bugün

milli çözüm dergisi genel yayın yönetmeni ve başyazarı. el ezher üniversitesi mezunudur. 1995 yılı milletvekili genel seçiminde, refah partisi'nden adana milletvekili adayı olmuştur.
eski bir milli görüşçü olan, şimdilerde akp alehine kitaplarıyla dikkat çeken yazar.
süleyman demirel üniversitesi, yalvaç meslek yüksek okulu'nda okutmandır. edebiyatçıdır, işin eskisine bakar. eskiyi bilmeyen yeniye ışık tutamaz misali.
okutman demez okutur.*
öğrenciler arasında kral hoca diye bilinir, zira öyledir. lakin not konusunda pek bir cimridir. her türlü güzelliğini yapar size ama derslerine gelmeyen öğrencilere fit olur. sırf bu yüzden not vermez öğrenciye...

hatta sınavlarından birinde "derse gelmeyen öğrenciler bu dersi geçebileceklerini sandılar" diye bir cümle verip bunun öğelerine ayrılmasını ister.
kısa bir süre içerisinde öğrenci-öğretmen ilişkisinin dayatmayla, korkutmayla, tehditle değil de bazen küfürle, bazen ricayla, bazen de saygıyla olabileceğini bana öğreten okutman. kendisinden habire not isteyen öğrenciye "senin ataların memleketin en kötü zamanlarında okumaya çalışmış hatta çoğu okulu bırakıp cephelere savaşmaya gitmişken sen memleketin en ferah döneminde 4-5 dersten kalıyorsan hiç umrumda değilsin" diyerek kendisine ayrı bir hayranlık duyduğum güzel insan. hani adımı ibneye çıkarmayacaklarını bilsem şap şup öperim o derece.

son olarak;

(bkz: anaların günahı yok ama çocuklar orospu çocuğu)
1949 yılında, Elazığ’ın merkez beldelerinden olup şimdi Keban Baraj gölü içerisinde kalan ve tarihe karışan Alişam’da dünyaya gelmiştir. Babası Hacı Behzat Efendi, inşaat ustalığı ve marangozluk yapan ibadet ve istikamet ehli bir derviştir. Beş-altı yaşlarından itibaren, babasının seher vakitlerindeki zikir ve ibadetlerinden, evlerinin yanı başındaki tarihi cami ve medresenin manevi atmosferinden oldukça etkilenmiştir.

--spoiler--
1967–68 senelerinde; solculuk ve sağcılığın salgın bir hastalık gibi gençliği sardığı ve ülkeyi sarstığı dönemlerde, her iki akımın da kendi ifadesiyle nasıl “boş beleş ve toplumun başına tebelleş” olduğunun farkına varmıştır. Sosyal ve kültürel yönden popüler kişiliğinden ve girişkenliğinden yararlanmak hevesiyle, her iki tarafın da üyelik, temsilcilik ve liderlik tekliflerine ilgi duymamıştır.
O günlere ait “cahiliye cıncık-boncukları” dediği, bazısı birincilik ve ödül kazanmış bütün şiir, öykü ve denemelerinin hepsini yakmıştır. Zaman zaman, bunlara hayıflandığını da bizlere aktarmıştır.
işte o dönemlerini yansıtan bir şiiri:
KAHBE DÜNYA!..
Herkesin tapındığı bu hayat;
Bana çok yavan geliyor,
Oldukça basit ve bayat!…
Sevmek ve sarılmak istesem de;
Garip kuşkular,
Ve muztarip duygular,
Hep beni engelliyor!..
Oysa ben gerçeği arıyorum…
Ama ne camide,
Ne cümbüşte,
Bir türlü bulamıyorum!?
Bu ne sahte bir hayat,
Bunalıyorum!..
Sonsuzluğu, ölümsüzlüğü özlüyorum
Bazen seziyorum, yaklaşıyorum
Ne çare, tutamıyorum, heyhat!..
Ne göktesin, ne yerdesin
Ey Yüceler Yücesi, nerdesin?..
Yalan bir dünya,
Yalama bir toplum,
Rol kesiyor herkes…
Yüzlerde maske,
Arkadan bıçaklıyor,
En iyi dostum.
Hiç doğmasaydım keşke!
Şarkılar yalan
Aşklar yalan
Beyefendi sahte, berduşu sahte
Sarhoşu sahte, sofusu sahte
inkâr ederek can verir
Son nefeste!?
Solculukmuş, sağcılıkmış
Hepsi tuzak
Ve samimiyetten uzak…
Maneviyat, mezarlıkta kalmış..
Mertlik, mazide tutsak…
Bir sürü gavat
Boynunda gravat
Kimi din-iman satıyor
Kimisi avrat!..
Velhasıl, yalan dünya, hayal dünya
Uydurmaca, masal dünya..
Bazan tatlı bir rüya gibi,
Bazan kâbus misali,
Uyanınca, zeval dünya!..
Ey kör dünya,
Kirli dünya
Döne döne dönekleşmiş,
Gördün ya!
Ah be dünya,
Kahbe dünya!..
--spoiler--
https://www.youtube.com/watch?v=Ek18e97MP5Y
güzel konuşmuştur.
Eski bir milli görüşçüdür. Erbakan'ın en yakın adamıdır. Mısır'daki ünlü El ezher üniversitesi(daha doğrusu medrese) mezunudur. Zamanında Milli Gazete, Yörünge gibi dergilerde yazarlık yapmıştır. Bir ara memleketi Elazığ'da Milli Gazete adına 'El-aziz' diye yerel bir gazete çıkarmıştır. Refah Partisi'nin hatipliğini yapmış, çeşitli yerlerde konferanslar vermiştir. Erbakan'ın bütün seminer ve toplantılarına katılmış ve önemli notlar almıştır. Kendisi şu anda (bkz: Milli Çözüm Dergisi) genel yayın yönetmeni ve başeditörüdür.
Yazdığı Kur'an meallerinde ayetleri iyi kıvırıyor aynı Edip Yüksel gibi.
görsel
görsel
görsel
görsel