bugün

görsel
görsel
büyük milletimizin şan dolu tarihinde birçok zaferin yaşanmış olduğu ağustos ayının son haftası kutlanan türk silahlı kuvvetleri haftasının taçlandığı gündür.
tarihimizde 26 ağustos 1071 ve 30 ağustos 1922 de kazanılan iki savaş türklerin anadolu nun yegane sahipleri olduğunu gösteren zaferleri yaşadığımız savaşlardır.
hem şeker bayramı hem zafer hem de doğum günü hepsi kutlu olsun!
görsel
görsel
http://img1.loadtr.com/b-...5%9F_sava%C5%9F%C4%B1.jpg

tarih yazmış bir milletin, adını milletinin tarihine altın harflerle yazan evladı ile tarihten taşan bir millete hediyesidir 30 ağustos.
malazgirt ruhu ile, fetih ruhu ile, çanakkale ruhu ile milletçe kutlanmalıdır.
çanakkale de secdeye duran askerle, bayrak tepe adını alacak tepede ölü bedeni ile bayrağını yere sürdürmeyen asker aynı askerdir.
çanakkale de göğsünü düşmana siper eden komutan ile afyon kocatepe den düşmanına kartal gibi bakan komutan aynı komutandır.
düşmanın zulmünden anadolunun dört bir yanında evlatlarının özverisiyle, kanıyla, canıyla kurtulan milletle, bu geceyi huzur içinde, bayrağının gölgesinde, özgür olarak yaşayan millet aynı millettir.
aynı millet olduğunun farkında olanların gözlerinin dolduğu saatlerdir bu saatler çünkü şafağı bekleyen fedakar atalarının korkusuz yürekleriyle bir atar kalpleri.
bir vatanın yeniden doğuş günüdür.

kutlu olsun!
Zaferimizin bayramı Türklerin makus tarihinin değiştiği gün.
yakında 30 ağustos için, 30 entry kampanyası başlayabilir!...
hem zafer bayramıdır hem de insanlığa armağan oluşumun 31. yılıdır.
Bir milletin yeniden doğuş günüdür.
Milli bayramımızdır. Ama bugün itibariyle gelin görün ki bayram havası kalmamış. Memleketim kütahya'nın kurtuluşunun kutlanması gerektir. Sabah bir coşkuyla evden çıktım, bir de ne göreyim sokaklarda kimse yok, ne bir tören ne bir yürüyüş. Bir sikim yok memlekette. Sadece dumlupınar'da kısa bir şey oldu bitti. Merkez'de insanlar pikniğe gidiyorlardı, ya da oturmuşlar tatil günü gibi pinekliyorlar. Dedim ki sizin vicdanınızı sikeyim, ruhunuzu sikeyim. Eve geldim, üzerinde Atatürk bulunan T-shirt'ümü çıkarıp aldığım yerine koydum. *
bu seneki kutlamalarda da iktidardaki atatürk düşmanlarının gerçek yüzünü gösterdiği cumhuriyet bayramı.
şu foto ise bu sene romanya da çekilmiş.
görsel
zafer bayramımızdır.
son iki senedir yıllık iznime denk gelmesi nedeniyle iki zafer bayramını da otelde geçirdim. geçen sene inanılmaz coşku ile kutlandı. dev türk bayrakları geçti helikopterlerle. defalarca 10. yıl marşı söyledik bizin ve yabancıların ellerinde türk bayrakları göğe doğru sallayarak. çok duygulandım.
bu seneki otel bakalım ne yapacak dedik. sabah kalktık tek bir türk bayrağı yok. animasyonlar duyurular etkinlikler derken herhalde akşam patlatacaklar bombayı dedik, yandaki otelden havai fişekler kutlamalar duyuldu. gittim yetkili kişinin yanına:
- bugün günlerden ne kardeşim?
+"30 ağustos"
-ne bugün?
+"zafer bayramı"
-kaç tane zafer bayramımız var bizim neden hiç bayrak göremedik, bir kutlama duyamadık?
+efendim bu otelde yabancılar ağırlıklı,anlamaz onlar
-bu otelin yarısı türk ayrıca, anlamayanlara anlatacaksın kardeşim!

o gece rüyada ATA görülür. ata bir yüzük takar bana, altın bir alyans şeklinde üzerinde türkiye haritası, ama sağ alt sınırı türkiyenin biraz aşağı kaymıştır neden acaba?
Atatürk, cumhuriyet ve Hürriyet düşmanlarının hiçbir zaman goremeyecegi zaferin, Atatürk, cumhuriyet ve Hürriyet aşıklarının bitmeyecek zaferlerinin tarihidir.
Rahat uyu atam burdayız.
MohaÇ meydan muharebesini kutladığımız gündür *.
Zafer bayramıdır. ayrıca doğum günüm olur. sadece doğum günüm yazdığım için kızmışlar sanırım silinmiş entry ehehe.
bir ulusun yeniden doğuş günüdür.

kutlu olsun !
Savaşlar toplumların ortak acısıdır. Bu sebeple 30 ağustos Bir ülkeye karşı kazanılan bir savaşın kutlaması olamaz. 30 ağustos emperyalizmin yenilgisinin kutlamasıdır. Çok uzak coğrafyalardan elinde piyon bir devletle gelip başka bir ülkeyi ele geçirmeyi amaçlayan vahşi, kapitalizme, ingiliz emperyalizmine, doğuyu bir avuç köle yığını olarak gören zihniyete aynı şekilde miadı olmuş sultanlığa, insan iradesini hükmü altına almaya çalışan hilafete kul ve köle anlayışına karşı alınmış bir zaferdir. Kutlu olsun!
Zafer bayramidir efendim.
Kutlu olsun.
Bu umutsuz zamanda yeni umutlar doğuracak bir Zafer Bayramı diliyorum. Cumhuriyetin ellerimizden kayıp gittiği bu zamanda yeni umutlar ve hem somut hem de soyut bir şeyler duymayı ya da görmeyi diliyorum.
Her şey bir hayal ile başladı ve bu cumhuriyet kuruldu, yine bir hayal ile en azından karanlığa giden bu güzel miras gün yüzüne çıkıp pisliklerinden arınabilir. Biz imkanısızı başaran bir nesilin çocuklarıydık şimdi hiç bir şeyi görmeyen ve hiçbirşey için uğraşmayan umursamaz bir nesil olduk. Kendimize gelmenin üstümüzü başımızı düzeltip başımız dik yürüdüğümüz daha güzel yarınlar umudu ile 30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun!!!

A.U.i.
zaferimiz kutlu olsun.
iş yerinin vitrinine o bayrağı takmak kadar heyecan verici bir gün, 30 ağustos.bundan seneler önce kazanılmış zafer. teşekkürler atam. her nekadar buruk bir sevinç olsa da, içimizde öldüremeyecekleri en güzel günlerden bir tanesi.
Bir yıldız için beklenen tarih. Evet.
Zaferin kazanıldığı yerleri görmek için kütahya'nın dumlupınar ve afyon'a gideceğim tarih.
Neyin zaferi olduğunu halen bilmediğim tarih.
güncel Önemli Başlıklar