bugün

BiRiSi HADiS Mi DEDi?

1-) "Gelişmiş toplumlar dindar oldukları için değil, dine rağmen gelişmiştir."
Mark Twain

2-) "Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır."
Seneca

3-) "Bir insanın ahlaki ve etik davranışları diğerlerini anlamasına, eğitimine ve sosyal ilişkilere dayalı olmalıdır, dini dayatmalara gerek yoktur.
Zira ölümden sonra ceza korkusu veya ödül iştahı ile hareket eden kişi zavallıdır."
Albert Einstein

4-) "Din, sıradan insanları pasif ve sessiz tutmak için bulunmaz bir kaynaktır."
Napoleon Bonaparte

5-) "Dünyada bilinen tüm tanrısal inançları inceledim ve hepsi masallara ve mitolojilere dayanıyor."
Thomas Jefferson

6-) "Böyle bir tanrı varken, şeytana ne gerek var?"
Robert M. Price

7-) "Herşeye gücü yeten Tanrı'nın neden Şeytan'ı yaratmasına ve daha sonra da onunla mücadele edilmesine gerek var ki?
Bana göre dinler çelişkilerle dolu ve benim mantığıma aykırı."
Gene Roddenberry

8-) "Kanıt gösterilmeden yapılmış bir iddiayı çürütmek için kanıta ihtiyaç yoktur."
Christopher Hitchens

9-) "Din ve mantık kadar birbiriyle çelişen başka iki şey yoktur."
Voltaire

10-) "Din benim saygı duyduğum her şeye esastan karşı çıkıyor - cesaret, açık görüşlülük, dürüstlük, adalet, ve hepsinden fazla, gerçeklere olan bağlılığım."
H.L. Mencken

11-) "Öbür dünyalarla uğraşmak aramzıdaki kötülükleri düzeltmez, bu dünyaya odaklanmak bize yardımcı olabilir."
Walt Whitman

12-) "Din alışkanlığı düşünmekten kaçmanın kolay yoludur."
Peter Ustinov

13-) Bütün dinler zalimdir, hepsi kan üzerine kurulmuştur, çünkü tümünün dayandığı fikir, kurban fikri, kutsalın intikam duygusunu tatmin için insanlığın boğazlanmasıdır.
Mikhail Bakunin

14-) iman mükemmel bir kaçamak, düşünmemek ve kanıtları değerlendirmemek için mükemmel bir mazerettir. iman, kanıtsızlığa rağmen hatta belki de sadece bu yüzden inanmaktır.
Richard Dawkins
Her kim diniyle ilgili 40 hadis ezberlerse ( ve haliyle bunla amel ederse) alimlerle haşrolur ' hadisine binaen cabamizdir.
1 )
insanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.

Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16.