1. 1.
  vesikalık fotoğrafın hızlı bir şekilde çekilip hazırlanacağını belirten fotoğrafçı camı yazısı.
  ... sahrut
 2. 2.
  genellikle acil vesikalık fotoğraf gereken durumlarda işe yarar. acele bir şekilde fotoğrafı çektirir ve başka işlerinizi halledip tekrar fotoğrafçıya uğradığınızda alırsınız yeni fotoğraflarınızı. *
  bir diğer acele vesikalık da polaroid fotoğraftır ki bunda bekleme yapmadan hemen alırsınız fotoları ancak bu biraz daha pahalıdır. her halukarda resmi bir belge için kullanılacak ve salt formalite icabı da olsa insan bu fotolara şöyle bir bakar ve "nasıl çıkmışım ? yaşlı mıyım ? falan filan.." düşünür bir süre. yani bu fotoğrafların bir işlevi de insanı kendisi hakkında düşündürmesidir ki bu da gariptir aslında, her sabah aynaya bakarken yapmaz insan bu düşünme işini de vesikalık fotolarına bakınca yapar.
  ... birdy
 3. 3.
  "bu ben miyim lan!?" tepkisine neden olan vesikalık fotoğraf ilanı. vesika da neyse? eskiden vesika orospulara verilen belgeye denirmiş bir de. e zaten orospu gibi çıkıyor acele vesikalıklarda insan. (şimdi bunu da gelir götün biri üzerine alır, hırs yapar, klavyeyi yer, altına sıçar, çevresinden hıncını çıkarır. deli mi ne)
  ... word stacking
 4. 4.
  genelde zor durumlarda cektirilen, hayat kurtaran fakat akabinde kisinin moron gibi cikmisim tepkisine sebep olan vesikaligin acele olani. bunlar maximum on dakika icinde elinize verilirler.
  ... archytct