bugün

kaunas denen mikroba gününü göstermiş danimarkacadır. danimarkaca bir kpds dilidir. litvanyaca denen sevimsizliğe karşı desteklenmelidir.
dunku 2-0'lık kaunas galibiyeti ile sampiyonlar ligine yakın gorunen danimarka takımı.yeni enteresan takımlar bizi bekliyor bu yıl sampiyonlar liginde.
şampiyonlar ligi'ne celtic deplasmanında başlayacak takım. gole boğulma ihtimalleri yüksek.

edit: göt olmama neden olan takım. ibret olsun diye maçtan önceki tanıma dokunmadım hiç.
bugün oynayacakları celtic maçında günün sürprizini yapmaya en yakın takım.
geçtiğimiz sezon şampiyon oldukları ulusal liglerinde 14 hafta sonunda 14 puanla 8.sırada bulunan takım.
(bkz: aalborg)
eylül ayında yamulmuyorsam football mundial'da bu takım ele alınmıştı. net hatırlamasam da sanırım şöyle bir açıklama yapmıştı fitbolculardan biri. 'geçen seneki şampiyonluğun ardından, önelemeler oynadık şampiyonlar liginde...blablabla...gruplara kaldıktan sonra taraftarlarımızdan faks ve mail yağmaya başladı. okuyunca gelen mesajları, işte o zaman anladık şampiyonlar ligi'nin ne kadar önemli olduğunu.'

oha demek istiyorum sayın seyirciler. zira koca takımsın, profesyonel topçusun, ulan bu kadar mı uzaksın şl formatından güzel kardeşim? hayır zaten bu davranışınız sakat, üzerine bir de nasıl oldu bilmiyorum ama celtic'i elediniz grupta. mümkünse galatasaray'a uzak durun arkadaşım.

edit: eşşek kadar adam olduk hala daha football yazamıyorum, yazıklar olsun bana.
deportivo la coruna'yı önce kendi evlerinde 3-0 yenmiş, deplasmanda da 3-1 yenerek uefa kupası'nda son 16'ya adını yazdırmış hayvan öküzü takım.

lan bi dakka, aab yazıyor, aalborg mu bu harbiden?
uefa kupası 4. tur rövanş maçında kendi evinde manchester city'i 2-0 yenip maçı uzatmalara götürmüş, akabinde penaltılar sonucu salakça elenmiş takım. yazık oldu gene de...
(bkz: gönüllerin şampiyonu)
sas ligaen'de istediğini bir türlü elde edemeyen takım. geçen seneydi ya da ondan önceki sene... avrupa'da fink atıyorlardı. "aab yazıyo ama aalborg olamaz lan bu, allah allah, kim ola ki?" derdik. bugün 2. yarısı başlayan liglerinde 18 maçta topladıkları 25 puanla 7. sıradalar ve avrupa ligi'ne katılabilmek için 15 haftada esbjerg fb ile aralarındaki 8 puanlık farkı eritmeleri gerekiyor. yapamayacak takım değiller. ikinci yarıda toparlanıp efendi gibi futbol oynamalarını, brondby, odense ve kopenhag'la sidik yarıştırmalarını diliyoruz.

bir de pazartesi akşamı fc nordsjaelland ile oynayacaklar. bu maç için bütün varlığımı bastım. günlerce aç gezmemi istemiyorlarsa, aslanları yenmeleri gerekiyor. belki de kaplandır lan, acayip bir hayvan, dikkat etmedim aslında. yardır aalborg.
üçüncü lig batı grubunda mücadele eden ikinci takımı, lig dördüncüsü hobre'den, içerde 6 gol yemiştir.

çüş allah belanızı versin. hiç mi utanmadınız lan?