bugün

Tamamen yalan bir beyanattir. inanın ben hiç guclenemedim.
acı çekmek değil acı çekmemeyi öğrenmektir insanı güçlendiren dedirten safsatadır.
(bkz: beni öldürmeyen acı güçlendirir)
--spoiler--

insan acı eşiğini aşınca ruh güçlenir.

--spoiler--

safsata değil, doğrudur.
yıpratmaktan başka bir şeye yaramayan his. güçlü falan yaptığı yoktur, belki ileride yaşanacak daha büyük acılara hazırlık aşamasıdır, unutkan olmasa insanoğlu yaşanacak şey değilmiş şu hayat çekilecek şey değilmiş şu ömür.
çiğköfteye çekilirse baya güçlendirir çiğköftenin aromasını, tabi onu yiyecek kadar dayanıklı olma durumuyla da insanı da güçlendirebilir. yanına acısı bol şalgam suyu da gelirse bak bakalım nasıl güçlendiriyordur.
Güçlendirmekten ziyade kasarlastirir. Ben kasarlandim diyen bir insan evladı olmayacağı için bu yalanı söyler.
'öldürmeyen acı güçlendirir' diyerek nietzsche nin ortaya attığı iddiadır. safsata olmadığını kendinizi ve hayatı gözlemleyerek anlayabilirsiniz.
safsata değil ne yazık ki doğru olan önermedir acı çekmeye alışmamış kişi en küçük darbede dağılır.
masumiyeti yoketmesi ve ruhu öldürmesi onu safsata yapar mı bilinmez ama çok matah bir şey olmadığı söylenir.
(bkz: no pain no gain)
varlığı acının tarzına göre farklılık gösteren antite. mesela göt acısı güçlendirseydi ibnelerin hepsi dolar milyoneri olurdu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar