biten bir ilişkinin ardından insanın kendi kendine sorduğu fakat karşılığını bir türlü bulamadığı ve sorunun muhatabına gidip sormaya cesaret edemediği soru.
kurcalanmaması gereken soru, siz ne yaptınız onu bile pek sorgulamayın, nedir bu geçmiş takıntısı..
düşünmesi boşa zaman kaybı olan şey.
düşünme, sadece sev. sevilmeyi de bekleme, sadece sev.
ilişki sonrası kafada beliren sorulardan biridir.
kafayı yedirtecek soru. boşvereceksin arkadaşım, asıl sen onu sevmişmiydin ona bakacaksın. o seni sevsin diye sen onu sevmedn ki, eğer öyle yaptıysan sende onu sevmemişsin demektir ki o zaman bu soru tamamen anlamsız hale gelir.
içi kemirir o içi.
gidip soramazsın, hadi sordun diyelim cevabı alsan yine için rahat etmez. ya yalansa ya beni uyutuyorsa...
gidiyor ya şimdi istediğini bulamazsa ve geri bana dönmek isterse bunu söylemek için diyorsa...

en iyisi bittiyse bitti sözünü söylemek ve önüne bakmak yoksa son durumunuz (bkz: ruh hastası)
Ne münasebet.Sevseydi bu soruyu soruyor olmazdık.
Sevseydi acaba dedirtmezdi.
sevmemişti.
sevseydi bu saatte böyle can yakan bir soruya cevap aramazdık. hüsran hep hüsran.
sevmemiş. sevmiş olsaydı burada bu sorunun cevabını aramazdın!
görsel
Bunu soruyorsan sevmemiştir. Net.
Sevmedi.sevmiyor.sevmeyecek de. Kuvvetle muhtemel peşinde pervane olduğu bir başkası var. Kendime mi üzüleyim o kadına mi bilemiyorum. Şu ana kadar sarfettiği bir iki metodolojik güzel sözün işe yaradığını düşmesini istedim. Bu plan işledi sansın istedim ama dünden sonra boku çıktı. Yok olmuyor sevmeyecek besbelli. Zil zurna sarhoşken bu kadarını anlatabildiysem o da kalanını anlayıp okuyunca efendice çekip gider diye umuyorum.

Edit: lafın tamamı; aptala söylenir.
sevmiştir , sevmediyse o kadar şeyi yapar mıydı? he hiçbir şey yapmadı diyosan sevmemiştir.
sevmiştir sevmese ölürdü.

https://www.youtube.com/watch?v=402iZ40hC80
Sev seni seveni, yer ile yeksan olsa da. Sevme seni sevmeyeni, mısıra sultan olsa da.

Seven sevdiğiyle beraber olur. Hani nerde ? Yanında mı ? Değil. Aldattı seni. Sattı sevgini. Hemde üç kuruşa.

Sevgi bitmez. Vaz geçenler aslında hiç sevmemişlerdir. Sen salak mısın ki aslında seni hiç sevmemiş olanı hala daha sevcem diye uğraşıyorsun ?

Seni sevgiyle aldatana mı acıyorsun ? Dostum inan bana değmez. inadı bırak ta kendini helak etme sakın. Sakın gözünün yaşına bakma. sakın ! Merhamet etmeyene merhamet edilmez. Alemin nizamı kuralı bu. kuralı bozma. Allahın merhamet etmediğine sen de asla merhamet etme.
bir zamanlar kesin sevmiştir. Sonrasını bilemeyiz.
Sevmek sevilmek kendimizi ne kadar seviyoruz ki bu hayatta neden ihtiyac duyarız sevdiğimiz insanin bizi sevmesine sevmesede üzülüyoruz sevsede geceleri uykusuz kalıyoruz düşünüyoruz sorguluyoruz sevdimi diye sevdi yada sevmedi tek başımıza kalmışız işte kalsın öyleyse sevgimiz kalbimizin derinliklerinde bundan sonra kendimizi sevelim kendimizi sevelim ki toparlanmamız kolay olsun sevenimizde olur.
Herkes sevseydi demiş. Ama sevmiş miydi diyoruz. Bir zamanlar sevmiş miydi? Belki de sevmişti. Ama yeteri kadar değil. Ne bize yetti ne onu yanımızda tutmaya.
Kendimize bunu soruyorsak %90 sevmemişti bence.
Gözlerimi boşluğa çevirip uzunca düşündüren sorudur.
sevmemiştir sevmiş gibi yapmış.
kalp çarpmasıdır o sevse duramazsın.
görsel
Sevilip unutulmak, sevilmemiş olmaktan daha acıdır.