1. 1.
  altıncı nesil yazar , hoş gelmiş sefalar getirmiştir.
  4 -3 ... 0000000000
 2. 2.
  #5435504 hasan cemal'e aydın diyebilen yazardır. tebrik edilmeli, alkışlanmaldır. Aydın duruşu böyle ise, yok ben almayayım, aldırtmayayım. Siz aydın olunuz.

  #5434775 girisiyle aydın duruşunu da gösteren şahsiyet. maşallah yaftalar gırla gider, ancak aydın duruşunun nasıl olduğunu da kendisi bize gösterir. Herşeyi bildiği için böyle konuşması, istediğine istediği sözü söylemesi normaldir.
  Fakat, Bilkentli öğrencilerin içinde burslular olabileceğini de düşünmelidir. Ancak yok efem gene de bunların paralısı da var diyorsanız, Kul hakkını önemsemeyip, garibanı düşünmeyip, audi q7 modasına sahip türbanlı bacılarımızı da tartışalım isterseniz. komşusunun aç halini görmeyip, kollarına altını takan bacılarımızı, yahut, siftah ettik yandakine git demekten aciz hep bana diyen hacılarımızı. Hatta faiz'e haram diyerek, borsada hisse senedinden para kazananların helal işlerini(ama Allah bilir efes hisselerine dokunmuyorlar pek).
  Aydın olmak biraz da yaftalamadan düşünmektir. Ben hasan cemal'in içinde olduğu bir sıfata asla sahip olmam yine ama bari yaftalamadan düşünün demiyor mu zaman gazetesi? geleneğine uy biraz ey insanoğlu! Yoksa onlar da gelir senin gibilere fetullah gülen'i savunur lan bunlar der? bu da ancak çatışma yaratır. Sözlük yazarı olmak için uğraşmak daha hayırlıdır, ağzına ne gelirse söylemek değil! *
  3 -5 ... roger that
 3. 3.
  (#5434775) aynı entry nin altına not düştüm fikirlerimi, buyrun ordan okuyun. faşizm le mücadele etmek aydın tavrının kendisidir bizzat, başka sözü bugün ihtiyaç yoktur, ergenekon davasında savcıdan yana olmaktır aydın tavrı, başka bir noktada aydın olunamaz bugünün türkiye sinde. bir çete devletin içine yerleşmiş, sagdan soldan adam öldürüyor, kahvehane tarayıp sag-sol, alevi sünni kışkırtması yapıyorsa, gerçegin yanında durmak aydın tavrıdır, gerçek, ülkenin en büyük kurumunun içini işaret ediyorsa, onun içini temizlyene kadar başka konudan bahsetmemektir aydın olmak. bir taraftan yalakalık yapıp, bir taraftan insan haklarından bilmem neden bahsetmekle aydın olunmaz, hasan cemal ne demiştir, 12 eylül öncesi kendilerinin kullanıldıgını itiraf etmiştir, kendi öldürdükleri arkadaşlarını sagcılar öldürdü diye sunarak çatışma ortamı çıkardıklarını itiraf etmiştir, bugünde ergenekon savcısından yana tavır koymaktadır. daha ne yapmalıdır aydın olmak için? aydın ne ki başka?
  4 -6 ... affetmem cizerim
 4. 4.
  - affetmem çizerim!
  + yapma tamam bak dur.
  - affetmem dedim lan. allll!!!
  + görürsün ben de senin din kültürü kitabını çizicem
  - yapma bak hocaya söylerim hocaaağğğmm!!
  6 -1 ... kolsuz kapi
 5. 5.
  skorlu değil de süreli batak müsabakalarında, son ele gelindiğinde sarfedilen cengaver repliği.
  2 -1 ... uns abare uns duns des
 6. 6.
  allah sizi ıslah etsin ne diyeyim cümlesini daha kaç adet başlık altına yazacağını merak ettiğim yazar.*
  2 -3 ... unique270
 7. 7.
  kısacası iyi insan. kalbinin duyarlı tarafı var oldukça her daim yaşıcaktır. görüşleri yada fikirleri değil, insan olması yeterlidir. *
  2 -2 ... taweret
 8. 8.
  muhsini * şehit zanneden alemlerin pikatchusu.

  muhsin yazıcıoğlu; 75-80 arası ülkücüler tarafından işlenmiş tüm cinayetlerde parmağı olan, maraş katliamını planlayan örgütleyen kişidir. hakkı olduğu şekilde maraştan dönerken kan çukuru isimli yerde helikopterle düşüp ölmüştür. şehit falan değildir. yıllar önce yarattığı kan çukurlarının hakkını öldüğü yerin adı ile almış cebine gitmiştir.
  11 -11 ... jackskellington
 9. 9.
  evet muhsin yazıcıoglu nun şehit edildigine inanan, üzülen namazına iştirak etmiş, onu yakından tanıma fırsatı bulmuş yazardır, nasıl ki muhsin yazıcıoglu bugün sivas katliamından bile daha dün olmuş olaydan sorumlulugu olmamasına ve hatta katliamdan kurtulmuş 35 kişiyi bizzat il başkanına talimatlar vererek kurtarmış bile olsa, bugün bazı gerizekalı ahmak bünyeler tarafından suçlanıyorsa, diger durumda kanımca aynıdır.

  o aşagılık pankartı taşıyan çocukla serdar arseven buluşmuş ve konuşmuştur, çocuyk pankartı bazı kişilerin hazırlayıp getirdigini ve buda içlerinden bir tanesini üzerinde ne yazdıgına bakmadan aldıgını söylemiştir, gerizekalılıkta direndigi için maksatlı oldugunu anladıgımız bazı bünyeler ise hala konuşmaktadırlar, bunlar kendi inanç sistemi içinde hz alisiz aleviligi savunan zümredir aynı zamanda, bilmem anlatabiliyor muyum?

  http://www.habervaktim.com/yazaroku.php?id=15729
  4 -6 ... affetmem cizerim
 10. 10.
  (#5579034)

  girdisine atfen;

  birincisi, asla kanıtlayamayacağınız çıkışlarla kendinizi bilmezlik etmeyin, bu ülkenin yasaları var,

  ikincisi, sizin anladığınız tepki göstermek bir kalabalıkla yürüyüş yapmak ya da allah'u ekber seslenişleriyle yer basıp poster yakmak olabilir. birileri en azından köşelerine taşırken, "yerli" gazetelerin köşe yazıları ne yapmaktalar? nasıl tepkiler verdiler?

  üçüncüsü, "yerli" vakit gibi hedef mi göstermeliler?

  sizi muhasebenize göre; madem yılmaz özdil okuyanlar onun gibiler, siz de alperen ocağı'na üye *ilkel bir yaratık mısınız?

  *ertuğrul günay.
  1 -1 ... raymond