bugün

(bkz: meyve veren ağaç taşlanır)
(bkz: ateş olmayan yerden duman çıkmaz)
aykut kocaman'ın da açıklamalarında değindiği konu.

sporda şiddet yasası nisan ayında yürürlüğe girdiği için şampiyon fenerbahçe'den başlandı incelenmeye. fakat önceki senelere de bakılması gerekiyor. bu fenerbahçe de olabilir, başka kulüp de olabilir. yeter ki insanlar içi rahat bir şekilde maç izlesin.
o kirli ligin cezasını bursa 10 maça seyirci sokamayarak çekerken ağzını açmayanlar, oh olsun ligden düşsün diyenlerin şimdi ağlanmaya hakkı yoktur.
59 yıllık lig ace'yle temizlenemeyeceğine ve bir yerden başlamak gerektiğine göre doğru olandır.
ilkokulda tahtaya yazılan çoçuğun isyanı gibi olmuş." ama onlarda yaptı hep beni görüyosun".*
böyle saçmalama olmaz.

olayı baştan beri takip edenler şike soruşturması için delil toplanmaya 7-8 ay önce başlanıldığını bilirler. 8 ay önce ne kimin şampiyon olacağıı belliydi, ne de bahsi geçen yasa yürürlükteydi.

öptüm.
futbolu fenerden ibaret sanan andavalların şike soruşturmasını da fenerden ibaret saymaları neticesinde vızıklamalarıdır.
59 yıldır Fener olduğu için kirliydi zaten.
türkiye'nin mükemmel kanunlarına göre 2011 öncesi yapılan şikeler ayıp ama ama 2011 nisandan sonrakiler küme düşürme.ama olsun yılan her zaman aynı kişiyi sokmaz bakalım başkalarını soktuğu zaman da burda adalet konuşulacak mı?
kimsenin fenerbahçe ile bir şey temizediği yok. zira fenerbahçe bir temizlik aracı değil aksine görünen o ki "kirlenmek güzeldir" sloganının gizli yaratıcısıdır. gelelim 59 yıllık ligimize. bende türkiye'de şikeye bulaşmamış bir takım olduğuna inanmıyorum ancak yasa yeni çıktı. yasa çıktıktan sonra da fenerbahçe'nin yaptıkları ortadayken ve geriye dönülüp bakılamadığından haliyle işe fenerbahçe'den başlamak kadar doğalı yoktur. ne yani daha önce şike vardı diye fenerbahçe'yi es mi geçsinler? zaten muhtemel küme düşürme ve bir dolu cezadan sonra ki üstelik bunun sportif değilde adli cezalarıda çok ağır olacaktır. bunlardan sonra bir daha kimse cesaret edemeyecektir.
fenerin olmadığı bir süper lig olsa olsa süpürge ligi olabilir. *
aynen öyledir. fener günah keçisi yapılmak istenmektedir. trabzon'un gözgöre göre rakiplerinin yattığı gs, bjk, bursa, buca, karabük gibi maçları hiç konuşulmamaktadır. bunların bir teki bile temiz maçlar değilken, yapılan şey, fener düşmanlığıdır.

ek: geçen seneki rezaletlere hiç girmiyorum.
Gayet mantıklı ve dayanağı olan bir temizliktir.
(bkz: şikeyi siz de yaptınız diye meşrulaştıran fenerli)
güzel oluyor valla. iyi temizledik ligi. cif likit jel gibi takım şu fenoşbahçe.

bir de şunu koymak şart oldu. (bkz: ağlama melis)
kanalizasyon borusun tıkamış en büyük pislik parçası ile açıklanabilecek durum.
fenerbahçe yoksa şikede yoktur . şikeyi türk futboluna sokan takım fenerbahçedir . bu yüzden doğru bir hamle .
"e zaten kirliydi. bizim yaptıklarımızı da görmeyiverin" demektir.
kirli olan temizlenmeli. kirli olan fenerbahçedir.
adalet sadece adalet. Ama unutulmasın, adalet birgün diğer takım taraftarlarına da lazım olacak.
istenmeyen kirlerden kurtulmak lazımdı artık dedirten güzel bir adım...