bugün

akp desteğiyle gelen her yasa önerisine onay damgası vurup yollaması sonucu insanın aklında oluşan fikir. ben de diyorum bu adam niye geziyor? e zaten gelen tüm yasalar akp önderliğinde, okumadan yapıştırıp yolluyor nasılsa demokratik bir ülkedeyiz.
(bkz: noter)
Dogru önermedir. Hatta daha da fazlasi o baskan bile degildir.
(bkz: abdullah gülün sansür yasasını onaylaması)
istediklerini yaptıramadıkları için kendilerince gördükleri zayıf noktaya oynayan sosyal mühendis söylemidir.
doğrudur. yasa önüne geliyor. uzun olunca "özet geç" diyor. tayyip "yasa çok güzel gelsene" diyor. yasa geçiyor.
Aksiyon arayan önermedir.

Türk mileti aksiyon, heyecan arıyor, cumhurbaşkanı dediğin, Ahmet necdet sezer gibi, başbakana anayasa kitapçığı fırlatmalı.

Sonucu?

Sizin ben beyninizi sikeyim.

--spoiler--
Çankaya Köşkü'nde yapılan Milli Güvenlik Kurulu'nun 19 Şubat 2001 tarihindeki toplantısında, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Başbakan Bülent Ecevit'e anayasa kitapçığı fırlattı. Başbakan Bülent Ecevit, yaşanan tartışma sonunda toplantıyı terk etti. Bu olayın hemen akabinde bizzat Bülent Ecevit tarafından basına açıklanması büyük bir ekonomik kriz dalgası başlattı. Borsa çöktü, döviz fırladı. Yaşanan ekonomik krize çare bulmak amacıyla Amerika’da Kemal Derviş getirilerek bakan yapıldı. DSP-ANAP-MHP koalisyon hükümeti oldukça sıkıntılı bir döneme girdi.
--spoiler--
iki günlük bekletiyor sonra onaylıyor.
veto ettiği kanunlarda en ise yaramaz maddeyi veto ediyor.
zaman aşımına ugramasini bekliyor sanki.