bugün

Kronik akne tedavisinde etkili bir ilaç. izotretinoin etken maddesini içerir.
Sivilce tedavisi için doktor tarafından reçete ile veilen, duruma göre 4-9 ay kullanım süresi olan, vücuda A vitamini depolayarak sivilcelerin ve izlerin kurumasını sağlayan ilaç.
Yan etkileri çok olduğu için ilacı alırken imza ile almanız gerekmektedir. Örneğin : Dudakları çatlatır, ani burun kanamanalarına sebep olabilir vs vs..

Ayrıca doktor hamile kalmamanızı özellikle vurgulicaktır ! (Erkek olsanız dahi).. Bu yüzden kız arkadaşınızla birlikte gitmeyiniz. (bkz: rezil olmak)
tarafımca sivilce tedavisi için kullanılan ilaçtır.

ilacın yan etkileri oldukça fazladır ve kullanılırken gerçekten çok dikkat edilmesi gerekmektedir. yüzde oluşabilecek deformasyonlara karşı doktorun önerdiği yüz yıkama jeli ve kremi mutlaka alınıp kullanılmalıdır ki bunlar, acnegen'in oluşturacağı yan etkileri en aza indirecektir. yan etki olarak deride soyulmalar ve özellikle de yüz kızarıklığı öne çıkan etkilerdir. özellikle de yüz kızarması gerçekten çok şiddetli ve aşırı bir biçimde olmaktadır. söylendiği üzere ilacı alırken hasta imzası gerekmektedir ama bu prosedür bu tarz bütün ilaçlar için uygulanan prosedürdür. doktor tavsiyelerine uyularak ve düzenli olarak ayda 1 kan tahlilindeki değerler ölçülerek kullanılmaya devam edilmelidir ki bu çok çok önemli bir husustur. en sonunda doktorun söylediği üzere bir daha yüzde sivilce çıkmayacaktır.

ancak ve ancak şunu söylemek gerekir ki acnegen roaccutane kadar ağır bir ilaç değildir.
kullamaya başlayalı dört gün olan ilaçtır. bünyede henüz hiç bir değişiklik yaşatmamıştır. ancak eczacımın tavsiyesine uyarak her gece yatmadan dudaklarımı vazelinle bulamaktayım sabaha kadar zaten eser kalmıyor. umarım sivilcelerime çare olacak ilaç olacaktır.
4.ayımdayım ve artık hiç sivilce kalmadı. Hafif kızarıklar var ama geçmeye başladığını hissedebiliyorum. 2 ay daha var önümde inşallah her şey daha iyi olur. Dudak ve cilt kuruması dışında bir yan etkisi yok bende. "thedoctor" adlı yazar arkadaşımızın söylediği gibi yüzde kızarıklık yapmamıştır.
akne tedavisinde kullanılan ve birçok yan etkisi bulunan ilaç. Doktor roaccutane yazmıştı ama eczacı aynısı olduğunu söyleyip bunu verdi. 1 haftadır kullanıyorum dudak kuruluğu başladı.
şu an 37. gününde olduğum ve hayatımda kendimden ilk kez bu kadar tiksindiğimi hatırlatan ilaç. yan etkilerinden pek çekmedim 1-2 kere burnum kanamıştır o da duşta ve metroda olmak üzere bir daha tekrarlanmadı. göz kuruluğu yaşıyorum ve aşırı bir kaşıntı yaşıyorum. dudak kuruluğunda johnson's baby vazelin kullandığım için pek bir sıkıntı yaşamadım. sivilcelerin artmasından dolayı her sabah tipinize bakıp küfür ediyorsunuz. olay tamamen sabır işi.
günde 30mg alıyorum. 2.günümdeyim herhangi bir etki görmedim. ilk başlarda sivilceler daha çok artacak dediler. saçları yeni kestirmiştim berber mahvetti yine. mayın tarlası suratımla geziyorum ortalıkla bu ilaç inşallah işe yarar.
beklemedik anda burnumu kanatıyor.eskiden oyun oynarken burnuma birşey olunca falan kanardı yada kanayanları görürdüm ama ben böyle bir kanayış görmedim nasıl akıyor nasıl 1 çay bardağı kan boşalttım bugün.