1. 1.
  istanbulun nezih semtlerinden.çeliktepe de oturanların oranın yerini kolay tarif etmek için kullandıkları yer
  ... gapkin
 2. 2.
  asıl ismi 4.levent olmasına rağmen insanların ısrarla (dört levent) dediği komşuları gültepe ve çeliktepe ye nazaran gelir düzeyi daha yüksek insanların yaşadığı semt.
  ... piandahalf
 3. 3.
  soğuk kış günlerinde rüzgarıyla insan uçurabilen semt.
  ... lyras
 4. 2.
  3 levent'ten fazla, 5 levent'ten az olan leventler topluluğudur.

  edit: başlık değişmiş. burada 4 levent yazıyordu. ben ona göre yazmıştım.
  -2 ... paris hilton
 5. 3.
  5 sene yaşadığım fakat yaşadığım yer "deniz kuvvetleri ayazağa lojmanları" olduğu için hayat biçimi açısından gölcük'ten pek bir farkı olmamış yer.
  ... eppur si muove
 6. 4.
  her ne kadar istanbul'un nezih semtlerinden biri olsa da, metronun son durağının burada bulunması ve bir aktarma merkezi haline dönüşmesi kaliteyi oldukça aşağı seviyelere çekmiştir. özellikle büyükdere caddesi üzeri, tam anlamıyla bir eminönü havasındadır.
  bunun haricinde özellikle emniyet evleri, çeliktepe ve sanayii, bulundukları yeri 4. levent olarak belirtirler ki bu doğru değildir. bahsi geçen çeliktepe, emniyet evleri gibi semtler büyükdere caddesinin bir tarafı iken, 4. levent diğer tarafıdır ve çeliktepe, emniyet evleri levent grubuna dahil değildir. aynı durum gültepe ve 1. levent için de geçerlidir. zaten aradaki farkı görmek isteyenler önce küçük bir gültepe-çeliktepe-emniyet evleri turu atıp, ardından levent bölgesini turlayabilirler, fark net bir şekilde görülecektir.
  2 -1 ... kereste