bugün

ersanın coştuğu,harika blokların olduğu,milli takımımızn kazanmayı fazlasıyla hakketiği maç.
türkiye'nin yuninstan'ı mağlubiyete uğrattığı basketbol karşılaşmasıdır.
milli takımımızın artık takım olduğunu göstermiş maçtır. madalyanın,finalin,hatta şampiyonluğun serapa hayal olmadığını göstermiş maçtır. ammaaa,işte aması var.üzerinden şöyle böyle 16 saat geçtikten, sevinç sarhoşluğundan biraz sıyrıldıktan sonra şunları düşünmek gerek. iki tane zor maç oynadık, rusya ve yunanistan. bundan sonraki her maç artan şekilde yıpratacak takımı, hem bedenen hem ruhen. allah muhafaza sakatlık olabilir, düşük ihtimalle ceza bile olabilir. biz çok iyi kadrolar kurabiliyoruz,hatta bu yılki gibi takım olmayı başarmış ekipler de oluşturabiliyoruz,fakat yetmez,hepsinin üzerine bir de turnuva takımı olmak gerek. futbolda almanların olabildiği gibi, baskette yunanlıların becerebildiği gibi. bu şampiyonalar maraton koşusu değil, çok etaplı bisiklet turları gibi. her etabın kendine göre özellikleri var, eğim farklı, virajların keskinliği değişik. şimdiden yarı final, final rüyaları görmemek lazım. bugün,şimdi, şu an bir tek şey önemli, o da porto riko maçı. takım gibi devam edersek rahat alırız. en ufak gevşemede çift haneli fark yememiz işten değil. iyi şanslar milli takım. ha,bir de üç maçtır hidayetsiz oynadık, yüzde onbeş-yirmi hidayet,hidayet değilidir,olsa olsa hidodur. onun da devreye girdiğini düşünelim bir de.
yunanistan takımından pek bir farkımızın olmadığını görmemizi sağlamış olan maçtır.
lan en az yunanistan kadar 3 lük attı bizimkilerde? şans bizden yanaydı mesele bu.

ayrıca abd-brezilya maçını izleyen bünye için çekilmez bir maç olmuştur. görsellik 0 anasını satim.
Ersan'ın içine kobe kaçtığı maç olmuştur.
DAĞ BAŞINI DUMAN ALMIŞ GÜMÜŞ DERE DURMAZ AKAR
GÜNEŞ UFUKTAN ŞiMDi DOĞAR YÜRÜYELiM ARKADAŞLAR!!!
yunanistan'a acı acı çaktığımız maçtır.

(#9210626)
sadece 3 lük atmayla, pota altında devasa zenciyle maç kazanılmayacağını göstermiş maçtır. çeşit yok üstadım. bak bizimkilere. bloğuyla, smacıyla ortaya karışık neler yaptılar dün öyle. bu oyunla amerika gelsin artık karşımıza dahası kesmez.
özetinden gördüğüm kadarıyla türkiye'nin yunanistan'ı smaç manyağı yaptığı maçtır.
türk ve yunanlı basketbolseverler için dünyanın en önemli, en heyecan verici spor müsabakalarından biri. saha, ersan ve kerem tunçeri avantajlarımız sayesinde kazandığımız kritik maç.
türk ve yunan taraftarlarının maçı içiç izlediği karşılaşmadır.
ersan ilyasova showdur.
amuğa goyduk bülent başgan.
eze eze yendiğimiz maç.

bir de yunan taraftarı bu sefer akıllı uslu idi aferin.
--spoiler--
Kerem Tunçeri basketbolunun en olgun zamanında, onu sahada izlemek, Beethoven'ın 9. Senfonisi için, Berlin Filarmoni Orkestrası'nı yöneten Herbert Von Karajan'ı izlemek gibi
--spoiler--
http://furkanzengin.blogspot.com/2010/09/olacak-bu-is-sanki.html
extra işlerle kazanılan maçtır

-ersan ın inanılmaz dış isabeti,
-kerem gönlü ün extra savunma katkısı,
-ender ve kerem tunçeri nin extra savunma ve hücüm performası,
-ömer in spanoulis i durdurmasu, diamantidis in gününde olmaması,
-Schortsanitis in faul problemine girmesi.

türkiye tarafı için ise hidayet in kapasitesinin çok altında (hücüm anlamında) bir maç çıkarmasına değinilebilinir.
umarım bu özgüven porto riko yu sallamama durumuna dönüşmez.
iddaa'da üst oynayanların maçın sonlarına doğru delirdiği maç. lan son beş dakikada toplam10 sayı atamaz mı iki takım? atamadılar. bizden umudumu kestiğim bi ara bari yunanlar soksun diye dua felan ettim.
oyuncuların muhteşem performansı ve biz seyircilerin muhteşem desteği ile galip gelinen maç olmuştur. evet, eze eze yendik.
içimizdeki irlandalıları üzen karşılaşmadır.
türkiye: 76 yunganistan: 65 en iyi yorum budur. kanser etti adamı ya.
türkiye nin yunanistan gibi güçlü bir ekibi eze eze yendiği maç. yunan takımında hayvan gibi zenci diye tabir edilen hayvani adamı bile canından bezdirdiler. kendisi güreş kıvamında hareketler yapınca faul problemine girip zaten kenara çekildi. ersan harikaydı. kerem süperdi. semih yine işini yaptı. ömer aşık artık şu faul atışlarını atsın kampanyası başlatmak istiyorum. ben bile belki bir tane tuttururdum. ama onun haricinde savunması iyiydi. hidayet yine havasını yakalayamadı. iki gözüküp kayboldu. ömer onan süper savunma yaptı. yunanistan yenileceğini anlayınca tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya baktı. ersan ve dadaşlar iyi iş çıkardı. fakat asıl iş şimdi başlıyor. grup birinciliğinden sonra hiç bozmadan devam edilmesi gerekiyor. aynı ciddiyet ve özverili ile oynandığı zaman kaybedilse bile bu taraftar sizi hep ayakta alkışlayacak.

(bkz: ersan ve dadaşlar)
macin birinci kahramani savunmadaki performansi ile omer onandir. vassilis spanoulis e adim attirmayarak , yunanistanin olasi 15-20 sayisinin onune gecmistir ...
maç sonunda türk ve yunan taraftarlar karşılıklı dostluk gösterilerinde bulunduğu maçtır. yunanlar "türkiye",türkler ise "hellas" şeklinde tezahüratta bulunmuşlardır. ayrıca maç esnasında türk ve yunan bayrakları yan yana sallanmış, dalgalanmıştır. yunan milli marşının başında ufak bir uğultu çıksa da sağ duyulu kişiler tarafından bu hıyarlar susturulup, hangi ülkenin olursa olsun milli marşa saygı duyulması gerektiğini göstermişlerdir.

çok efendi adamlar yunan basketbol taraftarları, sempatik, neşeli, alkışlamayı bilen. helal sana hellas taraftarı, resmen neşe doldum maç boyunca ne bir gerginlik ne bir küfür duymadığım için. böyle olmalı tribünlerimiz...
30 ağustostan sonra çok iyi bir iş başardık bence. ersanilyasova 26 sayı ile iyi bir derece ömer aşık ve semih erdense smaçları ile göz doldurmuştur. alnından öpülesiceler
çok da uzak olmayan geçmişi yaşayan arkadaşlarımız iyi bilirler. pascal dorizon diye fransız bir hakem vardı. Gerek efes pilsen, gerekse de milli takımımız o donemde bu hakemden cok cekmisti. Murat murathanoglu, o donemde mac anlatirken inanın dun Carl JUNGEBRAND a ettigi laflarin belki 5 mislini soylerdi.

dun aksamki yunanistan karsilasmasini izledim. egri oturup dogru konusalim, hakem triosunun verdigi kararlar normal bir basketbol karsilasmasinda makul kabul edilen ev sahibi avantajı (bkz: home court advantage) ile aciklanabilecek duzeydeydi. NBA de bundan daha bariz hatalari hakemler gayet guzel ev sahibi lehine yapabiliyorlar. ama burada komik olan ev sahibi bizim olmamiza ragmen bu duduklerin yunanistan lehine calinmasiydi. burada hakeme kabahat bulmaya luzum yok. lobimiz yetersiz... ayrica oynayınca goruyorsunuz home court advantage filan hikaye. zaten 3 ceyrek sonunda yunanistani surklase ettikten sonra , hakemler de bu takım adam olmaz diyip normal dudukleri calmaya basladilar.

hakemleri bir kenara birakalim, kendi isimize bakalım.
cesaretle...

(bkz: fortune favours the bold)