bugün

Buzlu otobüs firmasının Antalya-Eskişehir güzergahında mola verdikleri dinlenme tesisi. Genelde gece üç ya da üç buçuk civarı mola verilir ve tıklım tıklımdır.
izmir'den gelenlerin ya da izmir'e gidenlerin uğrak yeri.
(bkz: giderken solda gelirken sağda)
istanbul-ısparta, istanbul-konya, istanbul-mersin arası güzergahta mola veren otobüslerin dinlenme tesisi. sucuk ekmekleri bi harikaymış. * *
sucuk ekmeği güzel fakat pahalı olan tesis.
izmir'e gidiş gelişlerimde mecburi uğrak noktamdır. sucuk döneri tavsiye olunur.
sucuk ekmeklerin sucuğu, cumhuriyet sucukları sucuğudur.* şöyle bir gariplik var: aynı sucuk ekmek cumhuriyet tesislerinde* bir lira daha pahalıdır. (bkz: akıl mantık almamak)
pamukkale otobüs firmasının yeni otogarıdır. bir gün bile uğramışlığım yoktur.
bir dinlenme tessisinin çayının sıck ve güzel olduğunu gördüğüm yerdir. fakat müşteri ilişkileri ve kazık fiyatlar konusunda diğerlerinden farkı yoktur. çay getiren garsonlar parayı bir an önce almak için etrafınızda suratsız bi şekilde dolaşırlar.
otobüslere de oksijen tüpü takılmasına sebebiyet verecek dinlenme tesisidir. gece gece sucuk ekmeğe abanıp, mola bitişi arabaya binildiğinde ortamın ebesi bellenmektedir. git bi dişine fırça sür gel gözünü sevdiğim.
kasiyerine dışardaki oyuncak ayılardan bir adet hediye edebilmek için yaklaşık yarım saat uğraştım. sonunda o gıcık makineden bir tane aldım. gidip hediye ettim. telefon numarasını almıştım ama hiç aramadım. selam ederim kendilerine. *
edit: :o yapanlara sözüm,aramadım. çünkü bütün heyecan o numarayı alana kadar. sonra ne heyecanı kalır ki ?
küçücük mescidi olan dinlenme tesisi. topu topu yarım saatlik molalarda hele ki yoğunluk varsa sıkıntı oluyor. kolaylıya yakışmıyor.
yarım sucuk ekmeği kol gibi geçiren tesis. amk sanki sucuk fabrikasına ortak arıyor pezevenkler.
Burada gödünü kestirmeyen de bu hayatı yaşıyorum demesin.