bugün

97 aralık doğumlu birinin var olduğunu sandığı durumdur. **
98'li lerde tuhaftır kurtarılmış Son nesil 97'li lerdir.
çok doğru bir önermedir.
97 sonrası sikiktir net.
Başırılı olmuş bir projenin sonucudur.
93 lüler suskun. 95 sonrasında doğmuş doğru dürüst adam görmedim ben.
97-98lileri nesil sananların uydurması. Onlar olsa olsa velettir, sübyandır.
96'dan sonra gelen nesil yavaş yavaş soyutlanmaya başladı. Sokakta oynamayan çocuk kaybedilmiş nesildir.
90 dan sonrası çöptür. 97liyim.
milenyumda var bi bozukluk.
80 sonrası çöp
not: 2005 liyim.
şindik taşşak geçmezsek eğer her nesilin bir önceki nesilden daha embesil olması gibi bir durum var. Ayrıca 2005 sonrası nesil çok kötü olacak bu kesin adamlar pepeye maruz kaldı lan daha ne olsun.
85 sonrası nesli çöpe atın gitsin.
96 doğumlu olarak söylüyorum ki 94 sonrası sakat.
90 sonrasında bir gariplik var ama konunun uzmanı değilim.
sözlükteki 98-97'lileri göstermiştir.
2005- 2015 yıllarında ergenliği tatmış istisna hariç herkes tırttır. Yani bu da 1990-? Kapsıyor tabi 90 dan ne kadar ileri gidersek tırt seviyesi de bir o kadar artacaktır. Mesela 90 doğumlu biri çizgi film izleyebilmek için sabahın köründe uyanır. 2-3 dakika sonra yayın ya kesilir ya da beyaz cızırtı sesden çizgi film izleyemezdi. Mesela 95 li bir çocuk bilye oynamanın, Ağaca dalmanın, ramazanda kapı zillerine basıp kaçmanın, kur-an kurslarında rahat durmayıp hocadan dayak yemenin, çağlanın kilosu 1 lira olmasına rağmen saatlerce uğraşıp 100 gram çağla toplayınca sevinmenin tadını çıkartan son nesil diyebilirim. Tabi yaş 11-12 olunca gelişen teknoloji, moda bizide içine aldı ve bizde tırtlaştık. Lakin 95 sondur. 96 belki, 97 çok uzak ama hadi inada belki. Bu bilgisayar denen meret 2001-2002 den sonra patlak verdi sokak oyunları unutuldu. 98 aralık doğumlu birinin hatırladığı ilk oyun GTA falandır herhalde. Biz minderden ev yapar içinde canavarcılık oynamamızla hava atarız 98-99 lu gelir biz GTA nın ilk versiyonlarını oynamış nesiliz diye hava atar, herkesin var bir anısı çocukluğuna dair lakin zaman ilerliyor yer çekimine karşı koyamıyoruz.
97 98 neslının ıyı nesıle tabı olması durumu. katılmamakla bırlikte şunları zikretmek lazım . 97 98 fırkasının ıcınde de cok az kalemı ıyı, fikirleri parlaklığını koruyan genc var. Bu emperyalızmın ve cınsel dürtüleri toplumda ön plana cıkarılıp pentegon un sublımınal mesaj teknığıyle yetiştirilmiş cocuklarıdır. cızgı fılmlerde sınamada sokakta bunlarla buyumuş nesıl, aklı hep kadınların orasında burasında bu bızım genclerımızın sucu değil bunu ılk başta bızde anlayamadık. her ne kadar 97 98 neslını kurtarsakta 2000 mılenyumundan sonrasını tamamen kaybetmış durumdayız. en buyuk örnek 14 yaşındakılerin şimdi cınsel vıdeolarının yayınlanması ve bununda onun hayatı diyerek normal görülmesı artık mudahalenın, herşeyın zamanında tatı var sözunun bıttığı bızım kafasını okşadıklarımızın daha ne işler yapıb popülariteyı seks de uyuşturucuda görmesine neden olmuş bu yaşantının gözlemcılerı olarak pişmanlık duyuyorum.

eğer böyle giderse artık duyguları toplumsal normları olmayan ahlakı saygıyı önemsemeyen ve sadece cınsellik ustune işleyen bır genclık oluşacak, başkalarının bılım adamları muhendıslerı yenı teknolojılerle yenı projelerle uğraşıp habıre gelişirken bızım kılerın aklının götde memede kalmasının acıklaması budur. off adrıana lıma gıbı kız sözunu cok duyduk unıversıtede ama tesla gıbı adam, çehow gibi edebıyatcı sözunu duyamadık duymayacağız maalesef.
Oha 97liler burda mi.
Gereksiz konudur. Kişilik doğum tarihine göre şekillenmiyor sonuçta, 90'lar büyüdüğünde 2000'ler biz iyi nesildik diyecek. Tren gibi gidiyor işte, halbuki alakası yoktur.
Yanlıştır, 85ten sonra bu doğum işleri falan hep bitmeliydi, sözlük bizi bu realiteyle yüzleştirdi ki, oy ben nere gidem.
1897-1898 aralığı veriliyor ise doğrudur.
sözlükte 97 ve 98 lilerin de olduğunu öğrenmemi sağlayan başlık. vay anasını ya.
şimdi herkes kendisinden sonra gelen nesle bakar. daha iyi olan kendisinden önceki nesle bakmaz. Bu arada sen daha iyi olanın ne olduğunu ayrımına varıyorsan o iyi kadar olmuşsun demektir.

yani bir bilim insanının bitkiye bakışından bir bok anlamayan vasabi elbette o bilim insanının bir bok anlamadığını düşünecektir. çünkü dünyası beyninin kavradığı kadar yer kaplar.

benden önceki kuşak benimkinden iyiydi. benden sonraki kötü. tabii ki dünya her zaman böyle değil. ancak bütün dünyayı genellediğimizde anlıyoruz ki 60 ların ikinci yarısında genç olan kuşan zirveyi yaşamış. sonra düşüşe geçmiş ve hala da düşüyor.

kendi kuşağıma gelince, sokakta oynamak ve sonra sinemaya gitmek ardından eve geçip "video game" oynamak sadece benim kuşağıma has bir ayrıcalık.
henüz tvler de, 2000 li nostaljiler diye şarkılar çıkmıyorsa buna karar vermek için çok erken olduğunu gösterir.

bir irlanda lı atasözü.
Asparagastır efendim. 92'lilerle birlikte o defter kapanmıştır geçmiş olsun. Yakından 2000 model yazarlar türeyip aynı başlıkları açmaya başlayacaktır.