bugün

saat 10:20 sularında ortalığın müthiş kararması ve akabindeki gök gürültüleri ile an itibarıyla devam edendir.
nasıl öyle şakır şukur yağdı.. ortalığı hemen de küçük göletler sardı.
kapıyı pencereyi açtıran yağmurdur. sevinelisidir. durun bi sigara içmeliyim.
aynısı 6 haziran sabaha karşı istanbul'da da görülmüştür, gökyüzü nemini boşaltıp rahatlıyor işte.
(bkz: 6 haziran 2010 çorum leblebisi)
--spoiler--
gelişmeler:

moonlight sonata

son zamanlarda en çok şikayet edilen konu, yağış ile alakalı başlıkların artması yönünde.

- gün ay yıl şehir yağmur/kar yağışı - düzeniyle çok sayıda başlık açılmakta.

arkadaşlar kars, erzurum, bursa, ankara, istanbul gibi birçok şehrimizde kar ya da yağmur yağmasının üzerinde durulacak bir konu olduğunu düşünmüyoruz. aksi halde her gün benzer başlıkların açılma ihtimali oluyor. bir yazar, bir şehrin yağış durumu ile ilgili başlık açtıktan sonra, diğer yazarlar da bunun altında kalmayıp, kendi şehirlerinin yağışından bahsediyorlar ve sol frame'in içeriği hava durumu haberlerini aratmayacak biçimde şekilleniyor.

bugüne kadar açılmış başlıkları temizlemeyi düşünmüyoruz ancak bundan sonrasında ya başlığı sileceğiz ya da ilgili entryleri, başlık uyumsuzluğu yaratmadığı takdirde o şehrin başlığına taşıyacağız.

izmir'de kar yağarsa bunun başlığı açabilir. hatta ben açarım. bu ve bunun gibi alışık olmadığımız doğa olaylarının başlığını elbette açabilirsiniz.

25 ocak 2010, pazartesi 15:04
--spoiler--
(bkz: sözlük formatı)
(bkz: gelişmeler kısmındaki duyurulara kulak asmamak)
saat 7:00 diye yataktan kaldırandır. gel gör ki 10:45 felaadı.*
tekrar başlayandır. gündüz vakti akşamı hissettirendir.

halbuki az önce ne güzel güneşli bir gün oluvermişti.

hepimize serdar ortaç'tan gelsin: yaz yağmuru.*
an itibariyle (çayyolu sathında) pis bir doluya çevirmiş yağıştır.

not:5 dakika sonra ikinci dolu geldi ne oluyo lan!
an itibari ile yerini kaya kadar dolulara bırakmıştır. yetkililer hayatımızdan endişe ediyordur. yani, galiba, herhalde*
akabinde elma büyüklüğünde doluların geldiği, kiyamet yakın mı acaba diye düşündüren yağmur.
"yağmur" değil "kaya" olarak değiştirilmedi gereken başlıktır. * zira yaklaşık 15 dakikadır yağmur değil bildiğin bilye büyüklüğünde dolu yağmaktadır. allah dışarda olanlara yardımcı olsundur.

o diil de sabahki yağmura tutulduk bi de buna tutulsaydım ölürdüm ben herhalde *
inanılmaz bir doluya dönüşen hava olayı.

başımıza taş yağıyor.

bu ne lan.
yavaş yavaş çankırı ya gelen yağmurdur.

hatta şarkısı bile var: yağmur sen de vurup durma şu cama*
yağan dolunun büyüklüğü insanı korkutan cinse ulaşmıştır. herkesin camlara çıkmasına sebep olduğuna şahit olduğum bu yağışın kimseye zarar vermemesi temennimizdir.
dolunun saatteki hızının 263 km olduğu saptanmıştır.
bizim arabanın camları,alt komşunun camları kırıldı.
yan binada izlenimlerime göre 2 arabanın tawanları içine çöktü.
camlar mı?
cam denen şey artık o arabalarda yok.
(bkz: 6 haziran 2010 istanbul yağmuru)
(bkz: 6 haziran 2010 philadelphia yağmuru)
tam yağmurun o en kasvetli anında tarafım alt sokaktaki bakkala ekmek almaya gitmiştir. tepemde şemsiye olmasına rağmen altımdaki kapri tamamen ıslanmıştır. allahtan terlik vardı ayağımda yoksa ayakkabı mahvolurdu. sonuç olarak bu yaşıma kadar böyle şiddetli yağmur görmedim. ama çabuk bitti, biraz daha yağsa sel almıştı her yeri.
böyle şiddetli bir dolu daha önce görmemiştim.
bana aşağıdaki hesaplamayı yaptıran yağmurdur.

6.6.2010--> 6+6=12, 20+10=30, 30+12=42, bugün kaç kere sıçtım? 2. 42-2=40! mhp'nin 40. yılı kutlu olsun!!!

evet, nobel matematik ödülüne de adayım.
ben daha hayatımda böyle dolu görmedim arkadaş. dolu muydu, taş mıydı anlamadık.

geçmiş olsun hepimize.

bir anane özdeyişi, ki bu gibi durumlarda çok sık kullanır;

(bkz: allah tan korkmayan taş olsun)
2 hafta önce doğubayazıt'ta yaşanan olayın aynısıdır. istiklal marşında gidiyorduk az kalsın öteki tarafa. bildiğin erik yağıyor.
hepimize arabalarımızı kontrol etme gereksinimini hissettiren, dualar ettiren, dolu kavramını aşan yağıştır.

hepimizi çok korkuttu valla. sürekli çalan sirenlerde cabası.