bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Şöyle bir görüntü ortaya çıkmış sanırsın 1. Ortadoğu savaşı.
    afrin operasyonu
    4 -1 ... sterka sor
  2. 2.
    T.c afrini yıkar.
    2 -1 ... tabip yarbay
  3. 3.
    1. Dunya savasinin sonuclanmamasi sebebi vol 34838e994.
    -1 ... superalgeria
  4. 4.
    2 milyon kişilik kamp oluşturmaya gidiyoruz.günde 2 milyon ekmek lazım.tarlalar yetmez.buğday ithal etsen fırınlar yetmez.
    1 -1 ... deli anlamindaki de
  5. 5.
    bi sonraki hafta gidin de bu hafta borsadan parayı çıkartayım amk. geçen de aynısını yaptınız.
    2 -1 ... kurenai
  6. 6.
    dış politika domino taşı gibidir, baştan devrilmişse bir daha önü zor kesilir.

akp ile hiçbir şey olmaz, bakın buraya yazıyorum, yine bir şey olmayacak. çünkü hata baştan yapıldı, suriye karıştırıldı, pyd denilen örgüt bile ilk etapta akp tarafından desteklendi, lideri türkiye'de devlet başkanı gibi ağırlandı.

ne bekliyorsunuz akp'den, sadece mehter marşı çaldırırlar, ondan bile soğuttular benim gibi milliyetçi bir insanı.
    5 -3 ... ateistvaiz
  7. 7.
    bu hafta yapılacağı iddia edilen operasyon.

cerablus'tan sonra rakka operasyonu söylemleri sürerken operasyonun afrin'e yapılması gerektiği, koridorun engelleme yerine afrin'e düzenlenecek bir operasyonla çökertilmesi gerektiğini dile getirmiştim.

ancak geç kalındığını düşünüyorum.
    şu saatten sonra afrin'e yapılacak operasyon türkiye'ye uluslararası yaptırım olarak geri döner.

ve abd kuvvetle muhtemel suriye'deki bölgeleri terk etmemizi isteyecektir. kabul etmez isek bir türk-amerikan savaşı'nı suriye'de görmemiz mümkün desek yanlış olmaz diye düşünüyorum.

en başta pyd suriye'de genişlemeye başlarken desteklemeyip, engel olacaktık.
    ancak farklı emellerle esad harici her güç bize avantaj oluşturur gibi saçma bir düşünce içine girdik. sonuç bu.

edit: afrin'e yapılacak operasyon, rusya ile yakınlaşma türkiye açısından abd ile ipleri koparmak anlamına gelmez. türkiye için abd halen kritik bir müttefiktir. suriye'de şayet bir çatışma yaşanmaz ve kürt yapılanması oluşmadan savaş biterse türk-abd ilişkileri normalleşecektir.

türkiye açısından abd ile ortak olmanın bir zararı yoktur. ancak şöyle bir yanlışımız mevcuttur ki abd'nin her dediğine inandık, her sözüne güvendik. oysa her devlet kendi çıkarları doğrultusunda siyaset yapar. bu sebeple ortaklık seviyemiz ne olursa olsun soydaş türki cumhuriyetler de dahil herkese mesafeli davranmak, sorgulamak zorundayız. ve biz pyd tehlikeli boyuta gelene kadar abd'yi sorgulama yoluna hiç gitmedik maalesef.
    1 -2 ... eylulsabahi
  8. 8.
    sınır ötesi operasyondur. şehit vermeden gazi vermeden döneriz inşallah.
    1 -1 ... sellcukcetiner
  9. 9.
    Bir an önce başlatılması gereken harekat. Az önce tv de altyazı geçti Abd bunlara 30 bin kişilik güvenlik hattı oluşturacakmış ypgyle bu pyd mevzi almadan bunları dağıtmamız gerek yoksa türkiye güney sınırı terör hattı olacak. Siktir edin abd ile ilişkileri falan bu milli meseledir bir savaş ciddiyetiyle ağır bombardıman ve kara harekatı başlamalı, abd okyanus ötesinden gidip bize savaş açamaz. Uluslararası sözleşmelere göre ırak veya suriyenin toprak bütünlüğü bozulduysa türkiye nin müdahale hakkı vardır aynı kıbrıs a olduğu gibi.
    3 -2 ... rainy days
  10. 10.
    mültecileri emme operasyonu, israil 40.000 afrikalıyı sınır dışı edeceğini açıkladı, onlar da muhtemelen bize gelir gerçi yeni gelecek olan 2 milyon kişinin yanında 40.000 nedir ki hepsi gelebilir zaten türkiye ülke değil, tayyip ağanın ahırı.
    3 -1 ... kavunvebira