bugün

uzun yıllardan bu yana nba takip eden biri olarak bu sefer okc dediğim serinin ilk maçı. otoritelerin ya da birçok basketbolseverin san antonio yu ağır favori göstermesi gayet doğal. fakat benim favorim değil. okc artık takım olarak olgunlaştı. nerde frene basıp nerde uçacaklarını iyi biliyorlar ve banktan gelip 15 20 25 vb dakika oynayan enes kanter gibi nba in en iyi pivot uzunlarından birine sahipler. durant, russel, ibaka durduğunda o devrede. göreceksiniz, bu serinin yıldızı enes kanter olacak ve okc sas ı eleyecek. enes kimin yedeği bilmiyorum ama westbrook un tabiriyle nba in en iyi 6 numarası. bu seride adından çok söz ettirecek bizim paralel yapı. buna ilaveten okc batı finaline kalacakmış gibi bir his var içimde. içgüdülerim iyi değildir ama sporda ve skorda 12 den vururum. ayrıca ya yanılmazsam?
nba playoffs 2016'nın yarı final serisi ilk maçı. maç erken final niteliği taşıyor. nba severler tv8'de an itibariyle izleyebilir.
şu an itibariyle spurs sikip atmaktadır. okc taraftarı olarak acıyla izliyorum.
kawhi leonardın alev aldığı maçtır.
ilk çeyrek san antonio lehine 43-20 sonlandı.
an itibariyle tv8 ekranlarından naklen yayınlanan nba batı yarı finali ilk maçı. ilk çeyreği 43-20 önde kapatarak rakibini resmen ezen spurs, ilk yarıyı 73-40 önde geçti ve aksilik olmazsa rahat bir galibiyet kazanacak gibi görünüyor. içeriyi resmen karartmış durumdalar, şimdiden 7 blok ile oynuyorlar -öyle ki 3 ü danny green den geldi- ve hücumda lamarcus aldridge ile kawhi leonard makine gibi işliyor. kevin durant ve arkadaşları iyi bir çözüm bulamazlarsa bu seri fazla uzamaz gibi görünüyor.

aldridge 25, leonard 20, green 13 ve rakipte durant 11, westbrook ile ibaka 8 er sayıdalar.
3. çeyreği 105-66 ile geçilen maç. artık aslar kenara geldi, ben de uykuya geçeyim. spurs e helal olsun, herşeyi doğru yaptılar ama gecenin yıldızı 18/23 ile 38 sayı bulan lamarcus aldridge oldu.

leonard 25, green 18, ibaka 19, durant 16 ve westbrook 14 ile bitirecekler.
Sahada tamamen yedeklerden oluşan iki 5le devam eden maç.

117-80.
Oklahoma nın bokunun çıkartıldığı maçtır.
golden state gelene kadar ne yaparsak kardır mantığı ile oynadığını tahmin ettiğim spurs maçıdır. okc durant yüzünden sempati ile baktığım takımdır ama bu old boyz lar büyük fark atmışlar şimdi skoru görünce üzüldüm. eğer ki okc yi elerlerse dinsizin hakkından imansız (gsw) gelecektir intikamını alacaktır durant reyizin.

maçı izleyemedik neden böyle bir skor oldu ki..
san antonio spurs'un 124-92 kazandığı nba playoffs 2016 batı konferansı yarı finali, ilk maçı. san antonio spurs bu galibiyetle seride 1-0 öne geçti.

san antonio spurs'ta lamarcus aldridge 38, kawhi leonard 25, danny green 18 sayı ile oynadı. oklahoma city thunder'de ise serge ibaka 19, kevin durant 16, russell westbrook 14 sayı üretti.