bugün

niğde üniversitesi rektörüdür. bayan güvenlik görevlisinin kocasından dayak yediği çıkmıştır basında.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9605781.asp
niğde üniversitesini adam eden adamdır. yaptıkları her sene üniversteyi bir adım daha öne götüren baba adam deyimine uyacak şahsiyettir. kendisi öğrencilerle birebir iletişimde de bir numaradır.
Adnan hoca öyle birkaç cümleyle anlatılacak biri değil ama dilimin döndüğünce anlatayim. önceden nasıl biriydi bilemem ama ben üniversiteye gelmeden 3 ay önce rektmrlüğe atanmıştı. kendi değimiyle 'çöplük' tü denilen kampüsü baştan aşağı değiştirerek niğde üniversitesine yakışır hale getirdi.
Mühendsliğin büyütülmesi
fen edebiyatın büyütülmesi
kampüs dışındaki eğitim fakültesinin için kampüs içine yeni bina yapımı
yabancı diller yüksek okulunun yapılması
kütüphane yapılması
merkezi kafeterya yapımı
çevre ve yol düzenlemesinin yapılarak bozkırın yeşillendirilmesi
yıllarca pis koku gelen üniversitenin dibindeki gölün kurutulması (temizleme bittikten sonra mükemmel olacağı kesin)

bunlar sadece aklıma ilk aşamada gelen tamamlanmış projeleri uzatacak olursak mimarlığı tarım ve teknoloji fakültesini kongre ve kültür merkezini ve kampüs içindeki diğer 2 yurt inşaatınıda ekleyebilirim.
bir 4 sene daha Adnan hocayla bu üniversite uçar yemin ederim *

ayrıca derste herkes üniversite hakkında beklentilerini olmasını istediklerini ve şikayetlerini yazsın diyecek kadar da öğrencinin görüşlerine önem veren biridir.
hersene başında rektör öğrencilerle buluşuyor programını yaparak her fakülte ve yüksek okulda öğrenci sorunlarını dinleyen başka bir rektör varmıdır merak ediyorum doğrusu.

neyse özet olarak diyebilirim ki "Adnan Hoca 1 numaradır"