1. 1.
  AC Schnitzer Automobile Technik ya da bilinen şekilde AC Schnitzer; Almanya'nın Aachen şehri tabanlı BMW, BMW Motorrad ve MINI ürünleri üzerinde modifiye çalışmaları yapan bir şirkettir. 1987 yılında kurulmuş olan şirket, plaka kodu AC olan Aachen şehrinde bir merkeze sahiptir. Steinmetz'i de bünyesinde barındıran, telekomunikasyon üzerine çalışan Kohl Grubu'na aittir. Firmanın Schnitzer Motorsport ile ortak kökleri olmasına rağmen, bu iki firma hem ticari hem de hukuki boyutta birbirinden tamamen bağımsızdır.

  Firma BMW'nin motorlu araçlarına, MINI markasına ve Land Rover'lara ''tuning'' işlemi üzerine yoğunlaşmıştır. Bu ''tuning'' işlemleri firma tarafından araçların şaşilerine, egzoslarına ve jantlarına hafif alaşım içerecek şekilde yapılabildiği gibi aracın motoruna da performans için yapılabilmektedir. AC Schnitzer aerodinamik bileşenler alanında da ürünlere sahiptir. Bu ürünler sadece görünüş için değil sürüş güvenliği için de araca uygulanır. (Örneğin reducing liftler) Tüm bu işlemler BMW'nin resmi satış yetkilileri aracılığıyla Türkiye'nin de dahil olduğu birçok ülkede temin edilebilmektedir.

  AC Schnitzer ayrıca araçların iç dizaynı için de karbon fiber, aluminyum ve deri gibi malzemeler kullanarak modifiye işlemi uygulamaktadır. Ürünler otomobilin kontrol mekanizması ögeleri olan direksiyon, pedallar ve el frenleri üzerinde yoğunlaşmış olup, müşteri isteğine göre kapı kollarından iç döşemelere kadar her alanda bulunabilir.

  Şirket yakın zamanda BMW'nin yeni F11 5 serisi Touring'i için dizayn Ve dizel performansını artıran performans paketi duyurmuştur. Ayrıca şirket BMW Z4'ün dizel versiyonunu da piyasaya sunmuştur.
  ... kingofcomedy
 2. 2.
  küçüklüğümden beri sitesine girip anlamsızca arabaların egzoz seslerini dinlerdim. Yolda ne zaman ac schnitzer yazan bir bmw görsem sahte hacı bunlar bunların sesi fena böyle değil derim. Hala büyümedik anlaşılan
  ... universite terk