bugün

efendim malumu aliniz bazi durumlar vardir ki talihsizliğin dik alasi olan durumlardir. misal olarak diyelim ki bir davete cagrildiniz. iste bu hilton oteli olur iste löküs bir oteldeki davete gidersiniz. takip takistirip artik mesrebinize göre ya iki dirhem bir cekirdek yahutta kleopatra gibi sık giyinirsiniz. (kleopatra olmadi olsun okuyan nedendiğini anlar). ammavelakin tam artik arabanizdan (durum yoksa taksi olmadi iett) indiğinizde ayagınızı bastiğinizda vicik diye bir ses duyar burnunuza kekremsi kokular gelemeye baslar. işte siz o anda boka basmisinizdir. şimdi ülkemizde hayvan sever derneği acisindan kıtlık cekmemekte ama bu boka basma durumu yuzunden hayvanlardan nefret etme derneklerinin üyeleri ise azimsanmayacak bir derecededir. behey hayvan sahibi tini sictiriyorsunda niye temizlemiyorsun ahalinin bastim boka bastim sarkisini terennum etmesine neden sebebiyet veriyorsun? ha söylesene... hayvanin siciyor ceremesini biz cekiyoruz yahu. bu nedir cekilecek dert midir? değildir tabiki. ammavelakin magdurlar hınclarini alip eziyet edecekleri mechul hayvanat sahibini bulamadiğindan dolayi iç güdüsel olarak hayvanlardan nefret ediyor. ondan sonra işin yoksa sucuk yerken kadife etinden olup olmadiğini düsün... yahu sizin yuzunuzden sucuk yiyemiyoruz. hep essek eti yiyoruz yahu. sayenizde bu gidisatla dnalarimiz değisecek ve en sonunda yakında esek olucağiz. aiiiiiaiiiiiii . yok daha olmadik.. miyav miyav (bkz: abo kedi olmusum) *
boka basmanın etkisiyle duyulan o "vıcık", sesinin kulaktaki yankısının bir türlü geçmemesiyle birlikte panik yapmadan öncelikle sakin olmak gerekir.

bu saatten sonra "allah'ım ben ne yaptım, şimdi sıçtık" demenin bir anlamı olmayacaktır, o boka bastınız bir kere.

(bkz: bok gibi olmak)

"abo boka bastım" dememek için bundan sonra yolda yürürken daha dikkatli olmak gerekir.

(bkz: biraz daha dikkat)
güncel Önemli Başlıklar