülmesinin nedeninin etrafa yansıtmaya pozitif etki imajı ile eş anlamlı olduğunu gösteriyor. gülmek güven vericidir. fizyoloji ve psikoloji de doğru orantılıdır. sabah aynaya bakınca kendinize gülerseniz iddia ediyorum ki gününüz daha güzel geçecektir. bu noktada unutmamamız gereken bir diğer nokta ise Cem uzan ve beyaz gömlek merasimi ile 17 aralık yolsuzluk serüveninde algı yanıltması amaçlı değişen kareli beyaz gömlek stilini de göz önünde bulundurmaktır.
akpden haz etmem. ama türkiyede böyle bir takım pozitif ve güven etkilerinin oluşturuluyor olması gerçek açığa çıkınca dahi insanların içinde yeni umutlar aramaya olan inanç olarak kalacaktır.
nasılda tek oy almadan ülkenin başına geçen ilk başbakan olduğumun içerden dışarıya vuran hunharca gülümsemesidir.
hayat ona güzel çünkü... hayat bana da güzel ne var ki başbakan değilim... ama bura hariç biyerde yazarken hep smiley kullanırım... eminim davutoğlu da kullanıyordur..
botokslu..
ağladığı da olur kendisinin. ama fıtratında var. 301 madenci için ağlamaz ya da ölen inşaat işçileri için gözünden yaş gelmez.
malum ya fıtrat meselesi.

şehitler için de ağlamaz mesela zira o da fıtratında yok. ama gider ortadoğu'ya türk olmayan birilerine sarılır hüngür hüngür ağlar... sorsak belki de fıtratında o vardır.
adam başbakan olmayi ruyasinda goremezdi ama bir şekilde bu beceriksizlikle oralara geldi.
o gulmeyecek de biz mi gulecegiz?

o ve onun gibilerin güldüğü her gün bize ağlama sebebi aslinda.
rte ile arasındaki farklardan biridir. bugüne kadar rte ile ilgili açılan başlıklar onun dış görünüşüyle ilgili değildir. çünkü o kadar kendinden olmayanı rahatsız edici şeyler söylerdi ki dış görünüşünü eleştirmeye, onun hakkında konuşmaya sıra gelmezdi. davutoğlu aynı seviyede iğneleyici bir kişiliğe sahip olmadığından, sırf kendisini desteklemeyen tarafı sinirlendirmek amacıyla demeçler vermediğinden bugün gülümsemesi sorgulanır yarın boyunun kısalığı sorgulanır.

bu yazdıklarım siyasal bir tespittir, tarafı ya da amacı yoktur.
"beni başbakan yaptılar lan" deyip deyip gülüyordur. ben olsam, ben de gülerim.
Gülmenin ne işe yaradığını bilen birinin gülmesidir başka bir şey değil. Hem gülmek yakışıyor hemde capslere konu oluyor.
o gülmeyecek de ben mi gülecem lan harç paramızı göt zoruyla denk getiriyoruz.
''inadına gülümse'' lafını hayat felsefesı edınmıstır. Ya da fazla abartmıstır.
(bkz: bu kadar gülünecek ne vardı)
aptallıktır gerçekten aptal olsak da bizde gülsek mal mal.
pişmiş kelle gibi bacım affedersin.
Ne zaman davutoğlunu görsem hep aklıma Kemal Sunal'ın Gülen Adam'ı gelir bakalım hangi sebep bu zatı ağlatacak
arabasında camlar açık giderken ve de o esnada da gülüyorken yüz felci geçirdiğindendir. öyle de kalmıştır.
(bkz: başlık açarken sinsi sinsi gülen troll).
bugün de kafam buna takıldı. acaba stratejik derinlik mit tırları falan derken bu adam robot olmasın?

edit:sürekli gülüyor efendim durduramıyoruz.
(bkz: poker face)
milletle dalga geçmesi nedeniyle oluşan, sırıtma esaslı gülümsemedir.