bugün

kabataş iskelesinde yaklaşık 200 yurtsever cepheli ve tkp üyesinin dev "yankee go home" pankartı açarak gerçekleştirdiği eylemdir.sabah 11 de toplanan gençler gemilerin gelmesini beklediler. saat dört buçuk sularında pankart açılarak eyleme başlandı.iskele kenarında 100 kadar çevik kuvvet hazırolda bekliyorlardı. medyanın yoğun ilgisi vardı. eylem sloganlar eşliğinde devam ederken saat 5 civarı gemiler görünmeye başladı ve pankart denize dogru yankeelerin görmesi için yaklaştırıldı. oradaki herkes eylemin çok güzel oldugunu düşündü. ama ertesi gün gazatelere baktıgımda sonucu iyi bulmadım.hatta medyadan bir kez daha satılmıs olduguna şaht oldum. tkp yi halka göstermeye, duyurmaya korktuklarını gösterdi bu davranıs.gazetelerde neredeyse hiç deginmemişlerdi.ilginç olan durumsa bazı gazetelerin orada bulunan 10 tgb li gencin eylemini yazılarına aktardıgını gördüm. 200 tkp liden eser yok, onlar yazılmamıs. haberlerde az sayıda tgb li gencin eylem yaptıgını yazıoyor ve onların fotosu konulmus. 68 de dolmabahceden denize dökülen yankeelere, biz hala buradayız mesajını vermek için yapılan bu protesto halk tarafından duyulamamıstır ne yazık. merak ettiğim konu ise bu eylem çok güsel yankı bulsaydı bile halk bununla ilgilenicekmiydi. bence hayır, bunun cevabı. ve en agır gelende bu bana. ama her ne pahasına olursa olsun bu ülke yalnız bırakılmayacak. yurtseverler son gücüne kadar emperyalizmle savaşacak.
(bkz: altinci filo)
türkiyede meydana gelen tam tatlısu solcularına göre olan protesto çeşidi. slogan da yılların eskitemediği cahil cühela yankee go home sloganı. yıllardan beri bari bir doğru düzgün ingilizce slogan öğrenin lan.
bunun tam karşılığı da evinde klavye başında eleştiren liberal muhafazakar insandır. yahu siyaseet yapmayı ne zaman öğreneceğiz? zibil gibi insanlar türedi şu sözlükler yüzünden. teorik bilgi birikimini bir kenara bıraktım artık, ne zaman insan gibi eleştiri yapmayı öğreneceğiz? özellikle de sağ cenahın büyük bir kesiminde bu özellik doğuştan kapalı gelmeye başladı artık. doğuş dediysek tabi, siyasal anlamda.

toplumda bir çürüme var deyince kızılıyordu. ama işte kapak gibi ortada. ne sokakta, ne sanal alemde siyaset yapmayı bilmeyen milyon tane zibil genç ya da orta yaştaki insan var. acımak istersin, acıyamazsın çünkü bir misyon edinmiş ve dönüştürme görevini ele almışsın. ama hakikaten bu çürümenin sonunda klasik ezbere konuşan ve karşındaki ezbercilikle suçlayan bir sürü insanla dolup taşıacak. geriye de hiçbir şey kalmayacak çünkü kendi ideolojik hattında dahi bu kişiler bilgi birikimi konusunda ciddi sıkıntı yaşadıklarından fikirsel üretimleri çok zayıf. bu çürüme geçtiğinde kendileri artık olarak kalacaklar ama tarih bunu affeder mi? bence affetmez.
polis ne zaman tatlı su solcularına karşı çevik kuvvet ekibi çıkardı merak konusu. kaldı ki tatlısu solcuları olmakla suçlanan grup tkp, tatlı suyu buysa... show'da belirttiler kısaca protestodan, ardından ise iki saat şu meşhur hacıtepeli çoban haberi. asıl merak ettiğim ise hem belli şeylerden memnun olmayan hem de kendisi gibi memnun olmayıp da bişeyler yapanlara bok atanlar. tekrar söylemek gerekiyor sanırım;

bataklığı kurutmak için bişey yapmayanların sineklerden şikayetçi olma lüksü yoktur.
(bkz: yine mi lan)
bir çok göstericinin amerikan gemisi zannedip polonya gemisini protesto etmesine neden olmuş olay. allahtan vapurları falan protesto etmediler.