şuan fox tv'de yayınlanan efsanevi baş yapıt.
beşyüz deyz of samır diye okumaktan bıkmadığım film.
kızın varoluşçu, oğlanın romantik olduğu film.
Otobüs yolculuğu esnasında izlediğim ve çok beğendiğim filmdir. izlenilesidir, izlememiş olanlara da tavsiye edilebilir.
ergenlerin ellerinde heba olan başyapıt. bu film aşk filmi falan değil salya sümük izlemeyin a dostlar. aşk hakkında bu kadar çözümleme ve felsefe yapılabilirdi helal olsun demek lazım.
mükemmel bir expectations vs reality sahnesi vardır.

http://www.youtube.com/watch?v=fQb_zGR-ap8

edit: video'nun yarısı reklam çıktı, linki değiştirmek durumunda kaldım. ironiye bak amuğa goyum.
aşkın 500 günü günü diye çevrilmiştir. summer filmdeki başrol kadının karakterinin adı. "500 günde esas oğlanın çarkına nasıl tükürülür"ü anlatır. *
bir erkeğin asla en sevdiği film kategorisinde olmaması gerektiğini düşündüğüm filmdir. ha güzel filmdir o ayrı ,ona diyeceğim yoktur.
bu filmin repliklerini kullanılarak bir sevgiliye ayrılma mesajı verilebilir.

spoiler

aslında ben kimsenin hiç bir şeyi olmak istemiyorum, çok güzel bir şehirde yaşıyoruz eğlenmemize bakalım bla bla.

spoiler

sikerler öyle işi burası kentucky değil ankara lan.

ayrıldı da. :/
kız umursamazlığı ve rahatlığıyla beni benden almıştır.
görsel
bi kızı çok sevip alamayanlar izlesin mi izlemesin mi karar veremediğim film çok koyabilir ya da depresyondan çıkmanızı sağlayabilir adamına göre değişir bu.. sanki kendinizi uzaktan izliyor gibi görmeniz olası.
tom'un yaşadığı dönüşüm aslında pek çok şeyi özetliyor. o da artik bir piçtir ve artık üzülen değil üzen taraftadır.
yine "şukela" kalpciğine abandığım saatlerden birisi. bastıktan sonra telefonumun şarjını takmak için eğildim,ve karşıma bu başlık çıktı. bu film çok farklı benim için. eski sevgilimle,en büyük aşkımla izlediğim ilk film. tesadüf müdür ki yaşadığımız şeylerde filmle neredeyse aynı. tek farkı ben o 500 günü daha atlatamadım...
adını büyük ihtimal herkesin "beş yüz deys of samır" diye telaffuz ettiği film.
aşktan soğutan film. izlemeyin izlettirmeyin.
ramazan ayında 9 gün orucunu yiyen summer'ın, 500 gün boyunca süren iman ve nefis mücadelesi.
aşk hakkında çekilmiş olan en gerçekçi filmlerden biridir sanırım. diğerleri nelerdir bilmem ama 500 days of summer olabildiğince üst sıralardadır gerçekçilik seviyesinde.
the smiths müzikleri olduğundan içinde ayrıca güzeldir.

(bkz: please please please let me get what i want)
"i really need to know that you are not gonne wake up in the morning and feel differently."
(bkz: beşyüz deys of samır)
gunumuz twitter kizlarinin bildigi tek tük popi filmden biridir. popi olmak için kullanılır.
"Beşyüz deys of sammır" diye okunan ve her izleyişte kafamı duvarlara sürtme isteği uyandıran filmdir. Yine de arada izlerim.
regina spektor sesinin dokunduğu filmdir.
Sevgilinizden yenimi ayrıldınız? Sizi bırakıp gittimi ? HiÇ bir hatanız yokken bi anda bu durumamı düştünüz . izlemeyin boş yere komaya sokmayın kendinizi Sonra sabaha kadar boğazınızda yumruk gibi kalır hatıralar. Midenizde garip bi ağrı hissedersiniz . Gerek varmı
güncel Önemli Başlıklar