bugün

efenim birçok dünya kupası organizasyonuna şahit olduk, bazen sevindik. bazen üzüldük. tabi bunlar sadece maç sonuçları içindi. şimdiye kadar hiçbir dünya kupası'nı organizasyon olarak bu kadar eleştirdiğimi hatırlamıyorum. tamam anlıyorum, mekan afrika. olur öyle diyorum. ama herşey de kötü olmaz ki be kardeşim. bi shakira güzel. çünkü o önceden de vardı.
efenim, jabulani dediniz, "bu toptur alın oynayın" dediniz. sesimizi çıkartmadık. sıçtınız mı naptıysanız yapmışınız bi top. tamam eyvallah.
atmosfer var aga dediniz. ayayye koko cambo gibi şeyler aklımıza geldi. ama her maç oturup mal mal maç izleyen adamlar görmeye başladık. bağırmayan taraftar siktirsin gitsin gibisinden hiç mi amigonuz bişeyiniz olmaz lan?
yamyam ayinlerinde felan görüyoruz davullu felan çalgılarınız var. onlardan görelim, dinleyelim dedik. vuvuzela mıdır ne haltsa yapmışınız elinize yüreğinize sağlık. ama hiç zahmet etmeseydiniz sayın afrikalılar. valla hiç gerek yoktu lan. 1 tabak kuru fasülye yiyince bile, en enstürmentalından değişik şeyler çalabiliyor bizim milletimiz. ve inanın sizin vuvuzeladan güzel oluyor. lan tamam hadi içinizden gelmiş yapmışsınız aleti. hiç mi denemediniz? "dayı bu neymiş ya bi çal hele" diyeniniz olmadı mı lan? vııııııuuu ne lan.
kısacası sözün özü, beğenmedik arkadaşım. olmamış bu.
ayrıca maçlarda çok golsüz, kısır geçiyor. pozisyon mahrumu.
rezalet ötesi cinayet lan. futbol katli olduğu gibi gün geçmiyor ki sokaklarda bi olay yaşanmasın. kapkaç filan onları geçtim babuş, dün cinayet işlendi sınırda. bu organizasyonu buraya veren zihniyeti ahmet yildiz olmedi öpsün.
ilk maçlar olduğu için kısır futbol normaldir. Gruptan çıkma mücadeleleri başladığı zaman daha sağlıklı yorum yapılabilir.
spikerlerin bir türlü tutturamadığı isimler yüzünden komik duruma düşen bi yayın.
(#8357847)
trt 1 den kaynaklanan durumdur.

ertem şener kardeşimizi mumla arıyoruz.

bir de şu vuvuzela faciası var ki şöhreti dünya kupasını solladı.
ulen dünya kupası için sinama sistemi kurmuştum.
dünya kupasında kısır geçen maçlar sonunda insanın aklından geçen düşünce.
ilk maçlarda bütün takımların temkinli oynamasından kaynaklı durumdur. biraz fazla temkinliler anlayamadım onu ama hak vermek lazım. ikinci maçlarda düzelecektir eminim. dünya kupası lan bu borumu...
vuvuzela'nın sesi maç yapan iki tarafı da etkilediğinden berbat maçlara sahne olmakta.

(bkz: cCc vuvuzela siker ccc)
(bkz: vuvuzela)
(bkz: 14 haziran 2010 japonya kamerun maçı)

şu maçın 15 dakikasını izlemek yeterlidir bu çıkarımı yapabilmek için. kaç gündür diyorum, "ne olursa olsun dünya kupası" diye falan ama oha be arkadaş, yuh. bu adamların ne işi var dünya kupasında? bu organizasyonun ne işi var güney afrika'da?
yerinde bir söylem. simdiye kadar ki en berbat dünya kupasi...
maç boyunca sirenleri açık itfaiye arabalarının stadı bastıgını düsündüren o igrenç vuvuzela sesi insanı futboldan da dünya kupasından da soğutmaya yetiyo.oy uğruna afrikaya verilen dünya kupası tam da blattere kapak oldu,aldı oylarını şimdi oturduğu koltukta vuvuzelalar çok afedersiniz kafasını sikiyor.
doğru bir durum zira maçlarda çalınan vuvuzelalar maçların dün oynanan almanya maçı dışında zevksiz olması,kaleci hatalarıyla yenilen goller bu durumu doğuran etkenlerdir.
(bkz: en sıkıcı dünya kupası)
japonya-kamerun maçında trt'nin uyuklayan spikeri de katılınca iyice olmuştur.
trt'nin futboldan zerre anlamayan spikerleri ve yorumcuları, katılan takımların amatör kümedeymiş gibi oynamaları (almanya hariç), mucidi tescilli orospu çocuğu olan pis vuvuzela aleti gibi nedenlerden dolayı tam anlamıyla rezalettir.
türkiye olsaydı kupada acaba böyle düşünürmüydü sözlük yazarları diye sorguladığım durum.
hiç rezalet değildir kupayı heyecanlandıran bir takım vardır o da almanyadır.
ömer üründül' ün sesine karışan vuvuzela ile trt spikerlerinin sesi ve sıkıcı grup maçları ile bittikten sonra baya bir eleştirilecektir. umarım gruptan çıkma maçları ve eleme maçları ile futbol kalitesi artar da keyifli bir dünya kupası izleriz.
edit:
(bkz: jabulani ile vuvuzelanı da al git blatter)
şuan için mevcut olmayan durum.ilk maçlar itibariyle bütün takımlar temkinli.bu durum yarı finale dek devam ederse geçerli olacak durumdur.
en sıkıcı dünya kupası için neler yapabiliriz diye düşünmüş olmalılar ki ortaya böyle bir sonuç çıkmış. insanları futboldan soğuttunuz lan helal olsun. eskiden dünya kupası maçlarından birini kaçırdığımda vicdan azabı çekerdim. şimdiyse bilerek izlemiyorum.
şu an doğru bir önermedir ancak ilerleyen turlarda zevksiz maçlar oynayan küçük takımlar elenecek ve gerçek mücadeleler başlayacaktır.
belki de rakımın yüksek olmasından kaynaklanan gelişme. bugünkü brezilya- kuzey kore maçı tam kanıt olacaktır zevk meselesine.
15- 20 dakikada bir kanal degiştirme ihtayıcı doguran durumdur, acaba nedeni vuvuzela mı diye araştırma yapılması gerekir.