bugün

en sakin insanın bile bir başkasını öldürmekten çekinmeyeceği anlardır.

mesela şırnakta, öğrenci yurdunda kalan çocukların üstüne üstüne molotof kokteyli atanların orada öldürülmesi gerekirdi.

dükkanıma, evime molotof kokteyli ile saldıran adamı orada vurmak hakkım olmalı.
saldırıyı düzenleyenlerin de çocuk olması durumu çok farklı bir açıya taşıdığından pek doğru olmayan önerme.

(bkz: şiddet şiddet doğurur)
- oğlum bak biraz objektif ol, aldığınız kupa sayısı belli, avr...(sözü kesilir)
+ amk 6-0 yendik lan.
- güzel kardeşim, bak bişey anlatmaya çal...(tekrar)
+ siz 6-0 yendiniz mi?

işte o andır.
elinde adam öldürebilecek bir maddenin bulunduğu anlardır.
sevgiliniz ya da eşinizle beraberken, kendini bilmez bir kaç dallamanın laf attığı an.
--spoiler--
şu sıralar haberleri izlemiyorum.
--spoiler--

yeterince açık mı?
sevenleri ayıran insanı gördüğünüz an.
45 dk'dır aynı noktada 1 metre ilerleyebilmişken emniyet şeridinden geçen markalı otomobillerin içindeki rahat, saygısız pezevenklerle gözgöze gelindiği an.
düşünülmesi gereken anlardır. ulu orta yapılmaması arkanızda suç aletlerini ve görgü tanıklarını bırakmamanız gerekmektedir. örneğin ruhsatsız kayıtsız temiz bir silah bulundurulur. gerekli durumda en uygun pozisyondan ateş edilip kaçılır. hadi atsınlar bidaha aynı molotof u. polis sizi arar mı? arar(!)
insanların öldürülmesine karşıyım;
ama insan olarak gördüğüm çok az iki ayaklı konuşan canlı var.
toplu taşıma araçlarında arkanıza arkanıza yanaşıldığını anladığınız anlar. dallamalar
küçücük çocuklara istismar yapanları sanıyorum ki herkes öldürmek ister.
olurya biriyle birşeyde iddalaşmışsınızdır sonra yanlış çıkar iddanız savunduğunuz şey, ardından pis bir sırıtma ifadesi olur kazananın yüzünde işte o zaman. böyle bir durumda önce ona sıkıp sonra kendime sıkmak istiyorum mesela kendime de kızgınım çünkü.*