bugün

yummy yummy şeker, mini joleler, dört tane getirince duvara yapışan sumugumsu bir oyuncak verilen meyve sulari.
Sulugöz, meybuz, sporcu kartları.
pokemon kartı içeren sakız.

(bkz: inanır mısın şu entry yi ağlayarak yazıyorum)
Ekmek ve hurriyet gazetesi.
Benim cocuklugumda ekmek almaya evin en kucugu gonderilirdi.
Simdi bakkal veya marketlerin disari siparis birakan elemanlari var.
cino. vazgeçilmezim.
alaska dondurmalar vardı.
Ekmek ve hurriyet gazetesi.
Benim cocuklugumda ekmek almaya evin en kucugu gonderilirdi.
Simdi bakkal veya marketlerin disari siparis birakan elemanlari var.
Emzikli seker , citirpitir, kizkaciran , torpil, mantar tabancasi , uclu renkli yuvarlak sakiz.
*su fışkırtan yüzük
*oyuncak altıpatlar
*su tabancası
*füzeli torpil.
Meybuz ve cino'ya bayilirdim ben. Caprisun pahaliydi, burjuva ickisi o, alamazdik.
az şekerli leblebi tozu,
anne isteği üzerinde kuğu olan hipo çamaşır suyu,
kibrit.
sulugöz, yumiyum, tipitip, mino, renkli kolonyalar, sanal bebek... doksanlar çok güzeldi çok.
(bkz: oralet çubuğu)
(bkz: çatapat)
tipi tip alirdim bide tombi vardi be ne yerdim onu .
kames top, su fışkırtan yüzük, tasolu cipsler, düdüklü şeker, su tabancası, yumiyum, fırıldak, capri-sun, meybuz, çokomel.
küçük altın şeklinde çikületalar vardı lan. onlardan alırdım ekmek almak için gittiğimde peheyy.
kız kaçıran, torpil, çata pat, küçük kolonya say say bitmez.
birde boncuklu tabancalar vardı. abimle beraber kedilere boncuklu tabanca sıkardık. aradada birbirimize sıkardık kolumuz bacağımız morardı ah eski günler. 90'larda çocuk olmak işte böyle birşeydi.
futbolcu kartlarıdır.

çocukluğumu berbat etmiş, tabiri caiz ise amına koymuştur.

ulan dedemden yalvar yakar, güç bela aldığım üç kuruş harçlığı da, yok seriyi tamamlayınca bisiklet çıkacak yok akülü araba çıkacak diye bu kartlara yatırıyordum.

bir de 1000 bisiklet, 1000 akülü araba muhabbeti vardı. çocuk kafası; sanıyorduk ki kazanınca 1000 tane veriyolar. e tabi siz sanmamış olabilirsiniz ben kaynaştırma öğrencisiydim amk. bir kişiye de bu hediyelerden çıktığını görmedim.

bu arada bu kartlardan hala varmış. uyarın zavallı sabileri... hem babamın ve öğretmenlerimin söylediğine göre kumara alıştırıyormuş bu kartlar. tabi lan! las vegas' tan giriyorum entryleri...
Cino Çikolata 5 kuruştu hep alırdım.
patlayan şeker.
(bkz: capri sun)***
(bkz: meybuz)
prezervatif.

not: küçüklüğüm travmalı geçti sözlük.