bugün

https://www.sozcu.com.tr/...zalar-belli-oldu-6468251/

Fenerbahçe’nin aklanarak suçluların cezasını bulduğu kararlardır. 3 temmuzdan beri süren türlü iftira ve karalamalar bugün itibariyle bitmiştir. Artık görülen zararın geri alınma dönemidir. Başta büyük Başkan Aziz yıldırım ve ekibine sonra tüm Fenerbahçe camiasına hayırlı olsun. Evet.
Adamların kupasını verin lan burnunuz boktan kurtulamıyor günahların takımı.
görsel

Aklanma konusunu bir de uefaya anlatın isterseniz.
Bizi haksız bir şekilde şampiyonlar liginden ettiği yılları istiyoruz.
Herkes fetöcü piçlere alkış tutarken; ‘Fetullah’ın piçleri yıldıramaz bizleri’ sloganını haykırdığımız ilk günden beri bildiğimiz gerçeğin tescillenmesidir.
tabi lan deli misin? ben şike yaptıysam fenerbahçe için yaptım sözü de fetö tarafından montajlandı zaten.

yok be oğlum tabi ki ikna oldum.
Aynen Moruk uefa fenere tazminat da verir şimdi:d
Amerikada o.j. simpson karısını öldürmekten nasıl savcılığın hatalarıyla ve hapis ortamından bıkan jüri ile sözde aklandıysa Türkiyede Fenerbahçe savcılığın usule uymaması üzerine aleni delillere rağmen suçu örtülmüştür.

Kayıtlar görüntüle öyle sahte veya montaj değildir. suç delillerini toplayanlar fetö üyesi diye fenerin suçunu kendi çıkarları için kullanmaya çalıştıkları gerekçesi ile davada kullanılamaz denilerek kitaba uydurulmuş skandal bir sözde beraattir.

fenerbahçe davadan hukuki oyunlarla yırtmıştır ama asla masum değildir.
Amerikada o.j. simpson karısını öldürmekten nasıl savcılığın hatalarıyla ve hapis ortamından bıkan jüri ile sözde aklandıysa Türkiyede Fenerbahçe savcılığın usule uymaması üzerine aleni delillere rağmen suçu örtülmüştür.

Kayıtlar görüntüle öyle sahte veya montaj değildir. suç delillerini toplayanlar fetö üyesi diye fenerin suçunu kendi çıkarları için kullanmaya çalıştıkları gerekçesi ile davada kullanılamaz denilerek kitaba uydurulmuş skandal bir sözde beraattir.

fenerbahçe davadan hukuki oyunlarla yırtmıştır ama asla masum değildir.
bu şuna benzedi fahişeyi hırsız şikayet etti diye fahişeye bakire raporu verdiler.
Özellikle bu kemalist fb lilere çok gülüyorum. Ülkede ki hiçbir yargı kararına güvenmezler ama bu kumpas davasına yürekten inanıyorlar.
Aziz Yıldırım'ın sözünden feneri vurmaya çalışmak cincon ve diğer kulüp taraftarları için anlaşılabilir bir şey; ama Kartal taraftarını anlamak çok güç. Onlar da Fener'in üstüne oynanan bu oyunda, sırf tek hedefe odaklanılmış izlenimi doğmasın diye sürece dahil edilmiş olduklarını hep unutuyorlar. Futbol yeterince kirli. Bunun istisnası Fenerbahçe'dir. Karmaşık ve kirli ilişki ağı yok demiyorum, yanlış anlaşılmasın. Fener satın almış olabilir; ama en azından kendini satmamıştır. Aziz başkan bunu demek istedi. Allah'ınızı severseniz söyleyin: Gökhan gönül Fener'de iken 2-1 önde olduğumuz bir maçta son dakikada hava topuna çıkıp yere düşüyor, hakem faul veriyor, Oyuncular duymadığı için devam edince, Beşiktaş'ın attığı gol geçersiz sayılıyordu. Hatırlayan hatırlar. Kaç hafta laga Luga yaptılar bir beraberliğe. Aynı Beşiktaş cincona kaç kez haksız yenildi, şampiyonluklar verdi de gıkı çıkmadı. Bu olay Trabzon ve galatasaray için de geçerli. Sesleri çıkmayan bu kardeş takımlar iş Fener'e gelince birleşirler. Tekrar ediyorum, fener satmaz satın alır. Allah'tan Beşiktaş taraftarı içinde bunu anlayanlar da var ve maçı satan takım oyuncularının annelerine iyi dileklerini ilettikleri tezahüratları hâlâ hatırlanıyor: Maçı satanın anasını güle boğarız mı neydi işte? Unutkanlığımı bağışlayın. Malum; fenevliyim ne de olsa, idare edin. Kıpıs :-)
Dava önce UEFA ya gitti ordan CAS A gitti,CAS dediğimiz mahkeme aleni kanıt olmadan o kararı verebilecek kadar politik değil çünkü yapısı buna uygun değil için de her ülkeden her alandan her ne ararsan ordan bilirkişi var ve fetö gibi unsurlar orayı asla etkiliyemez yani suçu fetö büküp kendi lehine kullandı diye o suçlardan aklanmıyorsunuz. Hem şikeyi varsa FB yapmamıştır FB nin o anki yöneticileri sorumludur bunyuzden FB savunacam diye FB ye leke bulaştıranları savunmayın bu tek kelime ile alçakca ve aptalca.
ülkedeki iki yüzlüleri bir bir ortaya çıkaran kararlardır. davadan daha çok bu iki yüzlülükler beni rahatsız ediyor yıllardır. şimdi tane tane yazayım hepsini sebepleri ile beraber. ilgisini çekmeyecek arkadaşlar hiç aşağı doğru inmesin boşuna o kıymetli vakitlerini harcamasınlar baştan yazayım.

en başta kendi takımımdan bir kesim taraftar ile başlayayım. aziz yıldırım asla böyle şeyler yapmaz diyen arkadaşlar. tanımadığınız etmediğiniz bir adamı ölümüne savunmayın. her insanın içinde vardır kolay yoldan kazanmak, başarılı olmak. kulübünü çok seviyorsundur ama şahıslar hiçbir zaman fb den gs den bjk den üstün olamaz..

bu davaya ( 3 temmuz ) gönülden inanan galatasaraylılar ; bunların en büyük tezi aziz yıldırımın ben şike yaptıysam fenerbahçe için yaptım sözü. aslında kendileri de o konuşmanın içeriğini gayet iyi biliyorlar ama utanmazlık gereği sadece bu kısmını alıp kullanıyorlar. aziz yıldırımı sevmiyorum açık ve net. daha bu 3 temmuz yaşanmamış iken bile kadıköyde istifa diye bağıranlardan birisiyim. adamın yönetim şeklini, tarzını, üslubunu sevemedim hiçbir zaman. bu cepte. aziz yıldırımın bu sözü söyleme sebebi "neden beni kişisel olarak yargılıyorsunuz neden fenerbahçeyi ayırıyorsunuz demek ki sizin derdiniz şike falan değil bizi içeri attırıp fenerbahçeyi ele geçirmek" idi. ama bu gs li jurnalci arkadaşlar mal bulmuş mağribi gibi bu cümleyi güzelce kırpıp işlerine geldiği gibi kullanıyorlar yıllardır. zamanında ergun gürsoy diye bir yöneticileri vardı. rakiplerine para verdiğini açıkça kendi ağzı ile söylemişti. o sözler hatırlatılınca nedense bir sessizleşiyorlar "o zaman teşvik primi falan serbestti yaaeeaea şike sayılmaz ki hem" diyorlar. bu nasıl bir kafa yapısıdır arkadaş.

galatasaray kulübü ; yıllarca uefanın kapısını aşındırdılar. fenerbahçe ceza alsın ki beşiktaş ile trabzonu zaten rahatça sindirir şampiyon oluruz şampiyonlar ligine hep biz gideriz paraları toparlar milyonlarca dolar borcumuzu kapatırız kurnazlığı yaptılar. bir türk takımı uefaya gidip ülkesini şikayet etti yıllarca. taraftarının çoğu da aynı kafada olduğundan hiç çıkıp bizim kulüp ne yapıyor ayıptır demedi. o sezon gs küme düşer mi diye konuşuluyordu. yani durumu içler acısı idi. peki neden kendisini zerre ilgilendirmeyen bir sezonda ts den daha çok bu olayı kovaladı hiç mi sorgulamıyor taraftarı..

akp liler ( çoğu gs ve ts taraftarı zaten ) ; 17-25 aralık ses kayıtlarının montaj olduğunu iddia ediyorlar. o konuşmalar gerçek değilmiş. ortada saatlerce süren ses kayıtları varken bunlar montaj diyorlar ama fenerbahçe ile alakalı hiçbir ses kaydı ortada yokken "tape" denilen kağıt parçalarına yazılan şeyleri sorgusuz sualsiz doğru kabul ediyorlar. mahkemeler akp suçsuz kumpas kurulmuş deyince "gördünüz mü bak kumpasmış bunlar" diyorlar gidip gene ampule oyu basıyorlar ama konu 3 temmuza gelince mahkemenin fenerbahçeyi aklamasını oyun olarak görüyorlar.. bu kadar düşmeyin be kardeşim hiç mi vicdanınız hiç mi aklınız kalmadı sizin ? aynı feto savcıları aynı feto hakimleri aynı feto imamları ama yaptıkları bir yargılama tamamen yalan diğeri tamamen doğru. bu nasıl bir iki yüzlülüktür ? konu size dokununca bize kumpas kuruldu ama konu sizin lehinize ise dava doğru.

beşiktaşlılar ; aynı davada yargılanıp türkiye kupası elinden alınan bir camia. ama sorsan sanki bir tek fenerbahçe yargılanmış gibi davranıyorlar. azcık yürekli olup davanın tamamına itiraz etseler bu pozisyona düşürmezlerdi kendilerini. ama onlar gs gibi ts gibi davranmayı onlarla iş birliği yapmayı seçtiler.

trabzonspor ; buraya söylenecek çok bir söz yok. hem akp li hem gs liler için yazdıklarımın aynısı geçerli. kendi başkanlarının da bir çok tapesi vardı ama hedefte trabzonspor olmadığı için onlar sümen altı edildi. madem tapeler sizin için ayet gibi onları neden görmezden geliyorsunuz yıllardır ? 2011 sezonu bitince tüm trabzon sokaklara döküldü kupa bize verilmezse akp ye oy moy yok dediler eylemler yaptılar. sonuç ne oldu ? hemen takip eden seçimde gene yüzde 60 küsür oy verdiler sözlerini yutup..

velhasılı işin özeti benim açımdan budur. "özel yetkili mahkemeler" yani feto mahkemeleri karar verince o kararı kabul edenler fetodan arındırılmış mahkemelerin verdiği kararı beğenmiyorlar. bizim maçları aç izle bir de aynı takımların trabzona karşı maçlarını izle. zaten biraz aklın birazda vicdanın varsa durumu çok daha net görürsün. bu aziz yıldırımın lafından başka bir de tutundukları dal "o zaman neden uefa fenerbahçeyi men etti" olayı. ulan uefa ne bilir senin ülkende ne yaşanmış. adamlar mahkemeleri bir terör örgütünün ele geçirdiğini bilmeden o mahkemelerin kararını doğru kabul edip men ettiler. buraya gönderdikleri temsilciler kimler ile görüştü 2011 temmuz ağustos aylarında ? o görüştükleri bilgi aldıkları adamların yarısından fazlası şu anda ya kaçak ya hapiste ya da dönüp ölümüne hükümetçi olup eski defterleri yok etmeye çalışıp hapisten kurtulmaya çalışan tipler. adamlar ne bilsinler bir ülkenin yargı sisteminin bu kadar kolayca ele geçirilebileceğini. o kararlara göre men ettiler zaten. uefa mahkeme kurup yargılama yapıp bir karar almadı hiçbir ülkede de alamaz zaten uefa bir yargı kurumu değil en başta.. bunu görememek için nasıl bir fanatik olmak lazım benim futbol sevgime göre asla anlayamayacağım bir fanatiklik bu..
Eklemek isterim: UEFA bizi men etmedi; bizim Salak federasyon korkup TS'yi şampiyonlar ligine gönderdi. Bütün şamata da bunun üzerine başladı. Mehmet Ali aydınlar denen hıyarın halt yemesi. Federasyon başkanı bir Fenerli ise emin olun Fener'in burnu foktan çıkmıyor. "Benim takımım bu, alacaksan feneri al, yoksa kalsın" demek yerine ikinciyi göndermek de nedir arkadaş? Mahkeme daha sürerken bunu yaptılar. italya da mahkemesi bitmiş Milan gidiyor, sorun olmuyor; mahkemesi süren takımı sen göndermiyorsun, aptal herif! Çok şey var söyleyecek. Zamanı gelince devam ederiz.
görsel
Bu da benim yaptığım Alex portresi. Tüm diğer kıskançlara gelsin. Hepinize öpücüğünü yollasın :-)