1. .
  danimarka'nın en birinci düzeydeki** futbol ligi olup 12 takımın kapışmasına sahne olmaktadır. genelde ilk yarı 18 maç, ikinci yarı 15 maç oynanır. takımlar birbirleriyle 3'er kez karşılaşırlar. 33 hafta sonunda en çok puan toplayan takım şampiyon olur, çok acayip bir ligdir.

  futbol kalitesi olarak bir ingiltere değildir ne yazık ki. fakat her sene her şeyin değiştiği eğlenceli bir ligdir. zamanında "yeşiline kurban ley ley!" diye haykırdığımız viborg, şu an sas ligaen'den çok uzaklardadır. 8 yaşındayken takip ettiğim "ilerde büyük takım olacak" dediğim brondby, büyük takım olmuştur. sonra küçüldüler o ayrı.

  2009-2010 sezonunun ikinci yarısı bu akşam fc Midtjylland ile odense boldklub arasındaki maçla başladı. 4-5 aylık tatilin sebebi de bilindiği üzere haşmetli danimarka iklimi.

  şu anki lideri 38 puanla odense boldklub. hemen arkasından 37 puanla fc kobenhavn geliyor. onların da arkasında 33 puanla esbjerg fb var. güzel lig güzel. maçları çok eğlenceli.
  ... der meister
 2. .
  sponsorluk anlaşmasının sona ermesi nedeniyle, 2010/2011 sezonunda superligaen adıyla anacağımız ligdir. diğer bir ifadeyle, danimarka liginin geçtiğimiz sezonki adıdır.

  entrylere oradan devam, hehe.
  ... der meister