bugün

Kendi ülkemizde 3. sınıf olduk galiba
Suriyelilerin suça karışma oranı %1.32 demiş ama nüfus dengelemesi yapılmamış. ilkokul mezunu bir bakandan ne beklenir.
Bir ben miyim öz yurdumda garip ?
öyle bir devlet düşünün ki kendi vatandaşına 2. sınıf mualemesini normal görsün.
örneklendirmek gerekirse;

https://m.uludagsozluk.com/e/37117671/
Celal şengörün dediği gibi, bizi yönetenler aile bile yönetmemeli.
Ilk tanımı göremiyorum dolayısıyla açıklamayı bilmiyorum ama bilmeme gerek de yok.

Öfkeli çocuklar kavga etmiş minvalinde yapılan Davutoğlu benzeri açıklamadır muhtemelen.

(bkz: bir kaç öfkeli çocuk olarak ışıd)
öyle bir içişleri bakanlığı düşünün ki ülkesine giriş yapmış ve yaşayan mülteci sayısını bilmiyor! 3 milyonun üzerinde deyip geçiyor!
bu yanlış olabilir eyvallah. bu meseleyi provoke edebilirler lafım yok.

şubat ayında bıçaklanan 17 ve 22 yaşındaki iki genç de mi yalan?
denizlide grupça türklere saldıranlar da mı yalan?
plajda görüntülerini izlediğimiz orospu çocukları da mı yalan?

ki bunlar piyasaya düşenler, sadece bunlarla sınırlı kaldığını falan mı sanıyorsunuz?
bırakın bu ayakları sayın içişleri bilmem bir şeyi.
eli silah tutan tüm suriyeli erkekleri ösoya teslim edin, bakanlık olun.
"milletimizin yüce gönlüne kendisini emanet etmiş"den sonrasını okumadım. onları biz çağırmadık ve öyle bir emaneti de kabul etmedik.
3 milyonun üzerinde Suriyeli demiş, daha sayıyı bilmiyor. Sahi yine bunlar değil miydi Soma'da ölen madenci sayısını söylerken "200-300 kişi" diyen?

Yazık ki bu ülkede bir tek biz fazlayız. Yobaza da, çomara da, Suriyeliye de bolca yer var.
toplumda git gide büyüyen suriyeli düşmanlığının önünü almak umuduyla kaleme alınmış bir yazı.

ötekileştirmek yerine kaynaştırmak fikrinin arkasındayım. suçlu kim olursa olsun cezasını çekmeli, ama bir kişiye öfkelenip bir grubu linç etmek de doğru değil. türkiye'de onuruyla yaşayan, işinde gücünde binlerce suriyeli var. bunlara gözünüzü kapatıp herkesi aynı terazide tartamazsınız.
3 milyon suriyeliyi misafir ediyoruz denmiş. misafirliğin kısası makbuldür. hem bunlar kalıcılar bunun nesi misafir? dürüst bile olamayan açıklama.
Laik ülkede nedir bu arap sevdası anlamadım gitti.bunlar değil miydi vakti zamanında seve seve bitiremediğimiz osmanlıyı hançerle parçalayan çok yazık.laiklik bakımından hatalı,neoosmanlıcılık bakımından 100 yıllık hatalı.
Biz kendimize yettik de kaldı 3 milyonun üzerinde (!) suriyeliyi beslenmek. Ulan adamlar durmuyor ki her gün üremeye de devam ediyor.

Ülke ülke değil yol geçen hanı amk.
Suriye içişleri Bakanlığı açıklama yapmış herhalde.

başka bir tanım yok.

suriyeliler ak parti hükümeti tarafından doğru düzgün iskân edilse sorun yok. suç kendilerinin. önce kendilerine açıklama yapsınlar.
kendilerini siklemediğimiz için pek bi anlam ifade etmeyen açıklama.
ülkemizde arap istemiyoruz.
"utanmasa özür diletecek amk ibneleri" dedirten açıklamadır.

daha da yazacak bir şey yok.
icisleri bakanı süleyman soylu ne de olsa.
akp hükümetini ve yapılan açıklamaların hiçbirisini tanımıyorum.