bugün

Türkiye'ye gelen her yeni teknoloji gibi hemen kullanılması cüzdanları yakıp kül edecek teknolojidir. Ayrıca reklamlara kanılmaması gerekmektedir, şu an aklınıza gelecek her yerde 3G hizmeti bulmanız imkansızdır, sadece il merkezleriyle başladılar hizmete, ki il merkezlerinde bile 3G şebekesinden düşme problemleri yaşanmakta.

An itibariyle en geniş 3G kapsama alanını sunan operatörleri sıralarsak:

Vodafone en geniş alanda hizmet vermektedir.
Turkcell arkasından takip etmektedir.
Avea en arkada kalmaktadır.

Tavsiyem deney faresi olmaktansa sistemin oturup baz istasyonlarının yerleştirilmesi için operatörlere 6 aylık bir süre vermeniz. Ayrıca bu süre içerisinde sundukları internet paketleri daha da ucuzlayacaktır diye tahmin ediyorum.
dünya'da* yaklaşık 10 yıldır olan teklonoji. bizim gibi 3.kuşak ülkelere 3.nesil de anca geliyor tabi.

edit: az önce paleface uyardı. net olarak tam 8 yıl'imiş.yuvarlak 10 işte.*
3g :
geldim, gördüm, güldüm *
yetersiz alt yapıyla çıkılmış yolculuk. internet yeterince hızlı değil ve zırt pırt kesiliyor. aşırı derecede pahalı, sanmayınki telekom kazıkçıdabunlar insaflı.
"7 mb'a kadar download" ve "1 mbit'lik adsl'den bile hızlı!" laflarına kanıp çıkar çıkmaz laptop'u ile birlikte satın aldığım, ama resmen pişman olduğum internet sistemidir. download işi tamamen uydurmadır, siteler bile zar zor açılır çoğu zaman. kablosuz bir sistem için yine iyidir, fakat çevrenizdeki bu tarz söylemlere lütfen kanmayınız. biraz abartılmış bir "hız" mevzusu var ortada.
isminden çok daha büyük bir devrimi yaşatmış 3G.
saçma reklamları tv de dolaşam hede.... bu arada ttnet de açıkladı 3g ye geçiceğini bu sene sonuna fiyatı 99 tl ye sınırsız...*
Yeni arayışların ifadesi. G sözü farklı şeyleri de temsil eder. O yüzden ince esprilere açık bir kavramdır bu 3G.
son derece skindirik ve gereksiz icat. eskiden tri ci mi varmış...
3'üne de g'sine de başlayacağım şeydir efendim! ulan ttnet hata verip durmakta, neymiş geçiş dönemiymiş, neymiş şuymuş, neymiş buymuş, lan o zaman geçiş dönemi hataları yaşıyoz diye parasını da azaltsanıza sürekli koptuktan sonra ne anladım?

sinir sahibi yaptı bunlar beni yaa. hem eskiden buralar dutluktu ben de böyle değildim.

(bkz: ah ulan ttnet)
göt
göbek
göğüs * * *
(bkz: merak)
(bkz: yarrak)
tahteravanla sicmaya giden milletimin bas taci yapacagi uygulama.
yaşadığım semtin baz istasyonlarıyla dolmasını sağlayan gelişme. yararlarının 2 katı kadar da zararı vardır.
Bu ülkede herşey gibi çok pahalı başlayıp sonradan belki biraz ucuzlayabilecek teknolojik tırt. Önce biraz balını emip semirsin gsm şirketleri sonra belki düzelir.
msn ye şu şekil yansımış diyalogu vardir,

+haci şu 3gnin gözünü seveyim.
-noldu lan?
+bu iletiyi heladan yaziyorum, canım sıkılmıyor artik helada..
-ya bi git aq.
+şaka şaka balkondandan yaziyorum.
-he iyi o zmaan, evet 3 g süper olm 4g daha süper olacakmiş.
+evet öyle diyorlar, hıınğğğ!
-aq senin..
gavur 4g'de iken daha ciddi mevzulara girsek mi?

ilk g'miz hatun kişide ilk baktığımız yerdir.gözdür, maviyse ayrı bir güzeldir..

ikinci g'miz duygusallıkla abazanlık arasında kalmış kişiler için ilk bakılan bölgedir, göğüstür..tercihen büyükse ayrı bir güzeldir(yanlış olmasın olası çocuklar iyi beslensin diye)

üçüncü g'miz 1 erkeğe 15 erkek düştüğünden abazanlıktan müzdarip arkadaşlarımızın ilk baktığı yer olan göttür...bildiğin göt, tercihen büyükse ayrı bir güzeldir.(olum bak hep yanlış düşünüyorsun, rahat çocuk yapabilsin diye)
verdiğiniz paranın kuruşunu hak etmeyen hizmetimsi. dakika başı kesilir falan..

tabi babam gibi kerizler oldukça çoktan parayı götürmüştür turkcell ve diğerleri.
budur: http://www.facebook.com/v...v=115730337091&ref=nf
Türkçe okunurken 3gay gibi ağızdan çıkan saçma şeydir.Zira açılalı yaklaşık 2 hafta olacak hala bir faydasını göremedik.
(bkz: kapitalizmin oyunları)
teoride 7mbit hıza kadar ulaşması gerekirken yerlerde sürünen, izmirin ortasında canının istediği yerde hizmet verip istemediği yerde gsm e geçen, ama nedense bursa izmir arasında dağların arasında bile hayvan gibi yüksek hızlarda çalışan* garip ve sorunlu altyapıyla acele bir şekilde hizmete sunulmuş yüksek hızlı veri iletişim protokolü. *
1:göt 2:göğüs 3:göbek
saçmasapan reklamlarıyla insan 3g yi seveceğine tiksiniyor.
türkiye'de edge olarak kullanılan ancak millete 3g olarak yutturulan 3ncü nesil muhabbet şekli.
görüntülü konuşma özelliğine sahip bir telefonun * sol üst köşesinde 3g yazısı yazmadığı zamanlarda bir problem yaşatmayan fakat yazı yazdığı zaman yani muhtemelen 3g nin şebekesinde olunduğu hissedildiği zaman telefon ilk çaldırıldığında gayet iyi olsa da ikinci çaldığında öksürüyormuş gibi ses çıkmasına neden olan hede.öyle kötü çalıyor ki bir daha çalmasın dedirtiyor insana, gidip telefonu olduğu yerde patlamadan açasınız geliyor.