bugün

16 milyon euro'a lille'den olympique lyon'e transfer olan Fildişi Sahilli* futbolcu.
bu adamın yaptıklarını ben sadece geçmiş dünya kupalarını anlatan belgesellerde pele nin yaptığını gördüm.
şu sıralar adı barcelona ile birlikte anılan futbolcu. gitmesi an meselesi.
şu sıralar galatasaray'lı olmuş ve imzayı atmıştır.

http://www.galatasaray.or.../futbol_as/haber/4186.php
galatasaray'ın süpriz transferi. fm ciler bilir, bu adam iyi bir adam. hayırlı olsun. *
galatasaray'ın her zaman yaptığı kof transferlerin yeni kahramanı. önümüzdeki sezon ligde 15 maçtan fazla oynasında görürüm ben siz sevindirik olanları. ha ha.
Pesciler de bilir, iyi transfer.*
hakkında bu kadar entry girilince galatasaray'a transfer oldu zannettiğim ve yanılmadığım transferdir.*
bütün spor basını yine ters köşeye yatmış bulunmaktadır. govou diye tutturmuşlardı, demek keita için çalışıyormuş haldun üstünel.

hemen youtube'a girelim videolarını izleyelim öyleyse.
lille deki muhteşem performansını olympique lyon da gösterememiş ancak fc barcelona dahil üst seviye takımlarında rahatlıkla oynayabilecek kapasiteye sahip oyuncu. galatasaray çok çok iyi bir transfere imza atmış, tebrikler.
Galatasaray adına hayırlı olsun dediğim transfer.
(bkz: bu adamda iş var)
arda turan'la birlikte aynı takımda oynayacak bir başka çalım manyağı. allah rakip stoperlere sabır versin.

http://www.youtube.com/watch?v=Z1Mxn-kxnn4&feature=related
galatasaray' ın son iki seneki transfer geleneğini devam ettirdigi futbolcudur. mutlak gizlilik içinde, kimselerin haberi olmadan ve ilk olarak resmi sitede haberi geçerek galatasaray' a katılan futbolcuların sonuncusudur.

ekleme: eğer denildiği gibi sağ açık oynayacaksa tahminimce baros' un arkasında arda kewell keita üçlüsü oynaması muhtemeldir.
(bkz: abdul kader keita)
en.wikipedia.org'daki sayfasından bulabileceğimiz, hakkında çıkan son haberler gayet iyi olan futbolcu.

Keita linked with AC Milan
Keita linked with Man Utd and Liverpool
Keita linked with Inter Milan
Keita is runner up for Ivorian Player of the Year award
Galatasaray signed Keita. *
hem sağ açıkta hem forvette oynayabilen futbolcu(lyon'da öyle oynuyordu). vallahi sağ kanada ilaç gibi gelecektir.
türk basınının her maçtan sonra "kader" adına gönderme yaparak başlık atacağı futbolcu.

kader utansın, kader böyleymiş gibi manşetleri sık sık görebiliriz.
bir bursaspor taraftarı olarak gs. ye böyle kaliteli bir oyuncuyu türk futbolseverlere izlettireceği için teşekkür ederim. bakıyorum bu futbolcuyu bile eleştiren arkadaşlar var, acilen hidayete ermelerini diliyorum,pes valla!
(bkz: isteseydik keita yı alırdık) *
kahpe kader keita olarak da bilinen lyon'un fildişi sahilli oyuncusuydu, artık galatasaraylı. arda'dan iniesta yapma çabalarımız sürerken amr bölümüne ilaç gibi gelen adam. şimdi sırada xavi var, topal zaten diğer keita kadar olacaktır.
ligde 22 maçta 1100 dakika forma şansı bulmuş geçtiğimiz sezon lyon'da.

geçen sezon hazırlık maçları ve tüm kupalar dahil 55-60 maç yapan lyon'da 32 maçta sahaya çıktı. toplam 1620 dakika oyunda kaldı keita.

1 sene boyunca 3 gol atıp hiç asist yapmayan keita, 3 sarı 1 de kırmızı kartla bitirdi geçtiğimiz yılı.

ama unutmayalım üç çeşit yalan vardır, beyaz yalanlar, pembe yalanlar ve istatistik.

geçen senki performansı oldukça kötü olsa da, iki sene önce lyon gibi bir yetenekli futbolcu fabrikasının 17 milyon euro vererek transfer ettiği bu adam, yeniden kendisiyle milan'ın barcelona'nın ilgilenmesini istiyorsa, galatasaray'ı bi çıkış takımı olarak görebilir.

futbolun artistlik yönünü seviyor gibi geldi bana, lyon'da 23 numarayı giymesi de ayrıca hoşuma gitti.

kaça aldılar bilmiyorum ama bravo galatasaray yönetimine, her kafadan bir transfer haberinin çıktığı bir spor medyası böyle atlatılmaz. iki yıldır süper oyuncuları, kimselere çaktırmadan ve fazla para vermeden transfer ediyorlar.

keyifli bir lig bizi bekliyor.
transferinden sonra spor basınının web sitelerinden bugün galatasaray için uydurdukları .. imza attı, .. ile söz kesildi, .. galatasaray yolunda gibi haberleri nasıl temizleyeceklerini şaşırdıkları futbolcudur.

bugün bakıyorum manşetler şöyle;

fotospor: "hokus pokus quaresma aslanus"*
fotomaç : "tabata'yı bize verin"*
fanatik : "owen tam aslan'a göre"
fotogol : "aslan'ın kafası karıştı" *

zamanında ümit davala yapardı böyle ters köşe, şimdi bir de haldun üstünel var.*
Ntv sporun senegalli olduğunu ısrar ettiği futbolcu. Akıl karışıklığı oldu bende şimdi. Bu kavramı da yeni uydurdum hayırlı olsun.
(bkz: where is your country)
(bkz: memleket nire aga)
lyon'da 3 sezon 52 maçta 5 gol atmış fildişi sahilli futbolcu.

valla juninho'nun benzeama'nın yanında 3 yıl ben oynasam 5 gol atarım. 33 kere milli olup da drogba'dan bişeyler kapmış olması temennimiz artık. tabii servet'den beklenen para gelmediği için mecbur kalmış da olabiliriz. owen beklerken hayal kırıklığı yarattı. ucuza gelmiş olsa bari.

edit: golleri, çalımları izledim moralim düzeldi biraz.
kendisi golcü değil tam bi kanat oyuncusudur ki o sebebten golu azdır daha çok attırmaktadır bkn. Arda Turan gibi..
tüm galatasaraylıların bir an için de olsa şu diyalogu yaşadıkları kesindir:

-olm keita gelmiş keita'yı almışız lan?!
+oha barcelona'da oynamıomuydu bu herif nasıl olmuş?
-dur yahu dur...
+noldu?
-bu lyon'dakiymiş..
+olsun olm biliyorum ben o da çok iyi topçu sağlam sağ kanat.
-ha sen öyle diyosan öyledir..

bütün bunlar bir yana, sağda keita solda kewell ortada arda önlerinde baros ile galatasaray'ın sağlam bir hücum hattına sahip olacağı hemen hemen kesindir bu sene. bakalım..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar