bugün

incelenmesi gereken bir psikolojik olaydır. bilmemnereye nasıl gidebilirim diye sorar insan yoldan birine, karşı taraf canını dişine takıp anlatmak için kendini paralarken dinlemez insan, bitse de gitsek havasına girer. ilerde tekrar sorarım bi gideyim şu tarafa doğru der. gerçekten ilginçtir ve gerçektir.
arabayla ilk kez gidilen bir muhitte göze kestirilen bilir kişiye sorulan ''hacı şuraya nasıl gideriz'' sorusuna bilir kişi en temiz en saf duygularıyla cevap verirken adamın daha lafı bitmeden cam kapanır gaza basılır olay mahalinden ayrılınır. bilir kişimimz ne olduğunu şaşırır.
- hebele'ye nası gideriz?
+ bak hacı burdan düz sallan ilk aradan sola dön..
- (çevreye bakınmaktadır bu esnada)
+ söylemiyom lan kelle! git kaybol e mi?!
- zönk?!
adresi söyleyen insanın güzelliği karşısında molozlaşmış insandır.
- hacım oran'a nasıl gidebiliriz?
+ şimdi buradan otobüse binicen, sonra 4. durakta inicen...
- ...
+ dinlesene olm.
- abi alt tarafı oranı sorduk ne çok konuştun. muamelesi iyi dediler geldik yalanmış.
+ öldürürüm lan seni.
(bkz: fiyat sorup dinlemeden giden müşteri)
dinleyemiyordur belki kulakları sağırdır.elinize bir kağıt tutuşturmuştur. dudaklarınızı okuyordur.
ibret-i alem adayi sahsiyet. ihtiyaci yoktur zira takiben en yakin acil servise gitmesi insani sevindirik eder.
bu adam benim lan.

özellikle araba kullanıyorsam, resmen kaçınıyorum dinlemekten. hatta baktım tarif uzadıkça uzuyor, hemen bir kaç yüz metrelik kısmı atıyorum kafaya sonra bi daha soruyorum. çok acayip bi şey lan.

(bkz: beyin bedava)
ayar olduğum insan tipidir.

söylediğim cihete gidip gitmemesi kendi bileceği iştir ama soruyorsa eşşek gibi dinleyecektir beni. ulan madem soruyorsun benim vaktimi alıyorsun az sabret de dinle. sürsün 50 saniye 50 saniyen de mi yok.
insanın "hemen sola dön orada, cehennemin dibinde" diyesi geliyor bazen.
seni dinlerken aslında bir sonraki soracağı kişiyi kafasında tasarlıyordur. çünkü verilen güven ile alakalıdır bu durum *
"şu köşede büfe vardı oraya sorayım en iyisi"
Dinlemeden gittiği anlaşıldığı anda, hayır orası değil deyip yanlış yere yönlendirilmelidir. Önce karşındakine saygın olacak.

Edit: beğenmiyorsan dolan dur o zaman.
Benim bu. Hı hı evet der yine navigasyona bakıyorum. Ancak yolu en iyi taksiciler bildiği için onları dinliyorum. Kırmızı ışıkta camdan cama bile sormuşluğum var.