bugün

izmirde yaşanan başka bir skandal olaydır. kanımız dondu yahu.

https://www.milliyet.com....up-yastikla-bogdu-6246691
Çocuğa üzüldüm.Herkes anne baba olmasa keşke.
el kadar bebeden ne istedin be kadın?
Çok ilginç aslında. Boğarak öldürmek zordur. Karşı taraf çırpınır, kurtulmaya çalışır, kişinin ellerini tutar. Bu da boğmaya çalışanın bir noktadan sonra sakinleşmesini ve çocuğu bırakmasına neden olur. Kezban yaptın mı biliyorsun böyle demeyin. Ben yapmadım.

Ancak katil ne yapmış? Önce çocuğun ağzına tülbent sokmuş, sonra yastıkla boğmuş. Anlamı nedir? Anne daha önce çocuğu boğmaya çalıştı ve başarılı olamadı. Bu iş nasıl yapılır biliyordu. Planlamıştı.

Eminim bu küçük melek annesinin onu bogmaya çalıştığını dedesine, varsa babaannesine, babasına ya da annesinin akrabalarına anlatmıştır. Yazık olmuş.
hakkında yazılanları okuyunca zaten bitirmekte geç kaldığım phillip zimbardo üstadın şeytan etkisi kitabından bir deney anlatılıyor zannettim.

absürt olacak ama, bbg uğur dan darth vader a kadar çok geniş bir yelpazede, bildiğin kötü insanların haklı taraflarını arayıp ama duygusal aslında diye savunmaya geçen, dolayısıyla psikopatları normalleştiren bir toplumun, kendince tarafsız kalan ama tarafsız kalmak için bir tarafını yırttıkça zalimleri ve zalimliği hakim kılan anlayışından da, bu kıt anlayışın kurbanı olmaktan da bıktım!

birbirine nazik davranan, hayatı ve insanları seven, bir arada olmaktan keyif alan bir toplumun karıncayı bile incitmekten sakınan bireyleri olmak size göre boktan. ama aynı kalıp psikopatların istismar ve katliamlarını normalleştiren, birbiriyle abuk subuk konular dahil herşeyde kavga edip hamaset nutukları ve linçlerde bir araya gelen hastalıklı ruhlardan biriyseniz normal gelir size. ben almayayım. kendi kızımın makul ve mağdur sebeplerle canını almaktansa canını yakmış olma ihtimalini kendine dert eden bir ebeveyn olmayı tercih ederim. hadi siz gidin empati fakiri sosyopatlarla empati kurun, aferin.