1. 1.
  iKi MODEM TÜRÜNÜN KARŞILAŞTIRILMASIDIR.
  VDSL iNTERNETi ADSL MODEMLE KULLANIRSAK NE KADAR VERiM ALINIR MERAK KONUSUDUR.
  ... katmir
 2. 2.
  aman superonline almayın da..
  ... the sia
 3. 3.
  ADSL Nedir ?: Asimetrik Sayısal Abone Hattı, günümüzde internet bağlantısı için en çok kullanılan bağlantı hattıdır. iletişim bakır kablolar aracılığıyla sağlanmaktadır.Hızı kablonun kalitesiyle doğru orantılıdır.Ping yani servis sağlayıcısı ile iletişimi çok performanslı değildir. Bazen veri gidiş-dönüşleri uzun süreler alabilir. Ayrıca manyetik alandan etkilenebilir. ADSL bağlantıyı destekleyen modemlerde çalışır. ADSL genellikle merkez ofisten 4 kilometreden uzakta olmayan mesafelere dağıtılabilir
  VDSL-HiperNet Nedir ? : VDSL , ADSL ‘le benzerlik gösterse de daha performanslıdır. VDSL’de her sokak , mahalle başında olan bağlantı noktalarını veri sağlayıcı olarak düşünebilirsiniz. iletişim yine bakır kablolarla gerçekleşir. Hızlı gerçekleştiği için yanıt süresi yani ping olarak daha iyi performans sağlarsınız.

  Fiber Nedir ? : Fiber aralarından en hızlı ve performanslı olanıdır. Bu bağlantıda kablo direkt evinizin önüne kadar gelir. Fiber bağlantıda veri iletimi elektrikle değil ışık hızıyladır. Gecikme olarak en performanslı alt yapı Fiber’dir. Sinyallerde kayıp çok azken iletişim kuvvetli olduğu için ping performansı da yüksektir.

  adsl modem vs vdsl modem

  ekte tablo olarak verdim.

  Türkiye’de çoğu yerde Fiber alt yapısı bulunmamaktadır. Yıllar geçtikçe yayılmasını ve sizlerin daha iyi bir internet keyfi sürmesini diliyoruz.

  kaynak : https://www.burakgultekin...r-modemlerin-farki-nedir/
  1 ... nicx
 4. 4.
  her ikisinin de canı cehenneme..

  fiber rocks!
  ... artificialhuman