bugün

http://www.liveleak.com/view?i=447_1292780555

Linkinde görülebilen olaydır. Midesi kaldırabilenler izlesin derim zira videonun hiç bir yerinde kesilme yoktur.

taşlanma esnasında atılan "Allahu ekber" sloganı gerçekten oranın ne kadar yozlaştığını gösteriyor.
Recm gibi çağ ve insanlık dışı bir olayın hala bazı 3. dünya ülkelerinde yaşandığını gösteren olay.
(bkz: vahşet)
(bkz: 21 gbps)
bu nasıl bir inançtır ki insanlar kendilerini tanrı zannedip istedikleri gibi yargılayıp, kesip biçip, taşlayıp, öldürüp ceza verebileceklerini sansın, kendinde bu hakkı görsün... aklım almıyor. hangi din, hangi tanrı, hangi kitap, böyle bir vahşeti meşru kılabilir. bu saçma sapan din anlayışının hiç bir açıklaması olamaz.
böyle söylüyorum çünkü onların neye inandıklarını bilmiyorum. emin olduğum tek şey; bu yaptıklarının hiç bir dinde yeri olmaması...
benim izlerken kanım dondu ama düşünsenize bilileri bunu hiç ar duymadan, vicdan ve insanlıktan nasip almadığı için içi rahat bir şekilde yapabiliyor. cahillik hiç demiyorum çünkü bence bu o kadar kolay açıklanabilecek bir durum değil. bu kesinlikle insanlıkla ilgili bir durum...
dünyanın her yerinde insanlar birbirini öldürüyor; bunu ya cinayet veya idam adı altında yapıyor yada o ülkeye demokrasi götürüyoruz diye yapıyor. ancak bunu yapanların hiçbiri kendini tanrı yerine koymakla suçlanmıyor. bu durumlarda insanlardan beklenen sadece biraz daha mantıklı ve tutarlı olabilmeleridir.
olayı taliban a bağlayan sitenin videosudur.
--spoiler--
hz. isa zamanında birtakım kişiler; bir kadını günah işledi diyerek recm etmeye karar vermişler. kadıncağızın günah işleyip; işlemediği bile belli değil.
yarı beline kadar toprağa gömülmüş kadını çevreleyen kalabalık; kadının çaresiz yalvarmalarına aldırmadan taşlamaya hazırlanırken hz. isa yetişiyor ve kalabalığa ne yaptıklarını soruyor. recm etmeye hazırlananlar hep bir ağızdan;
-bu kadın günah işledi biz de onu taşlayarak öldürüp; cezasını vereceğiz. diyorlar.

hz. isa; bu yaptıklarının doğru olmadığını anlatmaya çalışıyor; fakat kalabalığın gözünü kan bürümüş; hırsları ve öfkeleri; akıllarının ve mantıklarının önüne geçmiş; kadını taş yağmuruna tutup; öldürecekler.
hz. isayı dinlemiyorlar bile

bunun üzerine hz. isa; kalabalığa;
- durun! diyor. ve ekliyor:
- ilk taşı; hiç günahı olmayan atsın!

bunun üzerine şaşkınlığa düşen kalabalıktakiler; ellerindeki taşları usulca yere bırakıp; yavaş yavaş oradan uzaklaşmaya başlıyorlar.
--spoiler--
Kendini müslüman sanan insanlar tarafından, islamiyet hakkında bilgileri olmadan kendi yargılarına göre yaptıkları bir eylem.
inandıkları şey islam değildir. ve bu adamların inandıkları din neyse onu tersten sikiyim dedirtir.