1. 1.
  güzelim festivallerde sahnede ilk yer alan leziz tatdır . **
  5 ... bozo23
 2. 2.
  nohuttan yapılmış olması ve yapılış yöntemi ile tat bakımından diğer leblebi çeşitlerinden ayrılır. sıcakken yemeye doyamazsınız. bastık, pestil ve cevizli sucuk ile iyi gider. rakıya da iyi eşlik eder.

  yapılışı:

  Ocaklar yakıldıktan sonra ocağın birinde sacın üzerine konan kum kızdırılır. Kumun ince olması gerekir. Bunun için Bademli Köyü yakınlarındaki mağaradan çıkan kum temin edilir. Diğer ocakta ise tencerede kaynayan küllü suya nohut dökülür, üzerine tuz ilave edildikten sonra nohutun suyunu çekene kadar kaynaması beklenir. Nohut tencereyle ocaktan alınarak, o anda birinci ocakta sac üzerinde kızdırılmış olan kumun üzerine dökülür ve kum sürekli olarak kürekle nohut kızarıncaya kadar karıştırılır, bundan sonra sac ocaktan alınarak eleğin üzerine dökülür, eleğin altında kalan kum tekrar sacın üzerine alınır. Leblebi ise telis çuvallara konularak ovulur ve kabukları ayrılır. Yukarıda sıralamış olduğumuz işlemler, nohut bitinceye kadar defalarca tekrarlanır. *
  3 ... balsikeste baysungur
 3. 3.
  (bkz: en iyi)
  (bkz: leblebi)
  (bkz: çorum leblebisi)
  (bkz: çaylak olmak)*
  (bkz: sözlükteki elazığ lı yazarlar)
  (bkz: july4th)
  (bkz: moderasyon)
  (bkz: ben kaçayım)
  (bkz: anladın sen onu)
  1 -1 ... pilotmont
 4. 4.
  elazığ kapalı çarşıda, kilosu yaklaşık 3 ytl'den satılan, bilinen leblebilere oranla çok daha küçük olan, enfes lezizlikteki leblebi.
  ... dalton ana
 5. 5.
  harbi lezizdir. yalnız yerken belli bi yerde durmak gerekir. zira çok pis gaz yapar. çok pis hem de...
  ... el cordobeslerin yedincisi
 6. 6.
  bugün tattığım, büyük ihtimalle bundan sonra sıkça tadacağım, herkesin bir kere tatması gerektiği gerçek leblebidir.
  1 ... kok icinde eksi bir