bugün

şike soruşturması ve gözaltılar başlayalı 1 aylık süre geçmişken , bir sürü takım , futbolcu ve yönetici daha soruşturmanın ilk günlerinden gözaltına alınmışken ( hatta bir kısmı cezaevine gönderilmişken ) konuyla ilgili her gün başka bir spekülasyon yaratılırken , olayların dışında kalabilen tek büyük takım olan galatasaray ın , hiçbir şey çıkmayacağı biline biline ( bir haltlar yenmiş olsa bile bu adamlar mal mı? ortam bu kadar karışıkken bu tarz işlerle ilgili belge saklasınlar , ayrıca geçen sene ligi 8. bitirmiş bir takım ne yapmış olabilir ? ) sadece zan altında bırakılmak , şike ile adı anılan kulüp taraftarlarının yüreğine su serpmek ve gerilimli ortamı galatasaray adını kullanarak bir nebze olsun yumuşatabilmek ve gündem değiştirmek amacıyla yapılan aramadır .
salakların galatasaray tercihini anlamıyorum. yani galatasaraylılar salaktır dememek için demek ki salaklar gsli diyorum. bak şimdi, galatasaraylı, ezeli rakibim,

fener hukuksuzca yapılan bir operasyona tabi tutuluyor. bunu hep söyledik. ortada muhteşem bir psikolojik harp var dedik durduk.

şimdi sen diyorsun ki, fenerin suçlu olduğunu düşünsünler diye, gsyi arar gibi yapıyorlar. ulan fener suçlu ise, bu soruşturma sorunsuz ise o zaman neden bunları yapıyorlar. yani gs de şike yapmış gibi bir durum yaratmak istemelri gibi bir hukuksuzluk var ortada ve sen aşağıda az sonra örneğini vereceğim soruşturmaya güvenerek gs su.suz çıkar mı diyorsun? ulan sizi de biz savunacağız nedir bu haliniz. kalkın ayağa da 100 yıllık takımınızı savunun.

--spoiler--
soruldu :
"16.05.2011 günü saat:15.16’da abdullah başak ile ilhan yüksel ekşioğlu arasındaki telefon görüşmesinde özetle; abdullah’ın “…şimdi bbm den yazıştım da bbm im varya artık” dediği,

ilhan’ın “kullanabiliyor musun onu” dediği,

abdullah’ın “…ben medeniyete uygunum (gülüyor) abi yemek işi tamam yemeğe gidebiliriz,…, …dünkü gibi 3 porsiyon döner yemeyelim de bir porsiyon yiyelim de bi porsiyon olsun” dediği tespit edilmiştir.

16.05.2011 günü saat:17.51’de ilhan yüksel ekşioğlu ile abdullah başak arasındaki telefon görüşmesinde özetle; abdullah’ın “o şimdi benim kardeşimi ara bana bir şey yazdı da mesajda,…, o arkadaş bilmesin ama dedi abi yemek yiyeceğimizi yani yarın” dediği, ilhan’ın “yok kimse bildiği yok” dediği, abdullah’ın “ben sabah yanına gelirim abi yine” dediği tespit edilmiştir.

yukarıdaki görüşmelerden fenerbahçe – sivasspor müsabakasının fenerbahçe lehine sonuçlanması amacıyla menajeriniz yusuf turanli ve sizinle anlaşma sağlandığı değerlendirilmiştir.

-siz fenerbahçe – sivasspor maçının fenerbahçe lehine sonuçlanması amacıyla herhangi bir anlaşma yaptınız mı? bunun karşılığında size kimler, ne gibi vaatte bulundu?"

http://yfrog.com/kji7rluj
--spoiler--

adamlar döner yemek için sözleşiyorlar basitçe.bu salaklıklara mı inanıp feneri gsyi şikeci diye arayabiliyorlar.
fenerbahçe'den 10 nisan 2011 galatasaray trabzonspor maçında trabzonspor'a çelme takmaları karşılığında aldıkları teşviğe ilişkin belgeler de bulunur umarız.
feneri fener yapan özellik. duymaz yakıştırır.
ne de olsa (bkz: üç geyikler)den biri...

üçünüz de aynı soyun bokusunuz olm işte. kıvranmayın az iki dakka.
2007 yılı tarihli bir belgeyle ilgili yapılmakta olan ve bülent tulun'un bilgisine başvurulan arama olmayan toplantı. gelin buyrun bir de siz bakın diyen Galatasray. birileri yine şapa oturmuştur. tanıklığın şike operasyonuyla ilgisi yoktur.
Galatasaray da arama yapan polisler 1 adet UEFA kupası buldu ama üstünde "şike değil alın teri yazıyodu" deyip geri yerine bıraktı. *
Efendim şanlı kulübümüz gerekli açıklamayı yaparak fenerlilere ikinci bir yanlış anons etkisi yaşatmıştır. Bunun da yanında eğer ki olur da hani böyle bir olay falan olursa da biz gereğinin yapılmasını isteriz. Çünkü bizim için şaibeli şampiyonluklar şampiyonluk sayılmaz. Biz onurlu ve gururlu bir takımın taraftarıyız. Ayrıca gerekli açıklama:

--spoiler--

- Bülent Tulun şu anda tanık sıfatıyla güvenlik güçlerine bilgi veriyor.
- Bülent Tulun'un 2007'de yazdığı bir belgeyle ilgili bilgi veriyor.
- Kulüp tarafından bulunması gereken ve güvenlik güçlerine verilmesi gereken bir belge varsa, güvenlik güçleri ile paylaşmak için onları yeni tesisimize de davet ettik.
- O dönemde ben yoktum. Belgenin içeriğini bilmiyorum.
- Tamamen kulübün iç işleriyle ilgili bir belge olduğu ifade ediliyor.
- Şu anda sadece Bülent Tulun tarafından yazılmış bir belge var ve bu belge mektup niteliğinde. Bülent Tulun, bu belge ile ilgili tanık sıfatıyla güvenlik güçlerine yardımcı oluyor.
- Bu şike ile alakalı değil. Aldığım bilgiye göre kulübün iç işleriyle ilgili. Bülent Tulun da yardımcı olabilmek için çalışıyor.
- Soruşturmayı devam ettiren arkadaşları çağırdık biz. Ve onlara yardımcı olmak istiyoruz.
- Galatasaray'ın şike ile hiçbir alakası yok. Bunu siz de öğreneceksiniz. Bu durum, Galatasaray ve Bülent Tulun'un davetiyle gerçekleşmiş bir durumdur. Bir arama yok. Ne bizim ne de bizden önceki yönetimlerin gocunacak bir durum var. Biz sadece güvenlik güçlerine yardımcı olmak istiyoruz.
--spoiler--

Sedat Doğan
elçiye zeval olmaz diyerekten:

--spoiler--
@nazlioztarhan
arama şikeden değil,kulübün iç işleri diyen gs yanılıyor.aramalar "şike soruşturması" kapsamında savcı mehmet berk'in talimatiyla yapılıyor.

--spoiler--
"nası atlamışlar hemen sazanlar" söylemidir. arama falan yoktur.
'bizler yandık, sizde yanın, şike şike maçları alın' diyen feneğlilerin devreye girmesiyle yapılan komik eylemdir.
geldikleri gibi gittiler.
yapılan arama sonrası gururlu ve şerefli galatasaray taraftarı, yönetimin süperlig sekizinciliğini iade etme kararı almasını bekliyor.
--spoiler--
http://www.sabah.com.tr/s...-galatasaray-tesislerinde
--spoiler--

haberde de bahsedildiği ve tahmin ettiğimiz gibi geçmişe yöneliktir. peki bunu ne kadar geçmişe taşıyacaksınız? böyle hukuk olur mu? mantık olur mu? o zaman 8-0 lık maçımıza da bakılsın, fener' in 0-3' ten 4-3 aldığı maça da bakılsın.. bunun sonu gelir mi? ceza kanunları aleyhe olduğunda geriye yürümez kuralı bunun içindir zaten. yoksa sittin sene bitmez bu soruşturmalar. olayın özeti bu entrmdedir;

(bkz: #12660441)
hürriyet gibi bir paçavranın spor haberlerine inanan saf fenerlileri göt eden haberimsi. yazık lan, valla yazık...
bu arama ardından galatasaray taraftarı 10 temmuz 2011 fenerbahçe taraftar yürüyüşü gibi bir yürüyüş düzenlemeyecektir, hazırlık maçlarında maske takarak sahalara atlamayacaktır, rezil görüntüler vermeyecektir.
polis, galatasaray kulübü'nün daveti üzerine gelmiştir, galatasaray yöneticisi bülent tulun "tanık" sıfatı ile bilgi vermiştir.

siz önce üzerinizdeki bokları temizleyin, sonra konuşalım.
olmayan aramadır. hürriyet haberlerine inanıp göt olmaya doyamayan güruhun sazanlamasını göstermesi açısından burada bulunsun.

bir de aramayı beceremiyorsanız yazarlık falan yapmaya yeltenmeyin amk:

(bkz: 4 ağustos 2011 gs tesislerindeki polis araması)
şike soruşturmasını yürüten savcının neyin peşinde olduğunu, hangi ifadelerin ardından bu aramaya karar verdiğini bilmiyoruz ama bence fenerbahçelileri sakinleştirme babında faydalı olmuştur bu arama. ha ne olur? aziz yıldırım ve saz arkadaşları sedat peker, mecnun odyakmaz, şekip mosturoğlu yakayı kurtaramazlar öyle kolay kolay.

unutmayalım ki bu şike soruşturmasının dayandığı yer giresunspor'dur, osman çırak'ın başkanlığının çeşitli mafyatik organizasyonlarla engellenmesidir. bu ağ çözülecektir hiç öyle zıplamaya, bu iş galatasaray'a da sıçradı diye el ovuşturmaya gerek yok. bunlar bayramlarda şeker alan çocukların sevinç gösterilerine benziyor.
beyaz sayfacı temizligçigillerin dizlerini titretmiş olan aramadır.
güya fenerbahçe-denizli maçını araştırmak için yapılan polis aramasıymış. ee maçın neden 16 dakika uzadığınıda araştırsın bakalım polisler, altından neler kim çıkıyormuş.

haa ayrıca şikebahçeliler çok heyecanlanmış ama bu kadarına gerek yok. götünüzden elementler uydurup kendi kendinizi kandırmaya hiç çalışmayın.
fenerbahçeyi küme düşürmemek için galatasaray' ı da olayın içine çekme çabasıdır. herkesle her ortamda tartışırım. eksiyi basmak yerine tezini yaz. benim savunduğum şey çok basit; eğer yasayı geriye yürütmeye kalkarsan ligler oynanmaya başlandığından bu yana tüm sezonları incelemen gerekir. inceleyecek misin? hayır. sadece bir yerden galatasaray' ı da yakalayıp 3 büyük kulübü küme düşüremeyeceğinden dolayı hem yayıncı kuruluşu hem de federasyonu kurtaracaksın. ceza yasalarının aleyhe olduğu halde geriye yürüdüğü tek ülkeyiz sanırım ayrıca.