1. .
  tüketiciyi globalleşme adına uyutan herşeye karşı kanadalı organizasyon ve dergi. televizyon izlememe haftasıgibi fikirler üretip panzehir salıyorlar.
  1 ... impayatoy
 2. .
  23-24 Kasım tarihlerini buy nothing day olarak ilan etmişler. Yani "bir şey satın almama" günüymüş. Tabi her güzel şey gibi olaylar gelişince haberimiz oluyor. Kim haber veriyor tabi ki bu tür işlerin adamı mansur forutan. Bugünki(24 Kasım 2007)yazısında değinmiş kendileri: http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=99426,10,107

  http://www.adbusters.org da kendi siteleri. Kanadalılar. Reklam karşıtları olarak türkçeleştirebiliriz. Gayet ilginç eylemleri var. Yok efendim tüketim toplumu diye eleştiriler yapıp, che t shirtü giyip nike, livaysı ayağından düşürmeyen çelişik bünyeler gibi değilde daha mantıklı eylemler yapıyorlarmış.Sitelerini incelemeye aldım. ilerde daha ayrıntılı bilgiler verebilirim.
  1 ... risorder pejmurder
 3. .
  büyük tüketim çılgığı ve şirketlerin günümüzde ürün satmaktan marka satmaya doğru değişimini eleştiren, reklamlarla dalga geçerek tüketiciye ve tüketim çılgınlarına ulaşmaya çalışan gruptur. Örneğin; "Starbucks" reklam logosunu, "starfucks" olarak değiştirmeleri, bu dalgacı girişimlerinden sadece biridir.
  ... reflectionofthemirrors