bugün

Ne yapmak istediği anlaşılmayan milli eğitim bakanlığıdır. Sınıfçılara 4 bin kusur dikabçılara 3 bin kusur ama edebiyatçılara 1077. Sonra adil bi dağılım oldu derler bi de. Bu verilen kontenjan rezilliktir, ayıptır, günahtır.
tüm edebiyatçıların hakkının helal edilmeyeceği vahim durumdur. meb tarafından adaletsiz dağıtılan kontanjan mağdurlarıdır edebiyatçılar.
olmayan okula olmayan öğrenciye atasın sonra gel buraya "bu meb naaapmaya çalışıyor" de.

boşluktan hep bu eleştiriler. yapıcı bir şeyiniz yok.
o bile çok amına koyim , her zaman okulun en orospu çocuğu karakterleri edebiyatçılar olur , 2 farklı lisede okudum , 2 farklı ortaokulda okudum bir tane türkçe hocası bir tane edebiyat hocası aklı başında olmaz mı amına koyim , en çılgın dayak stillerini bunlarda gördüm ben , sanırsın amına kodumun çocuklarına üniversitede fuzuli gazali nedim falan okutmamışlar da bruce lee filmleri izletmişler , saw izletmişler amk öyle psikopat yetişiyorlar

parmak uçlarını birleştirip slikonla vurmalar mı , odasına çekip evire çevire dövmeler mi , sınıf içinde bir o duvara bir bu duvara döve döve koşturmak mı ne ararsan bu amcık ağızlılarda , sizin öğreteceğiniz edebiyatı sikeyim bunlar yüzünden kitap okumuyorum ben lan.
Size cok bile .
Fransızca 17. Geçmişinizi sikeyim. Açmayın amk o zaman bu bölümleri. Kapatın egitim fakültelerini.
Oda birseymi felsefe 211 şaka gibi !
Amınakoyim 44 bin edebiyat öğretmenini götüne mi sokacak bu öğrenciler. Binde 999u bi sikten çakmaz bi de bunların. Öğrencinin amınakoymak için mezun olmuşlar hep.
Tanım:tanım manım yok amk. Edebiyat öğretmenlerinin öğrenciyi edebiyattan soğutmaktan başka Bi sike yaradıkları mı var.

Neyse tanım olarak da, hangi işi doğru ki dedirten meb..
Zamanında edebiyat öğretmeninin biri çocuğun tekini dövmüş. Sonra o çocuk büyümüş. Ve zamanında aynı sıralarda okumuş ve atama bekleyen edebiyatçı arkadaşına bu kontenjan size fazla bile demiş. Hayat gerçekten çok enteresan.

Not: bu yazıyı da anlamadiysaniz cümlede anlam konusunu sizlere verebilirim. Saygılar.
sosyal bilgilerin 988 amk sen ona dua et.
Cok bile.

Valla bizde ortam bole yarram.
devlete bok atıyosunuz da o kadar edebiyatçı çok. edebiyatçılar ölene kadar ayrılmıyor okullardan. devletin yapabileceği bir şey yok.

tercih yaparken insanlar bunları düşünmeli.

(bkz: acı gerçekler)
Ben liseden beri kendimi edebiyat öğretmeni olarak hayal ettiğim için ve bu yolda mücadele ettiğim için hepinizden özür dilerim arkadaşlar. Halbuki din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olmayı hayal etmeliydim değil mi? Bilemedim kusura bakmayın.

Gerçekten "bizlere" 1077 edebiyat öğretmeni bile fazlaymis.
Neden ilahiyat okumazlar bilinmez. Din kültürü öğretmeni açıkta kalmaz. Olmadı imam olursun o da memur sayılıyor. Memur maaşın var. Evi zaten devlet lojman veriyor. Cumada gelen bağışlarla haftalık rakı paran çıkar. Mis gibi işte
Edit: Günümüzde ilahiyat dışında hiçbir mesleğin garantisi yok ne yazıkki.
gerçekler acıdır. yine de hayalinizdeki meslekten vazgeçmeyin. sıkı çalışmayla bu işin sonunda atanma var. tomar tomar para kazanıcağımı bilsem yine sevmediğim, mutlu olamayacağım bölümü okumam.
arkadaş ülkede öğretmen bolluğu var okumayın yani.
girmeyin abi o zaman o bölümlere. sanki bu sene başladı atanamama problemi. en az 8-10 senelik bir sıkıntı var. o bölümleri yazarken nerede aklınız? işsiz kalacağınız ortada.
normal bir iş yapan meb'dir.
mezunlarin yüzde sekseni sonradan formasyon alan bölüm mezunları. e devlet formasyon vermiş olsa da atamak istemiyor sanırım..
ataması yapılmayan 44 bin edebiyatçıdan sadece biri:

görsel
Sıkıntı meb'de verilen kontenjan azlığı değil, üniversitelerde açılan gereksiz ve kalite düşürücü kontenjan çokluğudur.
Aynı zamanda fransızca öğretmenliği bölümüne sadece 5 kişilik kontenjan veren MEB' dir.
Baba edebiyat yapmayın. Çalışın kazanın. Herkesin rızkı aynı yerden olmaz. Bu bölümün sorunu bu neden yazıyorum ki demeli kişi. Sorun meb değil hatayı başkasına atmak...
300 bin fazla var amk 600 bin kontenjan mı açsın meb.
He amk 30 bin kişi beklerken edebiyat bölümüne git giderken de muhtemelen "zevk için gidiyorum seviyorum" de ondan sonra şikayet et. devlet önüne geleni alıyor diye önüne gelende bu bölüme girmek zorunda değil yani.
vs bunu bilmene rağmen hala edebiyat okuyan sen.