bugün

Türk halkına bir nevi yalakalık yapma eylemi.
sadece türkiye'ye değil,
Obama'nın onaylamasıyla, müttefik gördükleri birçok ülkeye vermişlerdir.
Neden verdiklerini anlayamadım.
Ya yenilerini geliştirmişlerdir, ya da casusluk içindir amk.
(bkz: Komplo teorileri)
kadim müttefikimizin gönlümüzde çiçek açan jesti.çok yaşa amerika...
köpeğini yemlemek gibi bir olay zamanı gelince düşmanlarına saldırtacaktır. Bu ülkeyi bu hale getirenler utanmalıdır. taşeron savaşçılar.
bir laf vardı dedem söylerdi eşşek S*kmediği sıpaya yem vermezmiş. Bu sözü haklı çakartan olay.
miyadı dolmuş gemiyi kakalamasıdır.
ulan hurdaya ayırsa para etmez, bari hibe edeyim de hem yarım elma gönül alma olsun hem de ortadoğu jandarmalığını pekiştireyim düşüncesidir.
kanuni nin kemikleri sızlamıştır.
düşünsene koca padişahın askerlerine kılıç hibe edecek bir babayiğit var mı idi.
o değilde gerilimin tırmanmasına yol açması ihtimalinden korkutmaktadır. oldu olacak yavuz ve midilli koysunlar adlarını.
sonradan başkan obama'nın isteğiyle gerçekleştirilmiş eylemdir. yoksa bi biz değiliz yani.
bağışlarla bir ülkenin savunma sistemini geliştirdiğinin kanıtıdır. buna bir düğer örnek de eski alman tanklarının ve kamyonlarının alınması gösterilebilir. dilenen bir ordu kime karşı durabilir bilinmez ama halimizin komik olduğu kesin..
çip vardır onda, amerika düğmeye basınca patlar o..
ak gençleri sevindirmiştir...

lakin o gemiler us navy tarafından hurdaya ayrılmışlar bir süre evvel. abd senatosu da gemileri yunanistan'a hibe etmiş. ama malum kriz içindeki yunanlar gemileri kabul etmeyince abd'de türkiye'ye kakalama kararı almıştır.

durum bundan ibaret.

ha, ayrıca gemilerin hibesi henüz netlik kazanmış değil.
senatonun onaylaması gerek.
malının kırkta birini verme durumudur . gerçek müslümanları sevindirmiştir .
tüm müttefik ülkelere yapilan göz boyamadir.hafiften ben sizin babanizim sübliminal mesajini verme eylemidir.
hurdayı bize hibe eder, kısa sürede yüz mislini çıkarırlar bizden.
abd hiçbir şeyi hibe etmez. Ancak bir yatırımdır bu hibe.
Bakalım neyimize göz dikmiş yine.
bedava günahını vermeyecek bi ülkenin kalkıp da gemi hibe etmesi manidardır. gemiler verilirken bakalım ne şart koşacaklar. Bu ülkenin çıkıp da "sikerim lan gemini sok götüne" demesi lazım.

Edit: ara bul.
tam da rte nin yılbaşı mesajının üzerine denk gelmesi ironik olmuştur.
-Türkiye artık gündemi belirlenen değil, gündemi belirleyen ülke olmuştur!
Firkateyne muhtaç bir ülke ancak muhteşem yüzyıl ile gündem belirleyebilir zaten.
(bkz: muavenet)
(bkz: kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez)
abd'yi neden sevmemiz gerektiğini gözler önüne seren olay. kadim müttefikimize teşekkür ediyoruz...
(bkz: sikeceğin eşeğin önüne ot atmak)
kaz gelecek yerden tavuğun esirgenmemesi durumudr ancak kadük olmuştur nedense.kaz iri değilmiş anlaşılan yoksa o fırkateyn gelirdi.